Paragraf na otce. Taky chodí kontroly?

alca22
26. kvě 2009

Ahojky onemocněla jsem a vystavila jsem na manžela paragraf aby se staral o syna. Je to stejné jako neschopenka, tudíž musí být manžel doma a chodí ho kontrolovat kontrola? Nebo Může jít se synem třeba na procházku ven.

aktekram
26. kvě 2011

Další dotaz, když byl manžel od 2.-11.4 na paragrafu, kdy ho dostane vyplacený a od koho?? Přímo ze sociálky nebo od zaměstnavatele??

j.a.n.i
26. kvě 2011

@aktekram Přímo od sociálky a mají na to 30 dní od doručení kompletních podkladů.

aktekram
26. kvě 2011

@j.a.n.i děkuju zkusím zavolat na sociálku pod kterou spadá manželův zaměstnavatel zda to dostali a je vše v pořádku

energon
27. říj 2012

mám dotaz,pročetla jsem si vaše disk.,ale nedozvěděla jsem se,kdo za mě po devíti dnech platí soc.zdravotní.víte li někdo díky za odpověd.ještě k tomu jeden den do práce a znovu ošetřovné-je to tutovka??

j.a.n.i
28. říj 2012

@energon Sociální a zdravotní nemusíš řešit, to platí stát po celou dobu paragrafu...
Jinak k tomu jeden den do práce a znovu paragraf tutovka není, je to obcházení zákona, které se povětšinou toleruje (jak ze strany lékaře, tak OSSZ), ale striktně dle zákona není možné na jednu diagnozu napsat 2 placené paragrafy.