Otec na rodičovské dovolené. Mohl být na úřadu práce?

slunicko26
14. led 2011

Ahojda tety koníkovky, potřebovala bych radu, neboť se mi rozcházejí odpovědi přímo z ČSSZ, mojí PPM nedosáhnu na hranici 380 kč, abych mohla zvolit 2 letou variantu (mám rozdíl 62 kč), tudíž jsme uvažovali přehodit na přítele, ten celý rok 2010 byl zaměstanán u firmy s vysokým platem, takže by nebyl problém, ale od 6.1. je evidovaný na UP a do nové práce nastoupí až 1.3. 2011, já mám TP 9.3. PPM budu pobírat 28 týdnů, nevím zda těch 7 měsíců se bere od ledna když jsem zasílala žádost o PPM bývalému zaměstnavateli 11.1., každopádně by otec mohl nastoupit až po mém šestinedělí což vychází na na 20. dubna, pokud dobře počítám, nevím tedy jaké bude rozhodovací období u něho a teď kámen úrazu, na lince mi tvrdili, že nevadí, že je evidován na UP, že půjdou 270 dní po zpátku za byl přihlášen k nemocenskému pojištění čož byl, když celý předchozí rok pracoval a druhá odpověď byla, že nesmí být mezitím úřad práce, další pak, že se bude počítat příjem z jednoho měsíce než nastoupí na mateřs. a další, že z 12 měsíců. Prosím poraďte, abychom to mohli nějak včas řešit, dokud by to bylo možné, na koho se má pak člověk spolehnout když každý říká něco jiného, Děkuji moc 🙂 😉

j.a.n.i
14. led 2011

@slunicko26 Ke dni nástupu na PPM musí být zaměstnaný a bude se mu počítat pouze z nového zaměstnání, to že byl mezitím na UP je fuk.

slunicko26
autor
15. led 2011

Ahoj, já už tomu tedy nerozumím na PPM jsem nastoupila teď já, přítel ani nemůže prý co mi bylo řečeno, on vyloženě na ten rodičák, já už jsem z toho fakt de...l, ale moc děkuji 🙂

vojtisek2007
15. led 2011

@slunicko26
tvůj manžel může (pokud bude mít zaměstnavatele) nastoupit po tvém 6ti nedělí na mateřskou - pro splnění 270dnů účasti na nemoc.pojištění půjdou dva roky zpátky - a to byl zaměstnatný, takže v pohodě těch 270dnů splní, to že mezitím byl v evidenci na úp nevadí....a PPM mu vypočítají z platu pouze z posledního zaměstnání, jestli to bude jen jeden měsíc, tak z toho....

slunicko26
autor
15. led 2011

vojtisek2007 prosím tě, jak píšeš že můžou jít 2 roky zpětně, celý rok 2010 ok byl zaměstanán, ale od 16.2. 2009 byl na UP také do konce roku, ale vlastně těch 270 dní splní jich tím rokem 2010 jestli to chápu

vojtisek2007
15. led 2011

@slunicko26 píšeš, že by na mateřskou nastoupil 20.dubna 2011, takže těch 270dnů účasti na nemoc.pojištění budou hledat březen 2011 - březen 2009 - a jestli je mezitím splní, tak mu mateřskou přiznají, je jedno kolikrát byl mezitím na pracáku apod...

slunicko26
autor
15. led 2011

děkuji moc, tak snad se dopočítají, abychom měli 2 letou variantu děkuji 🙂 😉 je vidět, že je zde člověk znalý tématu 🙂 😉 všechna čest