Podvodný inzerát na bazaru. Nevím, jak to řešit

matous24
14. bře 2014

Zdravim, prosim o radu... Mozna mate nekdo stejne zkusenosti. Na sbazar.cz jsem si objednala od jedne pani postylku, odeslala jsem ji penize, ty ji dorazily... Od te doby nereaguje na emaily, uz je to 14 dni a castka to nebyla zanedbatelna, 1500... Mam jen jeji cislo uctu a emaily, ktere jsme si psaly... Absolutne nevim, jak to dal resit... ☹

speedygon
14. bře 2014

@matous24 lze tam on-line kontaktovat "operátora" bazaru nebo ctj...pokud chceš, pomůžu najít...jednou jsem tam měla dotaz, paní se ozvala ihned...

speedygon
14. bře 2014

http://napoveda.seznam.cz/cz/stiznost.html Tady to máš a držím pěsti

matous24
autor
14. bře 2014

Inzerat jsem nahlasila, uz je vymazany... A koukam, ze na tom chatu jsou jen v tydnu, tak hold pockam... A co to zjusit resit pres policii, pomuze to necemu??? Jinak dekuju moc... 🙂

speedygon
14. bře 2014

@matous24 no, není to trestný čin...leda by podvedených bylo více....o tom se poraď potom na tom chatu

zamilovanadonej
15. bře 2014

@matous24 To je jedno že to není teřstný čin ale jen přestupek, stejně to musí policie řešit, tak na nic nečekej a už upaluj na nejbližší služebnu. Nebo rovnou podej trestní oznámení na neznámého pachatele.

kerkyra
15. bře 2014

@matous24 mam uplne stejnou zkusenost s sbazar,jen jsem kupovala avent mixer,cena 1580,-,po zaplaceni 4.3. pani prestala komunikovat.mozna se jedna o stejneho cloveka.ja platila na c.u. 107-6790890227/0100.dejte vedet,jestli je to stejny ucet.V pondeli budu take psat na sbazar.

matous24
autor
15. bře 2014

A policie by si preci mohla zjistit podle cisla uctu jmeno a adresu, ne?
Nene, ja jsem posilala na jiny ucet... Peju at to dobre dopadne...

kasparice
16. bře 2016

Ahoj. Také jsem objednala postel za 3000. Jakasi paní Tuzarová se mi dosud neozvala. ☹

kasparice
16. bře 2016

na účet č. 1456528019/3030

dadamajer
6. dub 2016

Taky jsem si objednal sedací soupravu.. Částka 4829,-Kč .. Sedačka nikde a paní Kateřina Šulcová nekomunikuje!!

dadamajer
6. dub 2016

Ty jo a je to ten samí účet !!

dadamajer
6. dub 2016

@kasparice tak jsem se taky napálil !

dadamajer
6. dub 2016

@kasparice Tak paní se jmenuje asi více jmény!

kasparice
7. dub 2016

Podala jsem trestní oznámení a hodně lidí se ke mně přidalo. Tak uvidíme. Když účet nebude na " bílého koně " tak se snad peníze vrátí.

dadamajer
7. dub 2016

@kasparice Zítra jdu také na policii, takže nás opravdu je více napálených.. Liid jsou svině, bohužel. Přeji hodně štěstí ať se peníze vrátí a ''ta'' svině ať je řádně potrestána. Na každého dojde... 😉

kasparice
8. dub 2016

No, snad se vrátí. Havně se nesmí platit přes tzv. " peněženka " , to je prý pak nedohledatelné. Zítra se zeptám, zda s tím pokročili. Pod palcem to má jiný kraj, než je ten můj. Myslím Liberec se tím vyšetřováním zabývá. Takže na policii donést celou komunikaci emailem a potvrzení o zaplacení. Ono když se teď na to dívám, tak nechápu, jak jsem mohla zaplatit bez udání jejich adresy a hlavně tel. čísla či IČO , když paní psala že prodává, zatím bez kamenného obchodu. Byl večer, tak už mi to asi moc nemyslelo.

dadamajer
8. dub 2016

Taky jsem udělal stejné chyby, až pák mě napadlo, ze ani nechtěli kontakt na mne. Tak snad dostaneme peníze zpět a prostě už sice dáme větší pozor ❗

rumankova
24. dub 2016

@kasparice 1456528019/3030 NA TOHLE ČÍSLO ÚČTU JSEM POSÍLALA 3555KČ ,ZBOŽÍ NIKDE.JAK JSTE TO ŘEŠILI?DĚKUJI,UŽ NIKDY NEPOŠLU PENÍZE DOPŘEDU,JAKMILE JI PENÍZE DORAZILY,OD TÉ DOBY NEKOMUNIKUJE...NĚJAKÁ KRASOVÁ-MOŽNÁ KRYCÍ JMÉNO

kasparice
24. dub 2016

Dobrý den.
Má hodně jmen. Na nic nečekat, jít na první policejní služebnu ve Vaší blízkosti. Tento případ již řeší Liberecká policie. Většinou čekají 2 měsíce, až se přihlásí více okradených lidí. Potřebují jen celou Vaší mailovou komunikaci a potvrzení o převodu peněz na daný účet. Tak snad se jim podaří dopátrat... ☹

dadamajer
3. kvě 2016

Já vše předal a jak píše kasparice, řeší to Liberecká policie už. Co mi řekli na policii, že paní/možná pán toho už má hodně na rejstříku krádeží.

verena
3. kvě 2016

To je smutné. Holky,napadá mě, ale nemám s tím zkušenost: prý když vám někdo pošle na účet peníze omylem, máte ze zákona povinnost mu je vrátit. Co to zkusit řešit přes banku tímto způsobem?

kasparice
12. kvě 2016

Ahoj. No v bance pouze požádají svého klienta na základě mého doloženého výpisu, aby platbu vrátil. Zatím bez odezvy. Jinak policie mi poslala dopis s vyjádřením, že dosud nezajistili veškeré podklady pro své rozhodnutí a tak vyšetřování nadále pokračuje. Zřejmě se tam hlásí stále další poškození, tak vyčkávají. No uvidíme, co bude a hlavně kdy..... ☹

venkaa
15. kvě 2016

Ahojky Holy, taky se mi ted stalo neco podobneho :( Nejaka Jindrova na bazaru prodavala stoly a zidle kuchynske. Ja ji poslala penize a od te doby blokly email. zkusim to vzit taky pres banku to me napadlo hned a i trestne oznameni podam. :( Sem z toho akorat spatna. Jednalo se o tohle cislo uctu
1456528019 / 3030.

verena
15. kvě 2016

@kasparice
@venkaa Tak potom dejte vědět, jak to dopadlo s tou bankou. S policií jsem velmi zvědavá, zda je schopná něco vyřešit.

kasparice
16. kvě 2016

@venkaa Ahoj. To je přesně ono. Zajdi tedy do Air bank s kopií výpisu o platbě. Policie se tím zabývá, ale není od toho co očekávat. Asi jsem zblblá z amerických kriminálek, kde vyšetří vše hned a poškození jsou spokojeni. Tady, pokud ho odsoudí, tak pochybuji, že se něco vrátí. Já s bankou zatím nepochodila. Zatím se neozvali a na účet se mi též nic nevrátilo.

patrikada
19. kvě 2016

Dobrý de také jsem poslal jakesi P. Opelkove peníze za sedačku na č .učtu 1456528019/3030 a do dnes sem zboží a any vracení penez nevidel

holoubkova
24. kvě 2016

Dobrý den mám úplně ten samý problém. Paní vystupovala pod příjmením Jindrová. Objednavala jsem si sedačku paní celou dobu komunikovala poslala mi i číslo telefonu na zákaznickou linku. Peníze jsem poslala na ten samy účet co tu píšete a od té doby žádná komunikace a telefon je nedostupný. Budu taky podávat trestné oznámení .jsem z Českých Budějovic myslíte , že mi tady pomuzou nebo to mám řešit přímo z Libereckou policii? Dekuji za rady

kasparice
25. kvě 2016

@holoubkova
Dobrý den.
Běžte samozřejmě na Vaší místní policií. Již to řeší kriminální policie a vyšetřování Oddělení hospodářské kriminality Ústí nad Labem. Těm to předají jako další spisový materiál.

holoubkova
25. kvě 2016

Děkuji moc za radu

holoubkova
26. kvě 2016

Dnes jsem byla v bance a bohužel s tím nejde nic dělat