Paragraf na otce. Taky chodí kontroly?

alca22
26. kvě 2009

Ahojky onemocněla jsem a vystavila jsem na manžela paragraf aby se staral o syna. Je to stejné jako neschopenka, tudíž musí být manžel doma a chodí ho kontrolovat kontrola? Nebo Může jít se synem třeba na procházku ven.

vojtisek2007
26. kvě 2009

ahoj - kontroly chodí namátkově - jak při neschopenkách, tak u ošetřování, ale nemocná jsi ty, tak si myslím, že s malým může ven kdykoliv...pokud vím, tak ani se nepíšou žádný vycházky nebo tak něco...když jsi v porodnici a na starší dítě má manžel paragraf aby s ním po tu dobu byl doma, tak přece taky nemusí sedět doma na zadku, ale může jít s dítětem ven...takže si myslím, že tady se žádný kontroly nekonají

smajlik
5. čer 2009

alca - manžel může ven 🙂. Jde o to ,že v péči o dítě nahrazuje tebe, takže ty musíš být doma jako nemocná

krista
8. srp 2009

Ahojky holky,
prosímvás chtěla bych se zeptat jak je ten Paragraf na dítě zaplacený a kdo ho vystavuje?

Manžel si chce v době kdy porodím brát dovolenou, aby s o malou staral, tvrdí že ten paragraf je mizerně placený (já slyšela cosi o 60% z platu, ale zajímalo by mě jak to vyjde ve výsledku, prý jsou tam placené i víkendy a zase takový rozdíl to není).

Kdysi mu nabízel paragraf můj obv. doktor, když jsem měla jít do nemocnice, ale nevím jak je v to v případě, že porodím kam se má pro to obrátit, příp. kdy to zařídit?

radka.k
8. srp 2009

krista
Můj manžel si vzal paragraf, když jsem byla na RD s 18měs.synem a šla na operaci. Proplatí max.9dnů, vystavili mu ho v nemocnici - jako doklad o tom, že já nejsem schopna se starat o dítě a za těch 9 dnů mu ho ještě prodloužila moje obvodní doktorka na dalších 9 dní. Počítají se do toho i víkendy. Mysleli jsme taky, že to finančně bude hodně podobné, ale nakonec jsme o pár tisíc přišli. Dovča se vyplatí víc.

vojtisek2007
9. srp 2009

krista - paragraf vystaví v porodnici - je na 9dnů a je to 60% denního redukovaného vyměřovacího základu - takže finančně se dovolená vyplatí určitě víc 😉

krista
10. srp 2009

Holky děkuju za odpověď vidím to teda taky na tu dovolenou, sice prakticky zbytečně vyplácaná, ale co se dá dělat, přijít o pár tisíc se nám po porodu moc hodit nebude 😒 😉

singid
31. led 2011

ahoj holky,
chci se zeptat na situaci, kdy mám doma 18 měs dítko a jsem znovu těhotná, jak by to bylo v případě rizikového těhotenství (pobyt v nemocnici) delší než těch daných 9 dní??? při prvním těhu jsem byla měsíc v nemocnici s nohama nahoře a mám obavy, aby se to u druhého neopakovalo... po těch 9 dnech pak nemá manža nárok na peníze? nebo se to pak dá přehodit třeba na babičku???? díky moc za radu

vojtisek2007
31. led 2011

@singid musel by na den do práce a pak znovu na dalších 9dnů paragraf...doma na paragrafu může být třeba měsíc, ale zaplaceno dostane jen těch 9.....na babičku by se to dalo v tom případě, že by měla stejný trvalý pobyt jako dítě na které to ošetřování je.

singid
31. led 2011

@vojtisek2007 díky moc, takhle by se to i dalo... 😒 ale nic moc no....

jana85
31. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptata jak to je s tim pargrafem, manžel mi tady tvrdi že v jednom mesíci ma narok jen na jeden paragraf. A jak to tedy bude mame male dite a ja zitra nastupuji na planovany cs do porodnice, tam mu vystaveji paragraf na dite a pak až pujdu domu tak to ukonči a muj gyn. nam vystvi ošetřování na mě tj. 9 dni a pak bud neplacene volno nebo dovolena?

jana85
31. led 2011

A jestli se do těch 9dnu počítaji i so a ne? Manžel ma ruzne směny a chodi i so a ne.

vojtisek2007
31. led 2011

@jana85 do paragrafu se počítají všechny dny - prostě ho bude mít od 1.2.do9.2. včetně - placených, po 9. může být doma samozřejmě dál, má to v práci omluvené, ale už nedostane nic zaplaceno, to by musel 10.2. jít do práce a od 11.2. zase na 9dnů čerpat další paragraf, nikde není psáno že může mít paragraf pouze jeden v měsíci...pokud to tedy nemají v nějakých vnitřních stanovách podniku, ale pochybuju. Já to taky tak jednou musela udělat, protože kluk měl spálovou angínu a dostával po sobě dvoje atb a musela jsem s ním být doma a ten jeden den v práci mezi jsem si vzala dovolenou....

luca30
2. únor 2011

@vojtisek2007 chtěla jsem se zeptat, manžel teď na mě čerpá paragraf od 24.1., aby ve staré práci nemusel čerpat zase dovolenou, protože nemají práci a nyní našel konečně novou práci kam má nastoupit 7.2.2011 jenže Dr. mu tedy dnes napsala paragraf do 6.2. ( je mi jasné že od středy je doma zadarmo), ale v práci mu ukončí pracovní poměr k 7.2.2011 ale to už má nastoupit do nové práce. Bude to nějak vadit nebo co má dělat?Teď mě napadlo, že mu měla ukončit paragraf k pátku, ale to by stejně dostal výpověď zase až k 7.2. že? Na paragrafu ani o víkendu výpověď dostat nemůže..díky za radu jse z toho zmatená a nevím jestli se s tím něco dá dělat, on prostě v pondělí tam jde ať se děje co se děje už se tam moc těší...

vojtisek2007
2. únor 2011

@luca30 paragraf může ukončit sám třeba k 5. aby 6. mohl ukončit prac.poměr a od 7. nastoupit do nové práce - tam na to je kolonka - natoupil do práce...tam vyplní 6. a toho 6tého tedy dostane padáka..to není jak u neschopenky, mudra může vystavit paragraf na 9dnů, ale třeba po 5ti můžeš jít do práce

luca30
2. únor 2011

@vojtisek2007 no mě bylo řečeno že o víkendu výpověď dostat nemůže tak právě proto se ptám aby si to zavolal kdyžtak do práce...

vojtisek2007
2. únor 2011

@luca30 no dobře, tak ukončí paragraf ke 3. a 4.bude jeho poslední prac.den,kdy dostane i zároveň tu výpověď..

luca30
2. únor 2011

@vojtisek2007 já právě nevím, já se jen ptám zkušených jestli třeba může ukončit paragra i pracovní poměr o víkendu..právě nevím jestli by to pak nějak vadilo, když ukončí poměr k 4.2. jestli to nějak vadí skrz soc. a zdr. pojištění..díky. ještě jednou..

vojtisek2007
2. únor 2011

@luca30 to o tom víkendu fakt nevím,paragraf asi ukončit může, to jo i v sobotu nebo v neděli, ale jestli by nebyl potom bordel v tom, že by v jedný práci skočil 7 a do druhý 7 nastoupil....to nevím,tak by asi bylo lepší, kdyby ukončil paragraf ve ctvrtek, v patek by byl jako v praci a dostal by tu vypoved a v pondeli by v pohode nastoupil do nového zaměstnání....

luca30
2. únor 2011

@vojtisek2007 takhle si právě myslím, že by to mělo být, ukončit zítra paragraf, v pátek v práci - bude si museít stejně vzít dovolenou nemají práci a do nové práce nastoupit 7.2.. ted jen když to dnes odevzdal, jestli už to účetní vyplnila i když to je jedno kdyžtak to přepíše a to že ten paragraf by byl třeba u Dr. jinak to vadí nebo tam raději zajít taky?? té účetní zavoláme at víme co a jak...odeslaný to mít nemůže když to končí až v neděli ten paragraf..

vojtisek2007
2. únor 2011

@luca30 no účetní tam může doplnit datum až se vrátí do práce...takže vyplněný určo nic mít nemůže, páč neví, kdy se manža do práce vrátí....jinak tohle nechápu...:......... když to je jedno kdyžtak to přepíše a to že ten paragraf by byl třeba u Dr. jinak to vadí nebo tam raději zajít taky?? .....proč by měl chodit k Dr ?

vojtisek2007
2. únor 2011

@luca30 ikdyž vlastně te´d když o tom víc přemýšlím, tak můžeš mít prac.poměrů kolik chceš, tak by mělo být úplně jedno, že jeden sedmého skončíš a druhý sedmého začneš....kdyby ten původní pořád běžel, tak klidně může toho sedmého nastoupit do dalšího a propustit by ho mohli třeba až dvacátého....

luca30
3. únor 2011

@vojtisek2007 ne manžel má jen jeden pracovní poměr..myslela jsem to s Dr. tak, že poku by to opravil v práci tak jestli musí i k doktorce,nevím jestli u ní zůstává nějaká kopie nebo ji někam posílá, tak aby ta data potom souhlasila..o to se mě jednalo, paragraf čerpáme poprvé, tak nevím kdo kam co zasílá, jestli jen zaměstnavatel na OSSZ..on si byl včera domlouvat výpověď v pátek bude mít nachystaný papíry s tím, že pracovní poměr mu bude ukončen k 7.2.2011, tak právě moje první otázka hned byla, jak můžeš ukončit poměr k 7.2. když 7.2. máš nastupovat do nové práce...

vojtisek2007
3. únor 2011

@luca30 já vím, že nemá dva prac.poměry, ale šlo mi o to, že vlastně může mít prac.poměrů kolik chce, takže je ve finále jedno, jestli jeden sedmého ukončí a druhý sedmého začne, nemělo by to vadit....nene na paragraf je jen jeden papír a ten dostal manžel a teď ho má tedy v práci, doktorce žádnej nezůstává. Tak to tak nechte, ukončení 7.2. a další nástup taky 7.2....

jana85
21. bře 2011

Mohu poprosit o radu? Manžel byl od 1.2 do 6.2. doma se synem na ošetřovnem protože jsem byla v porodnici kde mi i toto ošetřovne vypsali. Potom mi muj gynekolog vypsal nove ošetřovne od 7.2 do 15.2. ale z techto dni nam zaplatili už jen ty prvni tři protože z toho prvniho ošetřovneho nam zaplatili celych 6 dnu. Tak sem se chtela zeptat když mi to ošetřovne vypisoval pokažde nekdo jiny jestli mezi tim mel jit taky na den doprace aby nam zaplatili všechny dny. Dekuji za odpoved.

vojtisek2007
21. bře 2011

@jana85 ano, pokud by mezi ošetřováním byl den v práci, dostali by jste oba dva zaplaceny v plné výši (max 9dnů), takto když vám ošetřovné navazovalo, tak jenom devět dnů z obou dohromady, ostatní dny má manžel v práci samozřejmě omluvené, ale bohužel nezaplacené ☹

jana85
21. bře 2011

@vojtisek2007 Tak moc dekuji za odpoved. My jsme to bohužela nevedeli a tak jsme přišli o 6 dni. Asi by to nešlo vzit nejak zpetne zmenit?

vojtisek2007
22. bře 2011

@jana85 ttak to už asi nejde, když to prošlo už výplatou u ossz.....stačilo aby on napsal na to ošetřování že nastoupil až od 8....nnevadilo by, že ho má psané od 7mého....pro příště no.

aktekram
8. dub 2011

Mám prosbičku
2.4. mi pro manžela vystavili v porodnici paragraf na ošetřování mě do 6.4.
a pak pediatr od 7.4. do 11.4.2011 na ošetřování starší dcery

Prosím jak máme vyplnit zadní stranu lístků, jsme z toho dost zmatení. Tam asi vypíšeme manžela ale co dál?
Mám vám tiskopis naskenovat, pomůžete mi?? Děkuju

aktekram
8. dub 2011

@vojtisek2007 děkuju moc moc, takže bude všude vypsaná má starší dcera...............ono je to taky logické, když oni tatínek pečoval.............já se do toho zbytečně zamotala 😀

vojtisek2007
8. dub 2011

@aktekram jojo - ošetřovaná byla ona, protože osoba, která o ní obyvkle pečuje nemohla - pouze kdyby třeba tvůj gynekolog po těžkém porodu vystavil na tebe ošetřování manželovi, pak bys tam byla ty.....ale takhle tam bude starší dítko - aspoň teda podle mě 🙂