Ošetřovné - pararagraf na dítě. Může být na jeden den?

bublina95
24. bře 2022

Holky chci se zeptat jak je to s ošetřovným nebo paragrafem na dítě. Jdu k zubaři mimo náš okres a malou mi nemá kdo hlídat takže jedině by chlap musel malou pohlídat.V práci mu řekli že nárok na celodenní paragaf nemá že by si musel zajit k dětské doktorce a ta by měla vypsat ošetřovné na malou že jí bude pocelou dobu hlídat jak ja budu u zubaře. A jen se ptám jestli může být ošetřovné na jeden den máme tohle poprvé takže vubec nevime jak to chodí ☹ děkuji za odpovědi

kokoska29
24. bře 2022

@bublina95 jako že by se vypsalo ošetřované na zdravé dítě? K tomu ale není důvod.
Ať si chlap vezme dovolenou, nebo vem malou k zubaři sebou, případně si zařidte placené hlídání...

bublina95
autor
24. bře 2022

@kokoska29 jo asi to tak uděláme že si chlap vezme volno. Bůhví jak dlouho budu u zubaře jdu na vstupní vyšetření a 11 měsíční holka mi tam nevydrží někde v čekárně nebo v ordinaci v klidu 🙈😀 ale děkuji za odpověď

cikitkapb
24. bře 2022

@bublina95 No stejně by mu ošetřovačku OSSZ neproplatila, protože na malou bereš dávky ty.

bublina95
autor
24. bře 2022

@cikitkapb jo už jsem si to zjišťovala děkuji za odpověď

arkapo
Autor odpověď smazal
Zobraz
bublina95
autor
24. bře 2022

@arkapo jj to vím ale v práci se nějak tomu brání mistři aby to vypisovali 🙈 ale jinak děkuji

j.a.n.i
24. bře 2022

@arkapo No, popravdě řečeno, k čemu potřebuje zdravý dospělý člověk doprovod na vstupní prohlídku k zubaři? Být zubařem, tak tedy nic takového nevypisuju.

arkapo
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
24. bře 2022

@arkapo Já si teda nejsem jistá, jestli je povinností zaměstnavatele omluvit doprovod dospělého k zubaři notabene do jiného okresu. Taky bych mohla jezdit na gyndu k nejlepší kámošce 300km, vzít si celý den propustku a udělat si pěkný volný den za prachy zaměstnavatele…

arkapo
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
24. bře 2022

@arkapo tak propustka k lékaři není neplacené volno, ale normálně zaplacená doba.

arkapo
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.i
24. bře 2022

@arkapo No, existuje to pro případy, kdy ten dospely z objektivnich duvodu ten doprovod potrebuje, treba když je objednan na zakrok v analgosedaci a ne ze si bude brat doprovod, co kdyby mu nahodou po vrtani zubu bylo špatně.

jjasmina
25. bře 2022

@bublina95 já jsem brala malou sebou teda, zabavila jsem ji v kočárku a vydržela kupodivu, jen koukala, co mámě dělá, rtg, prohlídka, vrtání. Jinak OČR dostal chlap na mě, když jsem byla na operaci

knuffel
25. bře 2022

Otázka v názvu je malinko zavádějící. Ano, na jeden den paragraf na dítě může být. Když pracující matce onemocní dítě, jde s ním k doktorovi, dostane OČR, ale na další dny sežene na hlídání třeba babičku, může se tedy vrátit do práce a paragraf bude mít jen na ten jeden den.

bublina95
autor
25. bře 2022

@jjasmina jo chápu ja už jsem to zařídila 🙂