Ošetřování člena rodiny. Co je k tomu třeba doložit?

janicka.ziv
14. bře 2008

Holky, nikde jsem toto téma nenašla....

Mám jít za nedlouho na 3 dny do nemocnice a mám malé dítě, se kterým bude muset být manžel doma. Našla jsem si, že by si na to u zaměstnavatele mohl vzít ošetřování.
Nevíte některá, co je k tomu zaměstnavateli potřeba doložit? Nějaké potvrzení nebo neschopenku nebo co vlastně? A kdo mi to vůbec vydá? Vydají mi to v nemocnici, až tam budu ležet?? 😕

lenkaa79
15. pro 2014

Ahoj,mám paragraf na manžela,byl v nemocnici na operaci a paragraf mám na 9 dní teda do čtvrtka 18.12. Dneska jsem byla u doktora s dcerou protože má neštovice,nevíte někdo jak můžu napojit paragraf na dítě,když mám ještě na manžela?Doktor ani sestra netuší jak to je a já si myslím že budu muset na jeden den do práce 😢 Nevíte někdo jestli to tak je nebo je to jinak.Předem vám děkuji. 🙂

j.a.n.i
15. pro 2014

@lenkaa79 Já myslím, že když to bude na někoho jiného, tak ten den není nezbytně nutný, ale jistě to nevím.

stoupa666666
15. čer 2016

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.Dcera (8 let) jde za nedlouho na zubařský zákrok,budou řezat,odstraňovat kus kosti a šít,navíc teď v těch teplech :( Chtěla jsem s ní jít,alespoň na týden na paragraf,(už vidím že to bude bolet,bude to nateklé a nebude moct jíst),ale zubařem mi bylo řečeno,že mi víc jak 3 dny paragrafu,nedá.Mám tedy nárok zajít k dceřině dětské lékařce aby mi paragraf vystavila ona?Nebo to může udělat jen ten zubař ?Neumím si představit že by trpěla ve škole :(
Předem moc děkuji za jakoukoli pomoc.

slaviapraha
14. črc 2016

Manželka jde na operaci, mám nárok na OČR? - Jsem policista. Díka za odpověď.

j.a.n.i
15. črc 2016

@slaviapraha Krom toho, že nevím jak je to pro služební poměr, tak ještě záleží na tom, zda po propuštění domů lékař usoudí, že není schopna se o sebe postarat a je nutné, aby ji někdo ošetřoval.

jeepersc
4. srp 2016

Ahoj, mohla bych se zeptat ohledně OČR? Jsem na RD a zlomila jsem si nohu a nechci aby kvůli mě byla dcera celé dny zavřená doma. Je možné aby si ošetřovačku vzal partner? Bude s ní moc chodit normálně ven? A nevíte zda je to brané jako že marodí nebo je to placené jinak? Dokument mi případně vyplnit má obvoďačka nebo mám zažádat u dětské. Moc vám všem děkuji za rady 🙂

j.a.n.i
4. srp 2016

@jeepersc Pokud tvoje doktorka usoudí, že díky té zlomené noze nemůžeš o dítě pečovat, tak může partnerovi napsat ošetřovačku. Ano, pak může s dcerou chodit normálně ven a má to placené jako kdyby byl nemocný, ale bude mít placených max 9 dní, což je otázkou, zda tě vytrhne, i když pokud ti dají za týden chodící, tak vlastně jo.

jessinka23
14. srp 2016

@slaviapraha Můžu se zeptat, jak to dopadlo? Mají policisté nárok na OCR? Manžel je také u policie a bude muset hlídat prvorozeného, až budu s druhým v porodnici. Děkuji

salenas
15. srp 2016

@jessinka23 mají stejný nárok jako jiní tatínkové, neboj 🙂

salenas
15. srp 2016

@stoupa666666 teď řeším něco podobného, synovi v září budou vrtat tunely do kosti, až k zubům,které nevylezly a normálně půjdu na paragraf, napíše ho jeho děská lékařka, jak jste dopadly vy ?

jeepersc
15. srp 2016

@salenas nakonec mu v praci dali dovolenou tak jsme u mudr. Zadat nemuseli. Ale asi by vam ho mela dat detska nebo tak kde budou delat zakrok. Preji brzke uzdraveni.

jessinka23
15. srp 2016

@salenas Děkuji. My jsme právě četli, kdo všechno nemá nárok a byli tam uvedení i PRISLUSNICI, tak jsme trošku znejisteli...

salenas
15. srp 2016

@jessinka23 jsou to tatove jako kazdi jiny,to mi hlava nebere,ptala ses jeste nekde? Neter mela zlomenou nohu a manzel policajt s ni byl doma a hlidal,mel osetrovaj na clena rodiny,co vim ja..