Otěhotnění na konci RD s 1. dítětem. Mám nárok na PPM?

radka.k
20. črc 2009

Ahoj,
žádám vás o radu, protože toho víte víc než na sociálce.
2.7. mi skončila RD s prvním dítětem, tak jsem nastoupila do práce. Původně jsem chtěla, aby mi na RD navazovala zase mateřská, ale bohužel to nevyšlo. Teď jsem zjistila, že jsem v 5tt. Budu mít nárok na PPM a jak se bude počítat? Musím mít zase odpracováno 270dní jako před první mateřskou? To už totiž nestihnu. Nebo se do toho započítává i doba před tou první MD? Můžu dělat jen do konce roku, což je 183dní. Od 1.1. příštího roku firma, ve které pracuji, končí. Jak se zachovat, aby to pro mě bylo nejvýhodnější?

lena27
20. črc 2009

podle mě nemusíš mít odpracováno 270 dní. pokud děláš u stejné firmy jako v prvním těhu tak se to sčítá a za odpracováno by se měla počítat i první půl rok na mateřské kdy tě platí zaměstnavatel a vlastně ti i proplácí dovolenou. být tebou bych ještě než firma zanikne šla na nemocenskou. ale opravdu nevím jak to funguje když firma zanikne

radka.k
autor
20. črc 2009

lena27
díky za radu, to s tou nemocenskou mě už taky napadlo, třeba v polovině prosince řeknu doktorovi a ten mi rizikové napíše v pohodě....ale právě jsem si nebyla jistá s tou odpracovanou dobou, takže jestli máte ještě někdo jiný nápad, zkušenosti, rady, tak šup sem s nimi a za ně díky!

mikca
21. črc 2009

ikdyz firma zanikne, tak ti od dne tve vypovedi bezi ochranna lhuta 180 dni ve ktere musis nastoupit na materskou takze to v pohode stihnes a narok ti vznikne 🙂