Podle čeho mi stanoví mateřskou? Podle podpory na ÚP?

daisy25
3. zář 2011

Ahoj
jsem tu ještě možna neprávem🙂 Snažíme se o miminko a dnes jsem si dělala těh.test a proužek byl slabý. Měla jsem to dostat před dny tak ještě počkám. Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte podobný problém přihlasila jsem se na pracovní úřad poté co jsem skončila s podnikánim. A ted nevím podle čeho by mi počítaly mateřskou podle peněz který mi stanovil úřad na těch 5 měsícu. Nebo příjem který mi napsala sociálni správa pro úřad práce podle kterého mi pak počítaly průměr podpory. .

benjik
3. zář 2011

Pokud budeš v době nástupu na mateřskou vedená na úřadu práce,tak mateřskou nedostaneš,ale rovnou rodičák.

misi.21
3. zář 2011

na mateřskou nárok mít nebudeš,budeš ode dne narození dítěte brát rodičák a myslím ,že budeš mít rovnou na 4 roky,že si nebudeš moct vybrat,ale to si nejsem úplně jistá...určitě ti odpoví nejlíp holky,co s tím mají zkušenosti.

blueapple
3. zář 2011

přesně jak píšou holky přede mnou. Mateřská se Tě netýká. Jen ještě doplním - délku rodičovskou (i dvouletou) si může vybrat manžel, pokud pracuje.
p.s. V parlamentu jsou teď změny RD, které pokud schválí, bude vše trochu jinak... s platností od Nového roku, tak se uvidí.