Paragraf - ošetřování dítěte. Jak dlouho může trvat?

lenkavano
25. led 2010

ahoj holky nevím jestli už tu téma není,ale chtěla bych se zeptat jak dlouho ze zákona může trvat paragraf na dítě a jestli je placený stejně jako nemocenská.předem díky za odpověd 😉

j.a.n.i
15. led 2016

@svancarka No, jak se to vezme, striktně dle zákona nemůžeš na tu samou diagnozu čerpat další ošetřovné a měla bys potom 22. pokračovat dál v tom prvním zadarmo. Ale dost často na OSSZ projde to, když jde alespoň na den do práce a pak se napíše další.

svancarka
16. led 2016

@j.a.n.i Děkuji 🙂

cervik1111
5. bře 2016

Zdravím holky,prosím není tady někdo,kdo dělá na ossz,a mohl by mi poradit.Syn si zlomil nohu,takže má sádru,nechodící.Je mu 6 let.Sádru bude mít min.6 týdnu.Co se v takovém případě dělá,jestli je na to nějaký jiný paragraf než těch 9 placených dní.Nebo je to,že můžu být doma,jak dlouho bude potřeba,ale zaplatí jen těch 9 dní. Nebo je tady někdo s podobnou zkušeností,dítě dlouhodobě nemocné.Děkuji

adoslava
10. říj 2016

Ahoj mám dotaz.V září jsem nastoupila do práce dcera do školky ještě nám nejsou 3.Na socialce mi řekli ze můžu jít do práce s tím ze ještě do října budu mít rodičovský příspěvek.Musela jsem na paragraf a chtěla jsem se zeptat jak to je,proplati mi to není ne i když mám ještě rodičák? Děkuji

adoslava
10. říj 2016

Ahoj mám dotaz.V září jsem nastoupila do práce dcera do školky ještě nám nejsou 3.Na socialce mi řekli ze můžu jít do práce s tím ze ještě do října budu mít rodičovský příspěvek.Musela jsem na paragraf a chtěla jsem se zeptat jak to je,proplati mi to nebo ne i když mám ještě rodičák? Děkuji