Otec neznámý - na které příspěvky od státu mám nárok?

bulali
11. únor 2014

Najde se tu nekdo kdo tomu rozumi.. popripade kdo pracuje u soc. odboru.... otce nechci uvadet do RL mam k tomu sve duvody

dotinka
11. únor 2014

Obavam se ze skoro na zadne :( kdyz jsem to na socialce resila na co vse mam narok tak prvni na co se ptali byl otec a pote co jsem rekla ze otec bude neznamy a nikdo a nic to nezmeni tak rekli ze nemam narok na nic protoze prvotne se staraji rodice a az pak stat....pry bych k tomu musela mit duvody typu (tyrani,znasilneni, a mam pocit ze i vezeni) abych mohla mit uvedeno otec neznamy a presto brat penize od statu :/

bulali
autor
11. únor 2014

@dotinka jak rodice pokud s nimi neziji

dotinka
11. únor 2014

@bulali myslim rodice ditete takze ty a otec ditete....tim ze bude zapsany budou to prvotne vymahat od nej at uz spolu zijete nebo ne....pokud nebude zapsany bylo mi receno ze nemam narok leda ze bych k tomu mela jak jsem vypsala takove duvody ktere by byly treba lekarsky potvrzene a nebo od policajtu....je to cele na palici :(

bulali
autor
11. únor 2014

@dotinka no to tedy je

dotinka
11. únor 2014

@bulali jeste rikali ze pokud bude otec zapsany ale nebude mit praci a zadny prijem pripada vyzivovaci povinost na dite na jeho rodice....mazec co??? Jsem myslel ze me trefi...ja uz byla od zacatku rozhodla ze on tam zapsany nebude....vedela jsem ze vse zvladnu i bez chlapa....mela jsem velkou oporu (i financni) v rodine....doufam ze i ty mas nekoho na koho se muzes spolehnout protoze to asi zezacatku nebude jednoduche...ale vse se da zvladnout 🙂 takze tfuj tfuj at vse dopadne co nejlepe 🙂

bulali
autor
11. únor 2014

@dotinka otec ditete praci ma... pokud bych ho dohnala at mi to podepise... i kdyz to opravdu nechci.. tak by mi platil alimenty ale to by mi stejne chybelo do najmu a na jidlo...jasem totiz uz ted sic. Pripad :((

hadroslava
12. únor 2014

Nějak nechápu, na co bys měla mít nárok, když z vlastní vůle otce neuvedeš? Proč má stát platit za tvoje svobodné rozhodnutí? Souložíš, nes odpovědnost.

bulali
autor
18. únor 2014

@dotinka
a ty si mela vubec nejake prijmy? Nebo pred tim nez si otehotnela mela si praci

bulali
autor
18. únor 2014

@hadroslava duvod urcite mam jinak bych ho uvedla jako otce...

bulali
autor
18. únor 2014

@dotinka rodicak a nejaky prispevek na bydleni to bych mela mit narok ne?

hadroslava
18. únor 2014

@bulali máš-li důvod, nes důsledky.

bulali
autor
18. únor 2014

@hadroslava tvůj názor mě nezajímá 😉

dotinka
18. únor 2014

@bulali mela jsem praci a tim padem i prijem

hadroslava
18. únor 2014

@bulali Mě zas nezajímají tvoje důvody. Potom se nedostává těm potřebným, když vyžírky vyžírají. Má dítě dva rodiče? Má. Ať se tedy starají oba. Upíráš dítěti druhého rodiče a i výživné? Pak si vydělej prací a nenatahuj ruku po státu, s ním dítě nemáš.

bulali
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vveronicka
14. říj 2014

Me by zajimalo jak tohle dopadlo?Ja jem ze resim neco podobneho...co kdyz je proste otec neznamy? A nejde dohledat?

maruskateruska
15. pro 2016

Nechápu ty keci typu že může byt žena vyžírka,stát nás snad okradá dost nee??? A například ja jsem se dostala do takové situace,ze jsem těhotná a otce uveat nechci byl na me ve 2 mesici agresivní,rozmlatil celý byt a psal mi ze dítě nechce ,za mesic si vzpomel ze nas chce,,ale ja uz jeho ne,nechci jeho peníze uz jen proto ze nechci svoji dceru davat zmetkovy kterej zacal chlastat a byl agresivní , takže keci typu rodice jsou 2 to ano ale ja chranim moje dítě !!!

monimoon
27. led 2017

Zdravím, otec neuveden v RL, o dnes pětiletou dcerku nemá zájem prakticky od začátku. Nyní řeším existenční problémy a chtěla jsem podat žalobu na určení otcovství, ale zjistila jsem, že čeká na výkon trestu, má to vůbec cenu a jaký je postup? Děkuji za případné reakce