Paní chce vrátit peníze za zboží, jinak podá žalobu

pastelka673
8. čer 2011

Dobrý den,
na jistém serveru prodávám věci po svých dětech.Vždy bez problémů.Nyní jsem však narazila na paní,která tvrdí,že jsem jí věci poslala se zbytky jídla apod..chtěla vrátit peníze.Sama vše před odesláním peru,proto je to nemožné.Spíše mi přijde,že věci nesedí nebo si to zkrátka rozmyslela a chce zpět peníze.Nejsem komerční prodejce,takže tuto povinnost nemám.
Ted k jádru problému,paní mi poslala meil,že dá věci na rozbor a nechá zjištovat stáří skvrn a pak na mě podá žalobu.Přijde mi to celé postavené na hlavu,věci jsou v hodnotě 600,- přišly jí čisté a ted takové divadlo..Jsem z toho docela otrávená,nebaví mě to dokola řešit.Jen se obávám toho,abych ještě kvůli tomu neměla nějaké "lítání" po soudech..
Chtěla bych znát Váš názor,případně rady.Děkuji moc

dzejn81
8. čer 2011

Tak podle mě ta paní není normální, já bych spíš řekla, že se snaží vyhrožovat, protože si objednala špatně velikost a neví jak z toho vycouvat! Každopádně věřím, že je to nepříjemné. Nemáte třeba uložené fotky podle kterých jste zboží prodávala, na nich přece žádné zbytky jídla nejsou!

helcenka
8. čer 2011

A proč tedy nepošle věci zpět a vy jí nevrátíte peníze? To by bylo nejjednodušší řešení...
Jinak mi přijde paní pěkně praštěná. Zajímalo by mě, kde jí takový rozbor udělají a na co by vlastně chtěla žalobu podat. Asi bych to nebrala zas tak vážně.

pastelka673
autor
8. čer 2011

To naštěstí mám.Sama jsem už napsala administrátorům stránek.Přeposílala jsem jim fotky moje,tak i její(poslala mi je na mojí žádost na meil),co mi poslala..Na nich je prostě zaschlé jídlo..Rozhodně ne ode mě. ☹
Taky doufám v tuto možnost,jak píšete..že vyhrožuje.přeci si nebude dělat rozbor za xtisíc,když ty skvrny udělala ona.Nejhorší je,že nevím,jak se mám bránit.. ☹ 😢

pastelka673
autor
8. čer 2011

@helcenka jde mi i o princip,věci jsem posílala v pořádku.Kdyby mi napsala,že netrefila velikost,domluvili bysme se v pohodě na vrácení.Ale hndd první mail,co napsala byl dost urážející,udělala ze mě nějakou špindíru a s ní se opravdu domlouvat nebudu ani ustupovat jí..

jijitka
8. čer 2011

poslala bych paní mail s tím, že kdyby na rovinu přiznala, že věci nejsou podle jejích představ, nesouhlasí velikost apod. byla byste i ochotná je přijmout zpět a vrátit peníze. Ale kvůli komedii, kterou na vás zkouší, na ni kašlete a věci si může dát třeba pitvat...
Myslím, že vám nemůže vůbec nic - ona objednala a zaplatila, svoje zboží dostala. Jen doufejte, že to není takový magor, aby věci něčím pokecala sama a pak dala zkoumat - netuším tedy, kam by s tím chtěla běžet 😀
A jak sama píšete, prodáváte často a bez problémů, takže by určitě nebylo těžké sehnat kladné reference od dřívějších zákazníků.

helcenka
8. čer 2011

Tak pak bych to asi nechala být a už bych s ní nekomunikovala. Zkusila bych se na na tom servru poptat, jestli nemá náhodou s touto paní někdo podobnou zkušenost. Připadá mi to, podle toho, co píšete, že se tím ta paní baví a není to první případ.

pastelka673
autor
8. čer 2011

@jijitka to už jsem jí psala.Právě na to přišla taková reakce..Toho se právě bojím,že to něčím umazala sama a chce to někde nechat zkoumat... 😒 taky netuším kde,nehledě na to,že skvrny tam nebyly,takže nevím,co chce zjistit..spíše,aby jí nějaký známý nenapsat posudek.. 😖 i když asi moc koukám na televizi... 🤐 🤐
Jinak kladné reference mám i v hodnocení.

pastelka673
autor
8. čer 2011

@helcenka Děkuju za radu,zkusím to.Je to dost nepřijemné,pořád nad tím přemýšlím..

weri1
8. čer 2011

vrátila bych ji peníze. 600 by mi nestálo za takovéhle starosti

weri1
8. čer 2011

a nebo jak píše @jijitka

jijitka
8. čer 2011

já bych určitě nevracela nic. Nehledě na to, že ona ty věci prakticky zničila sama - prokazatelně podle fotek.
A kdyby to chtěla tak hrotit, tak bych naopak pohrozila jí a myslím, že už by bylo i čím 😉

pastelka673
autor
9. čer 2011

Holky,děkuju za rady,mám z toho hlavu jak balon.. 😒 Už jsem si říkala,že by bylo jednodušší vrátit jí peníze a mít od ní klid..na druhou stranu si zas říkam,proč bych to dělala,věci jsem poslala v pořádku a čisté...
Já ani moc nechápu,jak mě paní chce žalovat...za co konkrétně..kupovala zboží od nekomerčního prodejce,nemám žádné IČO,kupovala nošené zboží a k soudu pujde s tím,že jí to přišlo od jídla..?? 🙄 přijde mi to směšné..

ines22
9. čer 2011

Asi bych taky peníze nevracela, jestli paní věci dokazala od jídla umazat tak to snad zvládne i vyprat ne?Musela by být padlá na hlavu aby to dávala k soudu, by se jí tam vysmáli 😀

vojtisek2007
9. čer 2011

@pastelka673 když prodáváš věci máš tam i jejich fotky - ne ? takže ulož fotky (i s tvým popisem zboží na tom serveru) - na těch se jednoduše dá dokázat, jestli byli věci flekaté nebo špinavé (nebo fotky případně upravené, fleky zaretušované apod - čímž může samozřejmě oponovat protistrana) - ulož i všechnu vaši korespondenci....přezkoumat věci si dát může - takový posudek stojí od 1200 do 1500 a potom s tím tedy může jít k soudu - ale jakmile s tímhle přijde ke kterémukoliv právníkoví spíš se jí asi pokusí vysvětlit, že tohle fakt ne,pochybuju že nějaký právník by s ní do takového sporu šel, navíc nevím co bych chtěla žalovat - ???? Kdyby si žalobu podala sama (což samozřejmě může) , nastupuje potom i třeba soudní znalec - pokud ty doložíš fotky že zboží od tebe bylo čisté a pak je jen otázkou chvíle, kdy se zjistí jak staré skvrny jsou - a to se zjistí lehce 🙂, takže jestli si tam skrvny udělala ona, a nějaký známý jak píšeš jí udělá třeba posudek - stejně jí to nebude nic platné a pak se celý spor obrátí proti ní....takže buď naprosto v klidu - jestli víš, že zboží bylo čisté není co řešit a vůbec se s tím netrap 🙂

pastelka673
autor
9. čer 2011

@vojtisek2007 já jsem to nevydržela a zavolala na institut pro testování a tam mi bylo řečeno,že se stáří skvrn prokazuje velice těžko a je to dost nákladné,řádově deset tisíc a ani poté není jistota,že pokudek bude 100% ,tudýž u soudu bude možná nepoužitelný..
Takže se neprokáže nic..Ani to,že skvny udělala sama..nicméně fotky a inzeráty mám uložené.snad zvítězí zdravý rozum a paní nebude dělat nesmyslné problémy.. 🙄

vojtisek2007
9. čer 2011

@pastelka673 no tak vidíš - dokonce - pochybuju že by paní dávala desetitisíce za nějaký posudek a pak čekala jestli vyhraje soudní spor a protistrana jí ten posudek zaplatí...navíc když není jasný výsledek...a to vše kvůli šestistovkám - my jsme zatím pracovali s posudkama ohledně materiálu a tak...to stálo vždy kolem těch 1200-1500 netušila jsem, že skrvny jdou do řádů desetitisíců....

weri1
9. čer 2011

@pastelka673 tak vidíš vykašli se na ní. 😉

jitula1984
9. čer 2011

Jestli chcete něco pro mrňata tak vám muzu pujcit kod na 33% slevu na vsechny hracky co tam maji www.euroforce.cz , kod je DJ33 a dopravdu maji zadarmo. ahoj Jitka