Ošetřování člena rodiny v případě operace maminky na RD

luccien
25. říj 2017

Ahoj všem,
mám dotaz. Jsem maminka 9měsíčního chlapečka a chystám se na operaci - pobyt v nemocnici cca týden, posléze domácí léčba (kdybych byla zaměstnanec, tak mám nárok na 4-6 týdnů pracovní neschopnosti). Manžel si chce minimálně na dobu, kdy budu v nemocnici, vzít OČR. Nejsem schopná zjistit, jak postupovat, kdo mi OČR vydá.
- ve FN Brno mi řekli, že dětský lékař (manžel bude hlídat dítě)
- dětský lékař i řekl, že dítě není nemocné, že on tedy OČR nevypisuje, že mi ho vypíše můj praktický lékař
- můj praktický lékař mi řekl, že on mě v tu chvíli nebude mít v ošetřování, že by ho měla vypsat nemocnice, tedy FN Brno.
A jsem zase na začátku. Kde se tedy nemám nechat odbýt? Mám mít s sebou nějaký předchystaný formulář, který mi někdo někde (kdo a kde?) potvrdí, nebo mi ho tam dají?
Jinak jsem se dočetla, že placených je jen prvních 9 dní. Doufám, že pak už budu schopná o prcka pečovat, ale kdyby se něco zvrtlo (po operaci nesmím tahat nic těžšího než 6 kg, prcek má 10+), tak prý je nejlepší to řešit tak, že jde na jeden den do práce a pak se napíše nové OČR - tohle nové OČR by mi vypsal kdo? Praktický lékař (obvoďák), nebo odborný lékař?
Díky za rady, jsem docela bezradná.
Lucie

j.a.n.i
25. říj 2017

@luccien OČR vypíše nemocnice, pravděpodobně jen na dobu, co u nich budeš. Pak může vypsat další tvůj lékař, který tě bude mít v péči po propuštění z nemocnice, ale co se týká toho placení, tak je placených jen 9 dní na jednu diagnozu, tedy to přerušení na 1 den je obcházení zákona a nemusí to OSSZ uznat a zaplatit, neb reálně žádnou novou nemoc nebo úraz nemáš.