Podpořím matku samoživitelku s dětmi

yesser
8. črc 2016

Ahoj,
založil jsem tento účet, protože chci pomoci nějaké mamince v tíživé životní situaci, všemožným agenturám nevěřím a rád bych pomohl někomu, kdo to opravdu potřebuje.

Nejsem zrovna spisovatel a hodně bych toho tu rád napsal, sám mám 2 děti a vím, že i když štěstí za peníze nekoupíš, tak bez peněz se pořádně žít také nedá....nejvíc mě ale mrzí, když to musí odnést děti.

Ať se mi ozve maminka s dětmi v OPRAVDOVÉ nouzi........PS: Pro ty kteří chtějí napsat, že mají nouzi, protože nemůžou koupit dětem nový mobil k vánocům, tak prosím ať mi neblokují schránku.

Myslím to vážně.

Pavel

kittynka
8. črc 2016

To je od Vás moc hezké gesto,vic takových lidí. 😊🌼👍

78marcela
9. črc 2016

To je hezké. Jen myslím, že matky v opravdove nouzi nemají internet.
Nicméně, o někom bych věděla. Jsem učitelka a u nas ve skole jsou dvě děti, sourozenci, kteří jsou na tom opravdu zle.
Často nemají na autobus, chodí pěšky dom do sousední vesnice, pokud jim některá z nás učitelek nedá na autobus. Obědy a svačiny jim platíme pravidelně, matka na to prostě nemá...
Když jsem odcházela na neschopenku a na mateřskou, vím, že měli odpojenou elektřinu.
Jak jsou na tom teď, nevím, ale líp určitě ne.

julidi
9. črc 2016

Ahoj, to je zvláštní, zrovna dneska jsem nad stejnou věcí taky přemýšlela. Hlavně jak najít tu správnou maminku. Člověk rozhodně nechce dávat peníze rodičům, kteří je propijí a jinak probendí. Učitelky ze školek a škol mají přehled, taky na sociálce nebo mě napadl Červený kříž.

verusky
9. črc 2016

@yesser jsem take cerstve samozivitelka. ctyri deti, ale mam neco nasetreno...
dam vsak kontakt na kamaradku, ta ani internet nema, je vzdelana, ale brzy si poridila deti, ma je ctyri, vyzivne na prvni 3000, na dalsi 3 dohromady 600kc, volala mi asi pred mesicem, ze je na tom financne velmi spatne... zkontaktujete ji? presidlila z kyjova, kde jsme se seznamily, do brna...

julidi
9. črc 2016

Když jsem byla samoživitelka, tak mi bylo hej 😀 . Ale to jsem živila jen jedno dítě, teď živíme pět dětí. Kdyby kamarádka ocenila oblečení a hračky, ráda pošlu. Poštu zaplatím.

magdalenax
9. črc 2016

Samoživitelka nedostává výživné

verusky
9. črc 2016

@magdalenax s tim bych nesouhlasila... samozivitelka, ze sama pecuje, ne? idealne sama zivi (plus ale vyzivne), akorat my jsme ted na rodicovske, kamaradka taky, ma rocniho chlapecka (toho nejmensiho), takze prijem jen 3800... ja bydlim v byte rodicu bez najmu, ona musi najem platit... a z ceho??? jidlo plus ostatni pro pet...
@julidi beru v potaz, zkontaktuji ji a predam...

magdalenax
9. črc 2016

@verusky Nemusíš souhlasit, to je Tvůj názor, já ti ho neberu, ale skutečnost a fakt je takový, že samoživitelka nemá otce uvedeného v RL dítěte, tudíž nepobírá žádné výživné - od toho i ten výraz - samoživitelka

dzogobela
9. črc 2016

@magdalenax uprimne si myslim, ze tady nejde o to, co presne znamena vyraz samozivitelka, ale spis o to, aby se pomohlo nekomu, kdo to fakt potrebuje...

slimacikmia
9. črc 2016

Asi je to uplne jedno, ako sa nazyva, dolezite je, ze potrebuje pomoc. A slovickarenie este nikomu nepomohlo... @magdalenax

magdalenax
9. črc 2016

@dzogobela
@slimacikmia Ano děvčata, s tím samozřejmě souhlasím.
Jde jen o to, aby si někdo nevysvětloval význam slov jinak, než opravdu jsou.
Potřebná může být kupř. i mladá maminka, jejíž manžel utrpěl ošklivý úraz - třeba i pracovní, nebo jej postihla nemoc a on se nemůže o rodinu postarat, leč by chtěl a ona má na krku nejen dítě (děti), ale i jeho.
Asi tak. I když toto není předmětem dotazu na maminku samoživitelku v nouzi.

majkoz
9. črc 2016

@yesser Je to od Vás pěkné, to jo. ALE! Mám za sebou nepěknou zkušenost s pomáháním, přímo tu, z Koníka. Sice mne to neodradilo od toho pomáhat dál, ale určitě už si dám větší pozor! Můžete si s dotyčnou- potřebnou vypisovat soukromé zprávy třeba měsíc denně, až ve finále zjistíte, že skutečnost je v těch zprávách natolik překroucená, vylhaná atd., až bude pozdě.... Lépe se porozhlédnout po okolí, dozvědět se o oné potřebné díky kamarádům, známým, někdo tu psal o učitelkách ve školce atd... To jo! I dejme tomu doporučením od děvčat zde, co jsou tu přihlášena déle...Těm bych věřila...ale stejně, nikdy to nenahradí osobní setkání...

78marcela
9. črc 2016

@magdalenax skutečnost a fakt je takový, že pojem samozivitelka si může každý vykládat jak chce a rozumět tomu jak chce. Běžne se v poradnách (i v právních) užívá pojmů samozivitelka pro matku, ktera se buď sama nebo s minimalni účasti otce stará o své dítě. Může být svobodná, vdova, i rozvedená (z čehož vyplývá, že otec v RL uvedeny je).
Samotné právo zná pouze pojem osamělé žijící rodic a rovněž je jedno, zda je otec v RL nebo ne.
Tohle je poněkolikáté, co vidím, že píšeš něco, co není pravda. Pokud chceš něco tvrdit a vydávat to za fakt a skutečnost, tak si to předtím raději over.

Asi tak. I když toto není předmětem dotazu na maminku samoživitelku v nouzi.

78marcela
9. črc 2016

@majkoz souhlas! Ideální by bylo zkusit nějakou školu, my ucitele máme většinou přehled o rodinné situaci. (Ale nemusí to tak být na každé škole, my jsme na prvním stupni a malá vesnička škola v pohranici).
Určitě by to bylo fajn.

magdalenax
9. črc 2016

@78marcela Marcelo, kdybych měla vždy a všude vypisovat každé písmeno, tak nedělám nic jiného.
Kolik máš za sebou vyřešených právních záležitostí?
Ano, vdova je dalo by se říct, samoživitelka, ale né tak, jak to tu napíšeme. Vdova má vdovský důchod a dítě sirotčí, jen je na ni, jako na samoživitelku POHLÍŽENO, stejně, jako v ostatních Tebou uvedených případech. V televizi slyším takové blbosti, že se nemůže nikdo divit, že i právních poradnách. Termíny jsou ale dané a jestli se chceš dohadovat... . Když v televizi slyším výraz - místo správce - správec atd. .
Z právního hlediska je samoživitelka samoživitelkou, tzn., že je na dítě sama, a to se vším všudy. To, že matka má dítě v péči do toho prosím nemíchej

majkoz
9. črc 2016

@78marcela 🙂 My jsme taky pohraničí, malotřídka-kam chodí naše děti. A nemusím být učitelka, abych viděla, která rodina by potřebovala pomoc. Přitom kolikrát jsou děti těch méně majetných tak báječné, a rozhodně by zasloužily popostrčit....ale bohužel rodiče na to nemají, nemusí se vždy jednat o matku "samoživitelku"....kór tu u nás v pohraničí je takových rodin vícero, že ☹

kamino
9. črc 2016

@magdalenax a ma narok na sirotcu a vdovsky duchod i matka a dite s nesezdaneho paru ?

magdalenax
9. črc 2016

@kamino Děláš si legraci? Nebo se ptáš vážně?!

majkoz
9. črc 2016

@magdalenax Nedávno jsi o sobě tvrdila, že jsi nekonfliktní typ. Tak to dokaž a odpověz na otázku. Jinak se už neospravedlníš 😉

78marcela
9. črc 2016

@magdalenax už v minulé diskuzi, kdy jsme se spolu střetly o jménu dítěte, jsi taky tvrdila naprosté hlouposti a hádala ses, i kdyz jsme tě přesvědčovaly s ostatníma holkama, že je to, co tvrdíš, blbost. Chybu jsi neuznala. Teď se chováš úplně stejne a do protiargumentu michas znalost cestiny televizních zpravodajů? O tom se snad nebavíme..
Nejsem právník, nemám za sebou ani jednu právní záležitost. Jsem jen matka samozivitelka (s otcem v RL).

kamino
9. črc 2016

@magdalenax jen jestli spada do terminu samozivitelka alespon ona.. psala jsi o sirotcich duchodech,.ale ted je hodne.bezne se nebrat.. kdyz.jsi zbehla v techto vecech,.zda je toto nejak osetreno..

78marcela
9. črc 2016

@majkoz jojo..taky mi je těch dětí líto.

bassetlady
9. črc 2016

@magdalenax omlouvám se za odbočku, ale na čestinu jsem celkem pes. V které televizi jste to slyšela v polské? O jazykové úrovni nemám valné mínění, ale tohle je kravina. A navíc nesouvisející s právní terminologií.

lusesita25
9. črc 2016

@kamino dite na sirotci duchod urcite narok ma pokud byl dotycny uvedeny v RL ditete jako otec. Jinak partnerka narok na vdovsky mit nebude.

magdalenax
9. črc 2016

Holky, nepíšu to jednotlivě každé z vás. Ano, pokud žena - manželka se stane vdovou, je považována za samoživitelku, a to z jednoho prostého důvodu, vdovský důchod je dávkou od státu a sirotčí také. Nelze míchat hrušky z jablkama. Abych to ještě rozebrala...., je to asi tak, budu-li dostávat výživné na dítě, nebo na dítě i na sebe, nejsem samoživitelka, jsem jen svobodná matka a to je ten správný výraz, na který jsem si - omlouvám se, nemohla za živýho boha vzpomenout. Takže nelze prostě míchat výživné, které je dáno kupř. soudem s dávkami od státu.
Jinak, co se týče těch důchodů. Jasné je, že vdova je manželka po zemřelém manželovi, tudíž nemůže partnerka, která žije s mužem po jeho úmrtí pobírat vdovský důchod. Ale pozor, pokud se jedná o důchod sirotčí, to je zase něco jiného. Otec, matka či osvojitel/ka dítěte, která zemře, tak dítě na sirotčí nárok má. Jsou tam sice opět zákonné podmínky, stejně jako u důchodu vdovského, - tzv. doba vzniku na invalidní důchod, starobní, nebo věk, kdy bude splněna podmínka pro vyplácení kupř. část. inval. důchodu. Vyjímkou je pracovní úraz s následkem smrti. Možná jsem to napsala pomateně, kdyžtak se ptejte

magdalenax
9. črc 2016

@bassetlady V naší televizi, bohužel, v naší.....

majkoz
9. črc 2016

@bassetlady Děkuji, ačkoli jsem si vědoma i svých chyb. Paní nebo slečna magdalenax je vždy konfrontační, nejchytřejší a báječná ve všech směrech.... Trochu, ale jen trošičku si myslím, že je to ve skutečnosti někdo úplně jiný, a své priority a postoje píše tu, páč ve skutečnosti není taková, možná by chtěla být...

78marcela
9. črc 2016

@kamino je tam spoustu podmínek, za jakých se to vyplácí a jak dlouho. Např. Vdova může mít vdovský duchod jenom rok, nesezdana žena nárok nemá. Sirotčí důchod je vyplacen jen tehdy, pokud jeho (zemřely) rodič odváděl sociálni pojištění, nevím kolik let..
U tohoto se nedá jen tak určit obecně pravidlo, záleží na konkrétním případu.

magdalenax
9. črc 2016

@majkoz Sice jsi to nepsala mne, ale musím reagovat, Ano, máš pravdu. Nechci dělat lidem idiota zadarmo. Bránit je, sepisovat návrhy, žaloby, odvolání a to za podání ruky. Jenže jsem takovej blbec, kterej to pro ně zase udělá...... ! U právníka by vzali za kliku a nestačili by se divit při pohledu na účet. Já jsem tak pitomá, že každému vyjdu vstříc, protože je mi prostě líto lidí, kteří se neumí bránit

78marcela
9. črc 2016

@magdalenax já tvému výkladu nerozumím, ač jsem vysokoskolsky vzdělaná a zpravidla nemám problém s porozuměním textu.
Ale ono je to celkem fuk.
@majkoz já si to trošičku myslím taky.