Odmítla jste některá převzít si sKartu?

romcovaklarka
8. led 2013

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jestli je tu už některá "odvážná", která si odmítla na výzvu převzít sKartu.

Měla bych si ji vyzvednout tento týden a vážně se zabývám myšlenkou ji odmítnout a nenechat si tuto podle mého názoru "buzeraci" líbit. Mimo jiné i na základě informací v tomhle článku: http://zpravy.idnes.cz/povinne-skarty-jsou-sika...

Zajímalo by mě ale, jestli s tím už má někdo praktické zkušenosti, jestli mu opravdu úřad přestal RP vyplácet atd. Případně zda se někdo zabýval odůvodněním takového odmítnutí včetně odkazů na konkrétní právní předpisy, že bych to - já lenora líná - nemusela dohledávat a jen bych to obšlehla 🙂

Vím, že mnohé z vás budou mít takový názor, že "tak si to radši převezmi, nemusíš to stejně pak využívat, jednou zatneš zuby a dojdeš na úřad a máš klid". Mě to ale štve z principu, tenhle vynález, nejde jen o to, že budu se budu muset s pupkem a malým děckem táhnout někak přes půl Prahy na úřad. Prostě mi vadí podporovat ČS z mých peněz, vadí mi nechávat si ukládat povinnosti navíc, pro které není v zákoně podklad, vadí mi nechat se prudit bezdůvodně... Tož tak 🙂
Děkuji všem 🙂

janeyzelvicka
9. led 2013

Ahoj, zrovna přemýšlím nad tím stejným, sKarta už mě od včera čeká na úřadě 🙂 u nás je to navíc spojené s tím, že nebydlíme v místě trvalého bydliště, takže musíme jet dál, na což si manžel musí vzít dovolenou.
Četla jsem o tom i v Respektu, podle toho, co tam psali, si kartu vyzvednout nemusíš a dávky by ti měli posílat dál (i v dopise, co mi přišlo, to je formulované tak, že si mám vyzvednout kartu tehdy a tehdy a že věří, že vyplácením přes ni zkvalitní své služby a bla bla, nikde tam není, že když si nevyzvedu, tak mi to pozastaví - nemá to oporu v zákoně), jenže je mi jasné, co se stane, budou mi volat úředníci a nesmírně se divit, ptát se proč, a že je pro mě lepší kartu mít... Momentálně mám dost svojí práce a dvě nemocné děti, nemám čas se hrabat v zákonech, abych jim dokázala, že mám pravdu, nemám čas tu vést dlouhé hovory s úřadem... Leda kdyby se fakt někdo našel, co tím martyriem už prošel.
No, takže to nejspíš dopadne tak, že si to taky vyzvednu 😠 😠 😠 😠 😠

kony83
15. led 2013

Patřím mezi ty, kteří si jí nevyzvedli (ale termín jsem měla od včerejška) a tak teď čekám co se bude dít dál.

copa
6. únor 2013

já přidám svou zkušenost - přišel mi dopis k vyzvednutí Skarty, v termínu, tj. dnes jsem šla na ÚP kartu odmítnout, od sousedky vím, že to tak taky udělala, bohužel paní úřednici nefungoval PC, takže tam musím v pondělí znovu... 😠 resp. pokud bych chtěla kartu přijmout, tak na to PC stačilo, ale když ji chci odmítnout, PC stávkuje... no nemám slov, ale pokud se pani úřednici líbím, klidně se jí ukážu ještě jednou 😀
jinak jde jen o to vyplnit jim formulář na odmítnutí Skarty a hlavně se jim tam MUSÍ napsat důvod, proč tu kartu nechci... nevím, co tam čekají za moudra, ale kdo chce kam, pomezme mu tam 😝

@romcovaklarka taky je to pro mě jen a pouze buzerace, úřednice strašně lobbovala za to, abych si jí vzala, ať jí mám doma v šupleti, vdyť to nic nestojí... prý když jí teď odmítnu, příště už jí budu platit... řekla jsem, že doufám, že žádné příště nebude, příp. že do toho mojeho "příště" už žádné Skarty nebudou, podle úřednice prý Skarty platit budou pořád, protože mají se Spořkou smlouvu.... no to je teda fakt super důvod proč je nezrušit 😀 😀