Paragraf na dítě. Musím být pořád doma? Kontrolují to?

dite
11. srp 2009

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, pokud jsem na paragrafu s dítětem. Musím být neustále doma, na adrese, která je uváděná na lístku paragrafu. Kontrola mě může navštívit, nebo né. Co v tomto případě kontroluje. Zda je dítě doma? Zda je opravdu nemocné? Pokud mě s dítětem nezastihnou doma, co to pro mě znamená, odeberou mi paragrafový příspěvek?Lze po době 9dnů co čerpám paragraf já jako matka a pokud je dítě nemocné dále, aby další paragraf po dobu 9dnů čerpal otec i když je to v jednom měsíci? Jak si lze spočítat denní korunovou hodnotu paragrafu. Určuje se to procentuálně, nebo podle platu? Děkuji za ochotu a Vaší odpověď.

vojtisek2007
11. srp 2009

dite - kontrola chodí na to, zda je dítě nemocné, ošetřující může ven kdykoliv, postihy nevím jaké jsou, když je dítě po 9dench stále nemocné, jeden den se vynechá a znovu se může čerpat - jedno jestli otec nebo matka, ikdyž je to v jednom měsíci. Denní dávka se vypočítává stejně jako při nemocenské - denní vyměřovací základ z 12ti předcházejících měsíců, to pak projde redukčními hranicemi a ve finále je to myslím 60% z redukovaného denního vyměřovacího základu.

wsmoulinkaa
2. zář 2009

🙂

semeslun1
14. říj 2012

Dobrý den, mám 12ti letou dceru, žiji s ní sama. Můžu v případě její nemoci na ní čerpat paragraf- tedy OČR? Děkuji M.

j.a.n.i
15. říj 2012

@semeslun1 No, můžeš, ale už to není automatické... do 10 let máš nárok na paragraf automaticky když je dítko nemocné a neřeší se defacto s čím. Od 10 let výše už rozhoduje doktor, zda je ošetřování nutné, pokud usoudí, že ano, tak ti ho napíše.

tek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zbiroh2009
12. kvě 2014

DOBRÝ DEN, DCERA MÁ ZLOMENOU RUKU , BUDU SI NA NÍ BRÁT V ÚTERÝ PARAGRAF, PROTOŽE JI NEVEZMOU DO ŠKOLKY? BUDU MÍT NĚJAKÉ VYCHÁZKY ABY MOHLA JÍT VEN? NEBO JAK TO VLASTNĚ JE DĚKUJI

j.a.n.i
12. kvě 2014

@zbiroh2009 U paragrafu se vycházky neřeší 🙂 můžete libovolně.

ranlu
11. čer 2014

Dobrý den.paragraf na dceru mi končí v pátek 13.6.2014.Mohu mít další od pondělí 16.6.2014?Děkuji

ivik80
9. pro 2014

dobrý den od září tohoto roku pracuji nahpp a v řínu jsem si musela vzít palagraf na dítě cca6 dní 4 pracovní a 2 o víkendu dostanu zaplacený palagraf od socialky nebo musim mít oddělaný rok předtim jsem ještě 3 měsíce pracovala na hpp v obchodě děkuji za objasnění

j.a.n.i
9. pro 2014

@ivik80 Jo, dostaneš ho zaplacený...

lilithka
11. únor 2015

@j.a.n.i muzu se zeptat, ted je paragraf 60%, jak tomu bylo v predchozich par letech?
Manzel tvrdi, zec100%. Ja tomu moc neverim. Dekuji

katchula
11. únor 2015

@lilithka tak já čerpala ošetřovačku několikrát během posledních 3 let, co jsem zaměstnaná a vždy byl těch 60 %.

michulik
16. únor 2015

jsem rozvedena mam diěti ve střidave peči chtěla bych vědět jak dlouho mužu byt na paragrafu s ditětem kteremu je 13 let a je s teplotami

michulik
16. únor 2015

je placen paragraf na ditě od prvniho dne?

j.a.n.i
16. únor 2015

@michulik Na paragrafu s takhle starým dítkem můžeš být pouze pokud doktor shledá, že je to nutné, automatický nárok je pouze u dítěte do 10 let. A jinak je placen od 1. dne.

michulik
17. únor 2015

j.a,n,i děkuji za odpovědi doktorka mi paragraf vypsala na 9 kalendařnich dni

jesie28
25. únor 2015

@katchula
@j.a.n.i holky a platí se i víkendy? Já dělám krátký a dlouhý týden. Od pondělí jsem na OČR. Když bych ji chtěla ukončit dřív než za těch 9 dní. Mám si to nechat napsat do pátku nebo až do neděle? díky

konidana
26. únor 2015

@jesie28 pokud máš víkendové směny, tak klidně do neděle.

katchula
26. únor 2015

@jesie28 Jo jo víkendy se platí 😉 Já teda dělám po-pá, takže mě by to do neděle dr. nenapsala, jedině do pondělka. Ale když děláš i víkendy, tak s tím podle mě nebude problém.

michalllllll
26. bře 2015

Dobry den chtel jsem jsi nechat napsat paragraf na syna 3roky doktorka dělala velkou šou když jsem jí požadal aby mi napsala paragraf ne od pondělí den kdy jsem tam byl ale od uterý nechápu proč když jsem v pondělí v práci byl to musím jak blbec v utery znova aby mi to napsala??????????????že mi to nenapíše den do předu.

kapulet
8. dub 2015

holky chci se zeptat, jsem teď na paragrafu s dcerou (neštovice) ale při práci zároveň dálkově studuji a studium je podmíněno 100% účastí (právě nám probíhá praxe ve škole). Můžu na ten den odjet do školy pokud si zajistím hlídání pro dceru? kdyby náhodou přišli, nemůžou mě nějak postihnout? nerada bych měla někde záznam ☹ nebo jak to mám udělat?

j.a.n.i
8. dub 2015

@kapulet Mužeš.

beda
9. dub 2015

Já prosím nechápu jak je to s těma víkendama. Prostě 9 dní je 9 dní a počítají se do toho vždy víkendy ne?Přece ten kdo by nedělal víkendy by byl zvýhodněn, nepočítali by se mu víkendy tudíž by 9 dní měl počítané jako 11(2dny víkend?).Jak to prosím je?
A když dojde kontrola, dostanu postih, když ten na koho mám paragraf není doma?Díky

beda
9. dub 2015

Tak jsem to našla: maximálně na dobu devíti kalendářních dní. To znamená, že vám stát platí ošetřování i přes víkend.
A jak je to může dojít ko na malou že není doma?

kapulet
9. dub 2015

j.a.n.i děkuji

milli123
20. dub 2015

Dobrý den, měla jsem paragraf od 2.3. do 13.3.2015, máme na dceru střídavou péči, jak to je, prosím, s paragrafem, kolik mi bude zaplaceno dní a jak jsem tedy posuzovaná osoba? Děkuji za odpověď

luckahdradkova
8. čer 2015

Dobry den,chci se zeptat,když delám na nepretržity provoz ,tak paragraf dostanu nornálne 9 dní.Jak to je

beda
8. čer 2015

a proč by to mělo být jinak?
@luckahdradkova

mersii82
16. čer 2015

dobrý den prosím vás ta doba paragrafu 9 dní jsou jen všední nebo se počítá i vikend když je placený děkuju za odpověd