Pokud se expřítelkyně vdá, odpadá mi placení alimentů?

deellepe
7. dub 2010

Chci se zeptat, pokud ex-přítelkyně se vdá, placení alimentů mi tak odpadá ?

rimmel
8. dub 2010

ja si tiez myslim ze to neni fer voci muzovi ktory deti nechcel v pripade ze ho partnerka oklamala ze bere hak ale nebrala( ak nie mal pouzivat kondom 😝 ) ale myslim si ze najdolezitejsie je tu dieta a to dieta netrapi ci ho otec chcel alebo nechcel, otca si zasluzi a ak ten nema zaujem, aspon jeho peniaze(hlavne ak ich matka vela nema)

sorry necitala som cele.

s vit.suhlas s aleach, je to velakrat iba reklamny tah a je to cele o peniazoch! ako vela veci dnes ze jo.

rimmel
8. dub 2010

beruska, hej je to orientacne no nedalo mi 😅
ps. v zime som nemazala nicim a ani ritku nicim nemazem..ale v lete asi budem kremikom, ale minule leto som ho na slnko nedavala lebo sa to "nesmie" 🙂

filipal
8. dub 2010

ja si myslim, to co som napisala, ze ak to chlap so zenou nemysli vazne, nech s nou nejde do postele....ak ide musi pocitat s tym, ze splodi dieta. musi niest za ten cin zodpovednost.
o vitaminoch existuje vela odbornych studii, nemienim sem davat linky....
Beruska, moj syn na brigady chodi a jeho otec, alo si ho nazvala " otec caluj", na neho plati 1000 sk , po novom 33 €, hoci ma 3 vysoke skoly....u nas tabulky neexistuju. iba zakony, ktore chrania otcov...
zodpovedala som na vsetko?
inac ma dost prekvapujete, maminy.... ☹

rimmel
8. dub 2010

filipal no si predstav sit.

su spolu manzelia, doteraz nechceli dieta.....a ani nemaju..potom nastanu manzel.problemy, zena sa rozhodne ze je "cas" pre dieta, no muz nechce, dokonca zacina uvazovat ci toto manzelstvo ma pre neho zmysel..zena je na hak..povie mu ze bere, no prestane, ostane tehotna s dietatom ktore on vyslovene nechcel... 😉

no a mohla by som vymyyyyyysla scenare

beruska2x
8. dub 2010

filipal no tak bud sis nezazadala nebo na to nema prijmy no... to neni o vysoke skole sna d ne 😲 a je fakt ze je hafo chlapu co deti nechteji ale kdyz jim hola rekne ze se chrani a neni to tak pak je to jeji vina, je to podvod jako kazdy jiny....

evena
8. dub 2010

nečetla jsem všechno, ale dítě by se mělo podílet na životní úrovni obou partnerů
nejsem si jistá, ale partner by měl platit i na budoucí matku, mojí sestru opustil přítel když byla v 14 tt a platil na kluka i na ní, ale směšnou částku 2 tis kč celkem 😀 hlavně že dítě plánovali, no ale co už, to sem nepatří 😝

lamarika
8. dub 2010

rimmel: znám dokonce jeden pár u kterýho se to co ty píšeš stalo. Akorát nebyli manželé a ona si ho takhle chudáka uvázala kolem krku. Pak mu ještě vyhrožovala a zkoušela na něj ještě jiný páky, tak s ní babmbula radši zůstal. . .

rimmel
8. dub 2010

lamarika 🙂 nie vzdy je chlap ta "svina"

filipal
8. dub 2010

nuz Beruska, tie vysoke skoly uvadzam preto, ze samozrejme, ze take nizke alimenty ti mozu prisudit iba ked je muz "akoze " nezamestnany. to vela chlapov robi...bud maju firmu na niekoho ineho, alebo su na zivotnom minime, ale to je podvod....
matka sa musi sudit a dokazovat, ze ten muz robi na cierno a pod.... je dufam kazdemu jasne, ze clovek s 3 vysokymi skolami by si mohol najst pracu..... robi to preto, aby nemusel platit na syna.
ex samozrejme lyze mal, dokonca viacere (ako postupne rastol) lebo o neho sa rodicia riadne starali, aj mu zaplatili vzdelanie....
bohuzial, on to svojmu synovi nedopraje...
preto nechapem, ako tu mozu zaznievat nazory, vsetko chraniace otcov a nepozerajuce na zaujmy dietata....

pet.s
8. dub 2010

evena naopak.Tohle sem patří. To ostatní trochu jde mimo.
Já jsem máma dvou dětí. CHtěli jsme je oba a nemůže tvrdit, že to byl podraz neb máme děti adoptované. Trochu jsem se bála, že mi po rozvodu řekne, že nejsou jeho,ale to jsem neslyšela. No má je taky rád, to nemůžu říct. Ale jinak se na výchově nepodílí. Maximálně telefonicky. (bydlí od nás asi 5 minut do kopce). Když se musí s dcerou každý týden na terapii do Prahy, neměl čas.Když musím každý den pro kluka na trénink, nemá čas. Dcera má problémy s učením a chováním, musela jsem ji dát na soukromé učiliště, aby se vůbec vyučila. Tady začal problém. Nechce mi přispět na školu. Mám si ji dát na státní. Nepochopí, že mi ji málem vyhodili i ze základky(dlouho se snažili, aby šla na zvlášťku). M usela jsem se vzdát milovaného zaměstnání ve školce a jít dělat účetnictví doma, abych mohla být s dětmi víc doma a mohla se s Bárou učit.
Naštěstí jsem narazila na dobrou soudkyni, která tu mojí péči a čas zohlednila. Zvýšila mi alimenty. Stejně neplatil. I před tím to občas přišlo, občas ne. Nemohla jsem se na alimenty nikdy spolehnout. Ted platí na 16 letou dceru 4000 a na 13 letého syna 2500. Ale udivilo mi, že není povinen polovičkou přispět na školné(15000 ročně) ani klukovi na fotbal(1800 měsíčně).
Bohužel jsem musela přistoupit k exekuci na plat. Už mi 3 měsíce nic neposlal. Prý má jinou exekuci,ale to mi už jednou tvrdil skoro půl roku.
Já mám ted přítele. Platí na dvě holky (21,19) 17000 měsíčně a ještě holky s námi jezdí na hory, na dovču, k nám na víkendy. když natáhnou ruku dostanou od táty vždy. Nikdy neslyšel, že jim to nemá dávat. Pro mě jsou prostě děti prioritou a stím, že platí alimenty jsem si s ním začala. Naopka to beru jako jeho velké +. Svědčí to o nějakém charakteru.
Ted čekáme mimi a doufám, že kdyby se s námi cokoliv stalo, zůstane tátou.
Prostě si myslím, že chlap by měl platit na dítě. Já jim taky měsíčně neoddělím 6500 a tím to pro mě končí. Stejně většina našich příjmů jde pro děti. I když třeba skrytě. Báře platíme byt, který dostane v 18. Klukovi spoření na studia. Platíme poplatky, dovolené, výlety, jejich aktivity, benzín, kapesné. Na tohle by se mělo koukat.
Jo ještě mě pobavila položka 2500 dítě 10-15 na jídlo. To by ten můj žroutek umřel hlady 😀 😀 😀 😀

rimmel
8. dub 2010

filipal mne si este neodpovedala 😉

filipal
8. dub 2010

a este nieco.....mozno podvedenych muzov par je, ale viete, kolko je zien - matiek, ktore zivoria a nemozu z chlapa dostat vyzivne? ktore je aj tak smiesne nizke popri skutocnych potrebach dietata? matka si radsej nedopraje pre seba ani jogurt, ale chlap musi mat na cigaretky?

rimmel
8. dub 2010

no ano, ale my tu hovorime praveze o takych muzoch ktori dieta nechceli a zena vychcana si dieta aj tak spravila....ci sa mylim? ona vzala zodpovednost do svojich ruk...musela predsa cakat ze to muza nenadchne, pripadne ze bude "odmietat" platit alimenty..o tom ci jeto spravne z mor.hladiska tu az tak nejde, ide o to, ze zenska to robit nemala a muzovi sa necudujem.

filipal
8. dub 2010

na co Rimmel, co si myslim o tom manzelsko pare? ze je divne vykonstruovany....neviem, ci je bezne, ze zena, ked nastanu manzelske problemy, dostane napad ze je cas na dieta.... je to divne, ale pokial su manzelia, ano, aj zo zakona, musi otec na dieta platit...ale hlavne preto, ze je uz na svete a ono za to nemoze....potreby ma aj tak...aj ked bolo nechcene...

rimmel
8. dub 2010

s tym suhlasim aj som pisala ze ak ked je to voci muzovinefer, treba sa hlavne pozerat na dieta. ale musis uznat ze je to nefer...

filipal
8. dub 2010

si myslim, ze nikdy by sa dieta nemalo narodit, ked nechcu obaja....ale to je utopia! deti sa rodia....a nie len planovane...
podla mna ide o tu zodpovednost, ktoru maju OBAJA rodicia voci dietatu. a nemala by byt hadzana len na zenu. preto sa tu tolko trapim, pri PC, aby si to preboha uvedomili aspon zeny-matky....
no, nic uz naozaj idem, lebo mam aj ine povinnosti...

beruska2x
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aleachim
8. dub 2010

pet.s, a to je právě to o čem píšu pořád dokola a pořád to tu někdo překrucuje. V tomhle případě by soudce měl rozhodnout jednoznačně ve prospěch dítěte bez ohledu na tabulky. Taky jsou ale případy, kdy otcové platí dítěti takřka veškeré výdaje a k tomu by se u stanovení výživného taky mělo přihlížet.

hypotetický případ:

Otec platí dítěti výlety, výbavu na hokej, lyže, bere ho na dovolené. Příjem má ale sezoně, takže mu to může dát třeba jen jaro - podzim, protože v zimě nepracuje. Podle mě, když soud stanoví výživné ve výši 1/4 z příjmu v sezoně (vypočítává se z průměru za celý rok), tak to může vést k tomu, že otec mu bokem nedá ani korunu, protože bude muset šetřit, aby měl z čeho platit v době, kdy příjem mít nebude.

Otec, který nejeví zájem o dítě, nedá mu ani čokoládu k vánocům, tak mu bude stanoveno výživné podle tabulky, takže se může i stát, že pro novorozence dostane 9% z jeho příjmu, což je směšné. V tomhle případě by měl soud klidně dát 30%, ale to podle tabulky nejde.

To o čem já mluvím je, že tabulky jsou na nic, měly by být opravdu jen orientační, aby soudci měli představu o tom, jaké jsou náklady na dítě v určitém věku, ale nemělo by vymizet to nezávislé rozhodování, kdy se zohlední všechny okolnosti.

A je sice pravda, že tabulky nejsou závazné, nicméně mají být vytvořeny spec. odvolací senáty, které by to sjednocovaly. Žádný soudce nechce, aby mu rušili rozhodnutí, tak to budou mrskat podle tabulek a budou na nějaké okolnosti pěkně kašlat.

aleachim
8. dub 2010

a co případ matky, která je takříkajíc "za vodou" a chce po manželovi např. učiteli, aby jí platil výživné na společné dítě, se kterým ona odešla a navíc mu ho nechce dávat na návštěvy. Znám takový podobný případ tady z MK. Náklady na dítě jsou asi opravdu dost vysoké a jeho by 1/4 z příjmu zruinovala. Má jít makat po večerch, aby zaplatil, co má podle tabulek i přeesto, že ona ty peníze nepotřebuje? Asi blbost ne.

Opět říkám, vím, že je spousta matek, které doplácí na to, že má dítě s blbcem, ale je to i naopak. A tabulky nevyřeší ani jedno, naopak vznikne mnoho křivd.

deellepe
autor
8. dub 2010

Pěkná diskuse, děvčata 🙂

deellepe
autor
8. dub 2010

Já bych to shrnul asi tak, že nidky to není čené, či bílé, většinou to bývá černobílé, to, co se týče neúlných rodin 🙂
Dnes jsem si zjistil tel. číslo na právníka přes občasnké právo. Není brzo, abych ho už nyní kontaktoval (ex- 5 měsíc těh.)
Tady u nás ve Zlíně bylo krásné počasí, co u vás ? 🙂

pet.s
8. dub 2010

Beruska no je podnikatel, výši alimentů si určil sám. A to ještě manželce nechal vilu v Praze,ale takovou tu poválečnou. pěknou s ohromnou zahradou. Prý mu zahýbala,ale to neřeším. Tohle byla jejich věc. Já už ho poznala, když žil v podnájmu a začínal pomalu od ničeho. Ať se rozvedli proč chtěli, děti jsou jeho a on je má rád. Musím říct, že dopřává i mým dětem. Nejen materiálně, abychom to všechno nepočítali na peníze.
Co já bych za to dala, kdyby můj bývalý se takhle pěkně choval k dětem. Říkám, že vím, že je má rád a vážím si ho za to, protože jsou adoptované. Mohl se na ně vykašlat. ale mrzí mě, že není víc táta. Přitom je sám, má možnosti kam si děti vzít a nebo přijít klukovi fandit na fotbal. Nebo se jen za nimi stavit.
Nikdy jsem nezakazovala styk. Může za nimi kdykoliv a oni za ním taky kdykoliv,ale prostě to nefunguje. On prostě je jak oko vševidoucí. Dohlíží jen ,aby se děti měly dobře a nikdo jim neubližoval, ale to je vše. Ví, že á se postarám a ochráním je, tak proč by se namáhal.
U kluka je to vcelku v pohodě, protože ten má svůj vzor v součsném mém chlapovi, ale dcera ho má moc ráda a vím, že jí to mrzí.

Někdo tu psal, a to má jako jít chudák pracovat ještě po večerech,aby vydělal?
Ano!!! Já zůstala s dětmi úplně sama. Byt jsem nechala bývalému, auto taky. A šla jsem ze svého rozhodnutí. Nebyl v tom nikdo jiný ani u mě a ani u manžela.Prostě už to nešlo dál, vzala jse děti a psa a šla jsem do podnájmu: Ve dne jsem jezdila do školky, v noci účtovala a odpoledne se věnovala dětem. K tomu jsem hlídala ještě cizí děti. jen abych vše utáhla. A měla dát, co dětem do talíře. Tak proč by chudák chlap nemohl zvednout zadek a taky se trochu snažit?
Tohle mě přímo točí u bývalého. Velmi snadná odpověd "nemám",ale že by pro děti přinesl nějakou oběť. To ani omylem.
součný partner, by taky mohl říct holkám nemám, jít do důchodu a válet si šunky na chatě.(má už důchodový věk),ale prostě ví, že má povinnost, tak maká. To prostě jinak nejde.

aleachim
9. dub 2010

pet.s, o tom jestli má jít večer pracovat jsem psala já, ale prečti si ty souvislosti. To, co popisuješ ty, nevyřeší žádná tabulka, protože hold tvůj bývalý pro děti nechce nic dělat a nikdo ho k tomu nedonutí. Je to kruté, ale prostě sis pořídila děti s chlapem, který je hovado. To, ale neznamená, že to tak je vždycky.

Tady na MK je neskutečné, jak si z nějakého příspěvku každý vybere co chce a pak proti tomu argumentuje.

morturi
9. dub 2010

deellepe: během noci těhotenství tvé ex poskočilo z 5.týdne na 5.měsíc? Fajn rychlovka.

rimmel: píšeš "my tu hovorime praveze o takych muzoch ktori dieta nechceli a zena vychcana si dieta aj tak spravila" ještě jsem neslyšela o případu, kdy si žena spravila dítě bez mužovi účasti. Když nechci počít dítě, tak se podle toho zařídím. A pokud se tak nezařídím, tak holt musím počítat s možnými následky svého jednání.

pet.s
9. dub 2010

aleachim,ale když jsme si děti pořizovali, tak hovado fakt nebyl. Byl to pracovitý chlap, který dokázal chodit na melouchy pio nedělích, aby bylo pro děti. Tehdy jen pro dceru. Byli jsme spolu 15 let. Myslím, že to byl kvalitní človějk, otec i chlap. bohužel ho zkazily peníze. Začal mimo práci podnikat. Peněz bylo habakuk. Nabalili se na něj "kamarádíčkové". jejich pánské jízdy po dikotékách a bordelech jsem zjistila teprve až po rozvodu. Bohužel pak podnikání skončilo. Jenže on už nechtěl zpátky na zem.Začal kolotoč zadlužování.
I částečně proto jsem od něj odešla. Bohužel rozvod se vlekl. Má dvojí občanství. vyhrožoval mi únosem syna. Takže jsem vše chtěla řešit pomalu a v klidu. Nakonec se to vyřešilo. Nežili jsme spolu, on si našel jinou a chtěl pak rozvod dokonce sám.
Nakonec jsem zacvakala i polovinu jeho dluhů a exekucí (jedna byla 350 tisíc z původních 40 tisíc). Ted mi dorazila další na 150 tisíc. Jsem holt blbá a za blbost se platí.i kdfyž mi ještě nikod nedokázal odpovědět na to,jak jsem to teda měla udělat? Kdybych se rozvedla hned ze dne na den, odvezl by mi syna a to bych se zbláznila já i kluk. Udělal by to, protože byl v amoku, že jsme si dovolila se vzepřít a odejít. tak jsem fakt našlapovala jak na rozbitém skle.
Ale asi mi ty prachy za to stály. Mám obě děti. O rozvodu téměř nevěděly. Mají k tátovi hezký vztah. Já o něm špatně nemluvím. To není jejich věc.
Alechim, myslím, že by ho donutilo, kdyby mu z platu zůstali 2tisíce. tak by se snad začal snažit. většina matek se taky snaží své děti uživit stůj, co stůj. Jenže ty chlapy nic nenutí. Řeknou "nemám" a hotovo. Však moc dobře vědí, že ženské děti hlady umřít nenechají.

Ale řešíme tu neřešitelné. Je to případ od případu.

rimmel
9. dub 2010

morturi neviem v akom svete zijes ale holt je to tak, muz veri svojej manzelke , ona vie ze on dieta nechce ale jej tuzba je taka silna ze proste prestane napr brat hak, alebo zenske co chcu deti, ako single mamicky a idu a osukaju kohokolvek 😝

morturi
9. dub 2010

Singl mamička "ošukávající" kohokoliv má na početí dítěte stejný podíl jako ten, který se jí "nechal ošukat", aniž by si dal práci s tím, jak zabránit možnému těhotenství. Na početí dítěte se podílejí vždycky dva. Nevím proč cítím z tvých příspěvků takovou zášť opovržení ... a už vůbec nevím, proč mě to vytáčí 😵
A co se týká těch případů, kdy vdaná žena přes jasný manželův nesouhlas tajně přestane užívat hak ... tak to máš pravdu, tam je to opravdu blbé, v manželství či dlouhodobém vážném parnertském vztahu se bez důvěry v rovné jednání toho druhého nedá existovat a tohle je tedy podraz - ale tvůj povzdech "nevím v jakém světě žiješ" musím reagovat, že nic takového ve svém reálném okolí neznám, takže mě takový způsob nenapadnul.

morturi
9. dub 2010

omlouvám se, ale vypadlo mi tam pár slovíček, snad ti ty věty dají smysl i tak

rimmel
9. dub 2010

morturi lebo poznam pripad kedy zenska nemala priatela, mala uz 36r a chcela dieta a nevadilo jej byt single mamou..(co si o tom myslim si tu irelevantne) no a zobrala sa do clubu najst si "tatinka" ktory samozrejme o tom nic nevedel, nakecala mu ze je na hak a bolo, chlap happy ze nemusi pouzit kondom, o pohlavne choroby sa ocividne tiez nestaral....ale to je jedno, proste bol oklamany.

rimmel
9. dub 2010

samozrejme nasledny kontakt ziadny, muz doteraz o nicom nevie a alimenty ona od neho nechce....ale aj tak je to svinstvo a stava sa to.