Paragraf - ošetřování dítěte. Jak dlouho může trvat?

lenkavano
25. led 2010

ahoj holky nevím jestli už tu téma není,ale chtěla bych se zeptat jak dlouho ze zákona může trvat paragraf na dítě a jestli je placený stejně jako nemocenská.předem díky za odpověd 😉

sven
28. říj 2012

@j.a.n.i - díky moc za super rychlou odpověď! 🙂

fifin22
10. pro 2012

Dobrý den,chtěla jsemse zeptat zda mohu pracovat během OČR.Děkuji za info Kája

j.a.n.i
11. pro 2012

@fifin22 Ano, dny, které si odpracovala se pak vyznačují na to OČR.

jancaricka
20. únor 2013

Dobrý večer, mám jeden dotaz, když je rodič s dítětem na paragrafu celých 9dní, kdy dojdou penízky na ůčet?...Jak dlouho to zhruba trvá do podání? Moc děkuji za odpověd... ☹ ☹ ☹

j.a.n.i
20. únor 2013

@jancaricka Mají na to 30 dní od doručení podkladů od zaměstnavatele na OSSZ.

hurvinek30
10. bře 2013

dobrý den,mám dotaz,já se v ošetřování nevyznám,nikdy jsem ho neměla až nedávno jsem měla ošetřování na syna,kterému bylo nedávno už ale 11 a u dr když mi vystavili ošetřování mi nic neřekli,že se platí jen na děti do 10 let,je to tak?Včera mi to řekla příbuzná že at nepočítám s tím že ale dostanu nějakou podporu že se to vztahuje jen do 1O let,děkuji za odpověd

kasyma
11. bře 2013

Ahoj holky nevím jak bych začala,je toho víc 🙂 nastoupila jsem po RD do práce,ale dostala jsem výpověď pro nadbytečnost s 2 měs. výp. lhůtou + odstupnými platy,nevím jak si to vysvětlit,ale tím jak malá nastoupila do školky jsme každou chvíli nemocní,upřímně to že jsme doma mi zas až tak nevadí,protože pro mě stejně nemají práci a po dobu co jsem tam byla když malá zrovna nemarodila jsem byla taková "holka pro všechno" archiv,zakládání faktur,dl....chci se zeptat zrovna teď marodíme s neštovicemi a to vipadá,že se nevejdeme do 9 dnů marození. Myslela jsem,že bych to udělala tak že po 9 dnech marození bych si vzala 1 den dovolené a pak zas zpátky na paragraf,ale naše mzdovka mi řekla,že by to šlo,ale museli bychom marodit s jinou diagnozou nikde jsem o tom nic nenašla. A ještě jedna věc pokud bych měla 2 paragrafy v jednom měsíci nebudu pak bitá na odstupném tím,že jsem oddělala jen cca za ty 2 měsíce výp. lhůty 2 a půl týdne z čeho mi to odstupné počítají nevíte? Předem děkuji všem kdo mi poradí děkuju moc 🙂

j.a.n.i
11. bře 2013

@hurvinek30 Neplatí to jen do 10 let, pouze do 10 let na to máš automaticky nárok, pak už musí lékař rozhodnout, že je to nutné, ale pokud ti ho napsal, tak tak evidentně rozhodl 🙂

hurvinek30
11. bře 2013

děkuji moc za odpověd,tak jsem trochu klidnější že třeba aspon něco málo mi zaplatěj doufám,co čert nechtěl tak jsem totiž skončila páír dní po skončení ošetř.na neschopence v nemocnici a doufala jsem že to bude jen na pár dní ,ale dřív jak za 8 dní mě nepustěj domů a do práce taky asi hned jít nebudu moct,tak jsem se bála že budu uplně bez peněz

j.a.n.i
11. bře 2013

@hurvinek30 Tak to nepotěší ☹

speedy22
15. kvě 2013

Dobrý den, když mám od čtvrtka ošetřování a ukončí mi jej doktorka v neděli, proplatí mi i tu sobotu a neděli? Tedy 4 dny?
Díky moc za odpověď, nikde to nemohu najít

j.a.n.i
16. kvě 2013

@speedy22 Ano, OČR se platí za kalendářní dny.

speedy22
16. kvě 2013

@j.a.n.i díky moc

speedy22
16. kvě 2013

Dobrý den, ještě jeden dotaz. Když mám OČR a potřebuji dojet do školy pro druhé dítě, mohu, když budu mít to nemocné sebou? Chodí na OČR kontroly?
Díky

sulekjiri
4. zář 2013

Ahoj, mám otázku dělám v nepřetržitém provozu a onemocněl mi syn ,můžu mít nárok na paragraf když mi z rovna vychází volno. Jak dlouho sním můžu být doma.

mon1970
22. zář 2013

Ahojky muze mi nekdo poradit jsem samozivitelka a jsem ve zkusebni dobe muzu na paragraf a jak to budu mit placeny dcerka ma 8 let dekuji za odpoved

j.a.n.i
22. zář 2013

@mon1970 Ano, na paragraf můžeš, je placený od prvního dne a jako samoživitelka ho máš placený 16 dní... akorát to prostě ve zkušebce vypadá blbě.

nikina88
2. říj 2013

Ahoj, přidávám se s dotazem ohledně ošetřování člena rodiny, konkrétně babičkou. Mám 26 měsíční dceru a jsem nyní těhotná, reálně mi hrozí, že budu muset být několik týdnů v nemocnici(ne kuli porodu), manžel dcerku hlídat nemůže, je OSVČ a nemůže si dovolit být doma, takže v případě nutnosti bude malou hlídat babička(moje matka), tak bych potřebovala vědět, kdo to ošetřování člena rodiny mojí mamce vystaví a jestli skutečně funguje, že by byla 9 dní s malou doma, pak na jeden den šla do práce nebo si vzala jeden den dovolenou a pak zase 9 dní pečovala o malou a tak pořád dokola do doby, než bych byla zase doma? Taky jsem se dočetla, že babička musí mít stejnou adresu s vnučkou, jak se to ověřuje? stačí to napsat do papírů i když to není pravda? Kolik procent ze mzdy za to pečování moje matka dostane? Díky moc za odpovědi 🙂

j.a.n.i
2. říj 2013

@nikina88 Ano, musí s vámi žít ve společné domácnosti a jak a jestli se to ověžuje, to netuším.

nikina88
2. říj 2013

@j.a.n.i čekala jsem odpověď hlavně na ty ostatní otázky, ale i tak díky...

j.a.n.i
2. říj 2013

@nikina88 Na ty ostatní, no ad peníze, tak to vychází na cca 54% hrubého příjmu a ad to opakování paragrafu, dle zákona by na jednu diagnozu měl být jen jeden paragraf, ale co vím, tak se opakování toleruje, ale je otázka kolikrát za sebou to projde...

nikina88
2. říj 2013

@j.a.n.i Když se jedná o péči o nemocné dítě, tak je mi jasné, že se řeší diagnoza a je potřeba ji změnit po těch vyčerpaných 9ti dnech, ale v mém případě, kdy by babička pečovala o vnučku, tak se bude řešit moje diagnoza nebo???

j.a.n.i
2. říj 2013

@nikina88 Ano, to by se řešila tvoje.

nikina88
2. říj 2013

@j.a.n.i Tak děkuju za objasnění 🙂 a ten paragraf by vystavila moje gynekoložka?

j.a.n.i
2. říj 2013

@nikina88 Ne, ten by vystavovala nemocnice, protože ona tě má tou dobou v péči.

nikina88
2. říj 2013

@j.a.n.i Díky 🙂

havit
7. říj 2013

Ahojte nevim, zda to tady padlo, ale jsem taky poprve na paragrafu a chtela jsem se zeptat, kdyz delam 10hod v praci tak kolik mi pocita paragraf?8hodinovku nebo 10hodinovku? kdyz man v tydnu treba 2dny volna, jestli se mi vyplati ten paragraf nebo volno.vite co myslim?

j.a.n.i
8. říj 2013

@havit Paragraf se platí za kalendářní dny, nikoliv za pracovní a ne podle hodin, ale zjednodušeně řečeno vezmou tvůj měsíční plat, vydělí 30 a z toho je základ na den a z tohoto základu se pak bere cca 54% a to dostaneš.

havit
9. říj 2013

aha protoze mi v praci tvrdi ze kdyz mam pres tyden volno, tak to mi paragraf neplati tak ja nevim

console
11. říj 2013

Ahoj, prosím o radu. Skončila jsem v práci dohodou. Od té doby mám již cca 2 m neschopenku a jsem na nemocenské. Lze ukončit neschopenku a pobírat ošetřovné za nemocnou dcerku? Ten papír pak jen odnesu na OSSZ? Dškuji za info