Podpora při rekvalifikaci. Jaká je?

jakoubka
18. led 2011

Ahoj,
Na ÚP mi nabídli rekvalifikaci (administrativa s praxí).Jen teda nevím ,jaká je oři tom podpora.
Jestli se počítá z rodičáku nebo ze zaměstnání,které jsem vykonávala před mateřskou?
Paní na ÚP bohužel neví 😲 😅 😕

Děkuji

sisstin
18. led 2011

Marti, zeptej se @vojtisek2007 možná bude vědět..ale mám obavy, že fakt z předchozího zaměstnání se to počítat jako nebude..to bude tak nějak podobný, jako podpora po rodičáku 😉

vojtisek2007
18. led 2011

@jakoubka podpora je určitě vyšší než při klasickém nástupu na pracák, vzhledem k tomu, že jsi rozhodné období (3roky zpět) neměla žádný příjem, ale náhradní dobu (péče o dítě do 4 let věku) tak máš podporu stanovenou, kolem 3,5tisíce něco tuším cca 5měsíců, když ale budeš na rekvalifikaci, bude tvoje podpora jak vyšší dak delší 🙂 myslím, aspoňn to tak bývalo...jak to že ti úřednice na úp tohle neřekne ????

jakoubka
autor
18. led 2011

@vojtisek2007 -děkuji moc 🙂
Já se uřednice na ÚP ptala ,ale prý neví 😅 😕 celkem jsem zůstala v šoku.

vojtisek2007
18. led 2011

@jakoubka by taky mohla jít ta ženská z fleku na nějakou rekvalifikaci 😀 😀 😀 😀 aby věděla co má říkat lidem, kteří jdou za ní pro radu a pomoc....

jakoubka
autor
18. led 2011

@vojtisek2007 - 😀 😀 😀 nebo bych mohla rovnou úředničit já místo ní 😀

Jo a ještě jsem si na sebe nechala vypracovat pracovní diagnostiku(předpoklady pro práci v administrativě ,personalistice,sociálních službách,práce s dětmi)....ale asi mi ten papír k ničemu nebude ,co? :(
Myslím,když se bude ucházet o práci (no,o tu už se ucházím 5 měsíců 😔 😔 )

vojtisek2007
18. led 2011

@jakoubka tak to nevím, jestli ti to bude k něčemu, nikdy jsem o tom neslyšela....