Pokud se expřítelkyně vdá, odpadá mi placení alimentů?

deellepe
7. dub 2010

Chci se zeptat, pokud ex-přítelkyně se vdá, placení alimentů mi tak odpadá ?

rimmel
9. dub 2010

a to ze nic take v okoli nepoznas, neznamena ze sa to nestava.. 😉

morturi
9. dub 2010

"obrala sa do clubu najst si "tatinka" ktory samozrejme o tom nic nevedel, nakecala mu ze je na hak a bolo, chlap happy ze nemusi pouzit kondom, o pohlavne choroby sa ocividne tiez nestaral....ale to je jedno, proste bol oklamany" toto není oklamaný chudák, ale hlupák. to je přesně ten případ, o kterém píšu výš - to dítě splodili oba. když je muž tak hloupý, že se po několikahodinové (možná ani to ne) známosti spolehne na hlášká "beru hak" a neužije kondom, tak to je prostě jeho problém, jeho chyba.
A ještě, vůči komu je to podle tebe svinstvo? Vůči tomu muži, který o ničem neví a nikdo po něm nic nechce?

rimmel
9. dub 2010

nie je to svinstvo ako take...klamat, splodit dieta bez otca, vyuzit cloveka, dat mu dieta aniz by o tom vedel..to je svinstvo

ale mas pravdu, aj on berie vinu, ale osobne si myslim ze ona berie vacsiu.
on je hlupy, no ona je svina

aleachim
9. dub 2010

pet.s, v tvém případě ti mohu jen říct, že nejsi blbá, ale měla jsi jen smůlu. A na tvou otázku ti neodpovím, prostě blbej systém. Měla jsi, když začal podnikat a začal se měnit, nechat zúžit sjm na minimum a dluhy by měl jen on. Ale po bitvě je každý generál a možná byly dluhy už v době, kdy jsi přišla na to, že se z něj hovado stává. Nevím, a teď už je to stejně jedno, čas nevrátíme.

Jinak ty tabulky nevyřeší ani to snažení. 30% z ničeho je nic, takže to povede k tomu, že se nebudou snažit vůbec. Nevím, jak to řešit, jak přinutit druhého rodiče, aby se snažil a podílel se na výchově alespoň dostatečně finančně. Znám případ chlapa, kterýmu byly vyměřeny celkem vysoké alimenty a stejně je neplatil. Jediné jak je přinutit, je trestní oznámení, a to než k tomu dojde tak to trvá, pak zaplatí a pak rok zase nic, a furt dokola. No, a ve finále, když bude odsouzený, max. dostane podmínku, tak platit stejně nebude. Je to prostě tak, lidi jsou svině a hold někdo má tu smůlu, že s nima má dítě.

Pořád tu nadáváme na chlapy, ale znám i případ, kdy táta dostal po x letech syna do svépéče. Manželka mu vyhrožovala, že když mu ho odveze dřív než nabyte rozhodnutí soudu právní moci, bude to porušení a zase mu ho vezmou. Kluk prosil, ať si ho táta vezme hned. Neudělal to a ona o víkendu kluka zabila a sama se oběsila. Napsala dopis na rozloučenou, že než aby mu ho dala a platila výživné, tak raději oba zabila. No, ten táta je úplně psychicky v prdeli a věř, že by byl rád, kdyby mu nic nedávala a nechala je napokoji.

Omlouvám se, dnes jsem jak černá kronika.

aleachim
9. dub 2010

mortuny, svinstvo je to v každém přípdě hlavně a především pro to dítě. Je to od té matky sobecké, kruté a její vzdechy o nezájmu dítěte cynické.

jinak já takový případ znám. Známý po dlouholetém vztahu, kdy byli jasně domluveni, že dítě ne. On má nějakou nemoc, kterou by mohlo to dítě sdědit a nechce, aby se trápilo tak jako on. Ona přestala HAK brát, otěhotněla a řekla mu to až ve 3 měsíci. Prý s tím, že věděla, že by to dítě nechtěl a teď už mu nic jiného nezbývá. Nevím, jak to bude řešit, ale očividně z ní byl hrozně zklamaný a zrušil plánovanou svatbu. Jak ho znám dítě nezavrhne, ale u matky si moc jistá nejsem a vůbec se mu nedivím.

rimmel
10. dub 2010

presne ako aleach hovori furt sa nadava iba na chlapov a pritom zeny vedia byt presne take iste svine a este aj viac vychcanejsie, my zeny niesme totiz o nic lepsie ako muzi verte ci ne 😝

striedavastarostlivo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aleachim
13. dub 2010

a co jako??

ria80
13. dub 2010

Chtěla bych tady vidět někoho,kdo tohle přečte.

zůstante ve svojí sektě a neotravujte normálním lidem život.

striedavastarostlivo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ria80
15. dub 2010

Tady se zas někdo nudí,co.

meandra
16. dub 2010

Vždyť je to krásné mít koníčka 😎 Někdo sbírá známky, jiný soudní rozhodnutí 😝

robin154
16. dub 2010

Mohl by někdo v jedné větě napsat o co v těch dlouhých příspěvcích jde? Děkuji 🙂

ria80
16. dub 2010

Já netuším

aleachim
16. dub 2010

stridavastarostlivost se zbláznil, jinak nic podstatného.

striedavastarostlivo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
17. dub 2010

tedy kdyby moje rozhodnutí od soudu někdo zveřejnoval na disk.foru, nedopadlo by to dobře. copak tohle se smí? není to něčí soukromá věc? sakra co si to dovoluje ten pán?

filipal
17. dub 2010

Berenika, aj mne napadlo pred chvilou nieco podobne, ze odkial to dotycny pan vobec ma?
nie ja nezakonne, taketo sukromne info davat do fora?

aleachim
17. dub 2010

berenika, nejspíš to našel na stránkách soudu. Oni to musí zveřejňovat, ale musí být zamazány ty údaje, o konkrétních účastnících. Takže může. Zveřejňuje jen to, co bylo už zveřejněné. Spíš mě s....., že takhle spamuje 😒 .

adalinka
21. čer 2010

@deellepe Omlouvam se, ze vstupuji do diskuze az nyni, ale zrovna jsem si ji procitala a vlastne jsem nikde nenasla odpoved na puvodni otazku.

Vec se ma tak, ze pokud se vase expritelkyne vda a dite se narodi v prubehu manzelstvi, bude automaticky do rodneho listu uveden manzel. Teprve ten pak musi na soud podat zalobu o popreni otcovstvi a prijdete na radu vy jako potencionalni otec (testy DNA atd.) a tim padem i pripadne alimenty. Takze zadna adopce ani nic podobneho, co jsem zde cetla.

Jeste jednou se omlouvam za naruseni diskuze a preji krasny den. 🙂

ivanavorlickova
30. kvě 2011

Ahoj všem,
hledám a hledám, kde bych mohla najít odpověď a zatím nic.... Tak snad mi tady poradí některá zkušenější mamina 🙂

Žádala jsem o zvýšení výživného, dnes mi přišlo předvolání k soudu a nahoře je velkým písmem psáno, že mám doložit doklady o výdajích na nezletilou dceru od 9/2009. Jenže třeba na školní pomůcky jsem si účtenky neschovávala, ani za nákup oblečení, školní pomůcky a další aktivity (focení, výlety, divadla se školou), které se platily rovnou ve škole - tady máme zaplacení potvrzeno jen v notýsku od paní učitelky. Jediný doklad, který mám, je zaplacení letního tábora.

Znamená to teda, že mám donést k soudu jen to potvrzení o zaplacení tábora, nebo si můžu sepsat i výdaje (třeba průměrné měsíční), na které doklad nemám?

Moc děkuju za odpovědi 🙂

sarzan
2. čer 2011

@deellepe tak si sa aj ty dostal do bodu ako platit co najmenej-ak si zamestnanec moc s tym nenarobis-kazdopadne ti poradim jedno-nadcasy nerob!

kathule
6. čer 2011

@deellepe já tě docela chápu...můj přítel to má stejně.. jenže nám ex dělá zle..pořád něco vymýšlí. Nějak se dohodnou, ona si tak pak rozmyslí... ted se nám narodil synek a tím pádem se ji alimenty budou krátit vzhledem k tomu že holce jsou 2 roky a oni se stále nedohodli 😕 Můj taky nechce vidět ani ex ani dceru
Pokud jsi zaměstnanec tak se zkus domluvit aby ti napsal šef papirově co nejmíň a zbytek dával bokem, a pokud jsi OSVČ tak holt to udělej tak aby jsi měl malé přiznání. Víc s tím nenaděláš. A pokud se dohodnete bez soudu je to jen dobře ale pochybuju o tom 🙄

evzeniegrandetova
6. únor 2012

Pokud má přítel děcko z předešlého úletu, platí výživné na děcko, já otěhotním, nastoupím na mateřskou, může si nechat alimenty snížit? Zdá se mi nefér, že první děcko bude mít víc peněz na úkor mého děcka.

pepibubu
6. únor 2012

Odpadne placení výživného na ni jako na matku, to převezme manžel. Na dítě budeš platit dál, do 18 resp. 26 let.

@vlastovka385 uf, ošklivě řečeno, ale rozumím ti.

kaculka46
15. únor 2012

@ivanavorlickova Ahoj,sepiš si všechny průměrné měsíční výdaje na dítě,od čeho máš účet můžeš použít soud to vyhodnotí.Je jasné že na vše doklad mít schovaný nebudeš.

kaculka46
15. únor 2012

@evzeniegrandetova V opačném případě by ti to přišlo fér?

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@kaculka46 Myslím, že by mělo dostávat tolik, co sourozenec. Respektive, z jednotky platu určené pro výživné, se musí podělit všechny vyživovací povinnosti - i nové děti

kaculka46
15. únor 2012

@evzeniegrandetova Myslím,že tatík by si měl udělat tolik dětí kolik je schopný vyživit.Nevím proč by další dítě mělo automaticky znamenat snížení stávajícího výživného.

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@kaculka46 protože je to v zákoně a protože druhé dítě nemůže za to, že je druhorozené, stejně jako první nemůže za to, že je nechtěné