Paragraf na dítě. Musím být pořád doma? Kontrolují to?

dite
11. srp 2009

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat, pokud jsem na paragrafu s dítětem. Musím být neustále doma, na adrese, která je uváděná na lístku paragrafu. Kontrola mě může navštívit, nebo né. Co v tomto případě kontroluje. Zda je dítě doma? Zda je opravdu nemocné? Pokud mě s dítětem nezastihnou doma, co to pro mě znamená, odeberou mi paragrafový příspěvek?Lze po době 9dnů co čerpám paragraf já jako matka a pokud je dítě nemocné dále, aby další paragraf po dobu 9dnů čerpal otec i když je to v jednom měsíci? Jak si lze spočítat denní korunovou hodnotu paragrafu. Určuje se to procentuálně, nebo podle platu? Děkuji za ochotu a Vaší odpověď.

j.a.n.i
16. čer 2015

@mersii82 I víkend.

sochule
7. črc 2015

Ahoj..mám dotaz..může si zaměstnavatel zajistit kontrolu,když je zaměstnanec na paragrafu?nebo to dělá sociálka nebo to na paragraf neplatí tak jako na nemocenskou..díky za odpověd. 😉

j.a.n.i
7. črc 2015

@sochule Na paragrafu nemá zaměstnavatel co kontrolovat.

ejdrijen13
15. zář 2015

Dobrý den ,
chci se zeptat , otec v rodném listě je , ale nejsme vzítí a ani spolu nežijeme. Tudíž jsem sama s malým.
No a jde mi o to , že zítra mi končí paragraf - 9 dní jsem vyčerpala..no a prcek není pořád zdravej..
A otázka zní : spadám tímto do skupiny samoživitelka a tím pádem mám nárok na 16 dní placeného paragrafu nebo nee?

eddita
22. lis 2015

Dobrý den,chtěla bych se zeptat-je možné si vzít paragraf jen např. na 4 nebo např. 7 dní?Slyšela jsem že je dané pouze 5 a 9 dní,ale když by bylo zapotřebí méně dnů?A ještě jsem se nikde nedočetla,zaměstnavateli musím předat paragraf hned na začátku paragrafu?Nebo se muže předat paragraf až při ukončení?Samozřejmě s předešlou ústní dohodou, že nastupuji na paragraf.Mám zaměstnání celkem daleko a nemá mě ho tam kdo odvézt.A peníze za paragraf dostanu hned ve výplatě nebo na ně čekám až od sociálky?Děkuji za odpovědi.

konidana
23. lis 2015

@eddita paragraf tedy OČR - ošetřování člena rodiny si lze vzít na tolik dní kolik je potřeba. 1 nebo 2 nebo 9 (maximálně je 9 placených, pro samoživitelky o trochu více), ale klidně i 20 dní. Jen to nad rámec již není placeno. Ošetřovačka se zaměstnavateli odevzdá jak se s ním domluvíte. Já odevzdávám při ukončení nebo koncem měsíce(pokud končí dříve). Peníze přijdou od sociálky po zaslání ukončení.

carlik
15. pro 2015

@konidana teď řeším už 2. paragraf u nového zaměstnavatele. Napřed jsem měla myslím 9 dní a teď to bude dýl, asi 17 dní vč. So a Ne. Jako samoživitelka mám tedy nárok na placených 16 dní a 1 den budu mít tedy zdarma?
@eddita peníze za paragraf pošlou z OSSZ cca 3 týdny po ukončení na Váš účet nebo jak si to na ten lístek napíšete.

j.a.n.i
15. pro 2015

@carlik ANo.

carlik
16. pro 2015

@j.a.n.i díky

bee9
6. led 2016

Ahoj, mam OCR na dceru - 4 roky, vychazky mame od Dr. povolene, nevite nahodou, jestli s ni mohu odjet na vikend mimo bydliste? OCR budu mit do zacatku dalsiho tydne. Dekuju za informaci, pokud nekdo vi☺

carlik
7. led 2016

@bee9 teda já mám za to, že kontroly nechodí, takže můžete odjet. To není jako na neschopence, kdyby jsi byla ty, to bys musela dodržovat jak to máš povolené na paragrafu.

bee9
7. led 2016

@carlik díky, dneska jsem se ptala Dr. a řekla mi to samé 🙂

21dayen
19. led 2016

Dobrý den,potřebuji se synem na kontrolu,paragraf jsem neměla,ale bohužel máme problém v práci s propustkama,je možnost nechat si vypsat paragraf jen na jeden den?Děkuji moc

carlik
19. led 2016

@21dayen tož to netuším a co vzít si dovolenou, to je určo výhodnější...

zutinka
29. led 2016

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak je s paragrafem na dítě?Mám ho poprvé.Musím s dítětem být pořád doma nebo nemusím?A kdo mě může kontrolovat?

carlik
29. led 2016

@zutinka nemusíš být pořád doma a Ko by neměla chodit

motylmaru
2. únor 2016

Dobry den. Chtela sem se zeptat kdyz sem na osetrovani muzu jit na ples?

j.a.n.i
2. únor 2016

@motylmaru Ano, pokud se o dané dítě v té době bude starat nějaký jiný dospělý.

06012013
16. kvě 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat...Mám 3 letou dcerku a ted jsem měla na ní Očr na 9dní.. jenže má pořád kašel a do školky aby šla mezi zdravé děti se mi moc nelíbí.. 😔 A mám strach jít třeba jeden den do práce a pak jít znovu na očr..jsem v práci chvilku, tak mám strach abych nepřišla o práci..nevíte co s tím?Děkuji za rady..

j.a.n.i
16. kvě 2016

@06012013 No, možností máš několik:
- zůstat s ní dál doma, na OČR může být, jak dlouho je potřeba, jen pak už to je zadarmo
- ulovit na hlídání nějakou kamarádku či babičku, je-li koho
- může zůstat doma partner

lucielucie1987
7. srp 2016

Dobrý den chci se optat,mam soudně dceru a půjdu na OCR a potřebuji jít na 16 dní,jen nevím komu a jak se prokazu že jsem samozivitelka?

vojtisek2007
8. srp 2016

@lucielucie1987 nijak se to nedokazuje, pouze se to v očr vypíše, zaškrtává se tam že žiješ s dítětem sama..nebo tak nějak, dokládat jsem to nijak nikumu nemusela

lucielucie1987
8. srp 2016

Ok dobře,dekuji

romankovaeva
15. srp 2016

dobrý den, zajímalo by mě, jestli si můžu vzít paragraf na vnuka,když je dcera samoživitelka. Děkuji za odpověď Evča

j.a.n.i
15. srp 2016

@romankovaeva Pokud s ní bydlíš tak ano.

rourea
18. srp 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s paragrafem na dítě,když má zlomeninu. Platí se jen 9 dní a pak je paragraf neplacený? Díky

j.a.n.i
18. srp 2016

@rourea Ano, přesně tak. Občas se to řeší tak, že se ukončí a třeba po 2 dnech vypíše nový, ale je to malinko obcházení zákona, protože musí být na jinou diagnozu.

rourea
22. srp 2016

@j.a.n.i děkuji ;)

iluss
22. srp 2016

Dobrý den, syn nastupuje v říjnu na operaci tříselné kýly, s manželem jsme mysleli, že bych s ním první týden (kdy bude v nemocnici) zůstala na ošetřovačce já a druhý týden bychom se pak s manželem prostřídali a zůstal by se synem doma na ošetřovačce on. Ale co jsem se dočetla, tak ošetřovačka se proplácí jen prvních devět dní, to znamená, že pak už by byl manžel doma zadarmo? Ty další týdny, co bude ještě nebude moct chodit do školky, s ním pak už bude doma babička, ale ty první dva týdny po operaci si to chcem s manželem ošéfovat sami, přece jenom je ještě malej a bude po operaci.
Nebo to jde, že já bych s ním byla doma týden, pak to ukončila a pak by si vzal manžel novou ošetřovačku? ale to by asi musel na nějakou jinou diagnozu? nebo i na tu stejnou by to šlo?

eddita
22. srp 2016

Ja si nejsem jista,ale kdyz je dite v nemocnici,staraji se o nej oni a tobe ocr nedaji.Az ho propusti.Jinak se to dela tak,ze na jeden den si vezmes bud ocr ty nebo dovolenou tim manzel ukonci po 9 dnech ocr a po tom 1 dnu muze vzit znovu na 9 dni ocr manzel.musi tam byt ta pauza aby se to pocitalo od zacatku a proplaceli.Diagnoza muze byt stejna.