Otec neznámý. Co zařídit na úřadech před porodem?

lucinka7988
29. srp 2008

Dobrý večer , rozhodla jsem se nezapsat otce svého (prozatím) nenarozeného chlapečka do RL. CHtěla bych jen vědět, jak je to s formulářema apod. - prohlášení o jménu dítěte dostanu nejspíše u svého gynekologa a tam prý stačí jen můj podpis. Ale nevím jestli mám také zajít na matriku-kvůli dohodě o otcovství-a tam tu kolonku "otec" nevyplnit...Poradíte mi některá??? Předem moc děkuji za odpovědi

majina
29. srp 2008

Luci, fandím ti... drž se 😉

vojtisek2007
30. srp 2008

luci - podle mě, když ho tam prostě nevyplníš, tak automaticky napšíou do kolonky RL otec neznámý - žádnou dohodu s otcem uzavírat nemusíš - to spíš by jsi uzavírala, kdyby jsi ho tam chtěla napsat - tak by musel podespat otcovství - myslím teda....zkus se poptat rovnou na matrice, ať víš co a jak

majina
1. zář 2008

Luci, ptala jsem se ti na to a je to tak že ho prostě jen nenahlášíš, řekneš že nechceš aby byl zapsán v RL 😉

svoma
9. zář 2008

Luci ahojky,já také nemám u syna v RL uvedeného otce,ale když se malý narodil,tak jsem v jeho zhruba necelých dvou měsících musela k soudu a tam se mě zeptali,jestli uvedu otce,řekla jsem,že ne a tím to bylo vyřešené,ale je to už skoro 7 let,tak nevím,jestli se to už nezměnilo.

lucinka7988
autor
9. zář 2008

Děkuji moc za všechny příspěvky 😉 😲

dnada
10. zář 2008

já také nemám otce uvedeného v RL, jen sem v porodnici při vyplňování papírů uvedla,že otec nebude zapsán.Souhlas otce musíš mít v opačném případě,když chceš aby byl zapsán 😉 hodně štěstí a lehký porod přeji,máš to už "za pár" 😝 🙂