Ples, tombola - jak se změnil zákon?

akdar1
24. led 2012

Ahoj. Naše MŠ pořádá ples - všichni se snaží sehnat dary do tomboly, aby byly peníze na opravy ve školce, a podle informací, tato aktivita snad bude zbytečná?!?!? Vyplatí se? Dá se zákon obejít? Za informace od informovaných předem děkuji!!!

usounek25
24. led 2012

ahoj, zkus si pohledat konkrétní zákon, který tohle upravuje, ale co jsem včera slyšela v televizi, tak se to dá obejít jedině tím, že pořadatelé budou jako tombolové lístky losovat vstupenky. Což je sice hezký, ale vstupenku má každý jen jednu, kdežto lístků do tomboly si někteří jedinci nakoupí třeba celý paklík. Bohužel se ti naši zákonodárci snaží už vydělat opravdu na všem 😒 .

akdar1
autor
24. led 2012

@usounek25 Děkuji. Já jsem to právě neviděla a na studování zákona teď nemám čas...potřebuji selskou, ale rozumnou radu!!!

usounek25
24. led 2012

@akdar1 není zač, třeba ti ještě někdo poradí něco rozumného, jak to obejít 🙂 .

moudivlacek
24. led 2012

@akdar1 vcera ve zpravach hlasili, ze tomboly se budou asi rusit,prave kvuli tech nesmyslnym poplatkum,ale ze se to teto sezony jeste nedotkne, vic bohuzel nevim

akdar1
autor
24. led 2012

Tak jsem vyguglila nejake informace... Evidentne zase poslanci meli zatmeni mozku!?!?! Nejdrive neco uzakoni a pak si teprve rvou vlasy nad tim, jak zakon upravit a udelit vyjimky!?!?
Tombolu je nutne prejmenovat treba na soutez o ceny, pak to ma jen ohlasovaci povinnost a nebo to ted obejit s tim, ze poslanci uznaji, ze to podelali a plesum a podobnym akcim daji vyjimku!?!?! To je stat, to je stat!?!?!?!? 😠