Pokud se expřítelkyně vdá, odpadá mi placení alimentů?

deellepe
7. dub 2010

Chci se zeptat, pokud ex-přítelkyně se vdá, placení alimentů mi tak odpadá ?

berenika39
15. únor 2012

@evzeniegrandetova jako že by tomu prvnímu dítěti ubrali, protože tatínek bude mít další? super, fajn nápad, až si tatínek udělá další, uberou tomu tvému. a tak dokola. přeci to nejnovější dítě nebude strádat, tvému bude stačit pár korun...ne?
to přeci nemůžeš myslet vážně, proč by mělo být škodné první dítě otce?

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@berenika39 proč by mělo být škodné druhé dítě otce?
Ano, až si udělá třetí dítě, uberou i těm dvěma prvním a až čtvrté, tak zase... To jsou prostě další vyživovací povinnosti a musí se dělit rovným dílem z platu, který se rozdělí na jednotky podle toho, kolik těch vyživovaích povinností je. Tak je to určeno zákonem

berenika39
15. únor 2012

@evzeniegrandetova v tom případě proč by si měl nechávat snižovat alimenty?

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@berenika39 protože má plat rozdělený na jednotky podle původního počtu dětí, až se mu počet vyživovacích povinností navýší, přerozdělí mu znovu plat, ale na menší zlomky. Jemu vždy zůstanou 3 jednotky platu a zbytek se dělí mezi jeho vyživovací povinnosti.
Pokud má děti s 3 ženami, tak není možné, aby první dostávala výživné 10 tisíc, druhá 2 tisíce a třetí 300. Tyto tři ženy musí dostávat stejné výživné. Ještě však záleží na tom, jestli s nimi byl ženatý nebo ne.

kaculka46
15. únor 2012

@evzeniegrandetova Jestli byl s matkami ženatý nebo nemá na výšku výživného vliv,ale věk dítětě,tudíž neznamená,že všechny děti budou mít výživné stejné,čím starší dítě tím vyšší náklady na výživu a vyšší nárok na výživné.Takže NEMUSÍ dostávat stejné výživné.

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@kaculka46 ale měly by dostávat podobné a opět, až druhé dítě doroste a matka si požádá o zvýšení výživného, znovu se musí přerozdělit jeho plat, takže je opět možné, že těm dvěma starším uberou.
Rozdíl je v tom, že exmanželky mohou požadovat výživné také na sebe, pokud jsou na mateřské nebo nezaměstnané nebo jinak dokáží, že se nemohou sami živit

kaculka46
15. únor 2012

@evzeniegrandetova Ano i matky mohou žádat výživné a je to tak v pořádku,malé dítě si nemohou vzít do krosničky sebou na šichtu.Rozvedení tatínkové co mají ex na mateřské a hrr dělat další a kalkulovat se snížováním alimentů,to jsou velcí charakterní frajeři.Brrr.

evzeniegrandetova
15. únor 2012

@kaculka46 Jo, jedna sousedka si z toho udělala celkem dobrý byznys. 4 děti, každé s jiným, na každé výživné, na sebe 4x výživné, v životě nemusela pracovat a ani by se jí to neoplatilo.
Pro muže je opravdu je výhodnější udělat děcko svobodné matce než se někdy potom rozvádět, možná proto tak klesá sňatečnost.

weri1
15. únor 2012

@evzeniegrandetova tak já jsem @berenika39 pochopila tak, proč by mu měli snižít alimenty,když bude mít druhé dítě v nové rodině, ne když se podruhé rozvede ....ne rozdělení alimentů, ale proč dítko z prvního manželství by mělo trpět, že tatík má novou rodinu?

weri1
15. únor 2012

@kaculka46 tak alimenty na matku moc nechápu, ano do těch 3-5 let ano, ale proč dál? matka nepůjde do práce nebude se ji chtít dělat a býalý manžel na ni bude platit?

1983hr
16. únor 2012

To je teda téma,chudák dítě ještě neni na světě a tatínek už vymýšlí jak na něm ušetřit☹(( výživné na matku je věc jiná-pokud matka skončí mateřskou a neni dítě či ona vážne nemocné nebo neni matka v hm.nouzi tak neni výživne zapotřebí-teda podle mě.🙂

megy
16. únor 2012

@deellepe odpovím ti na otázku - neodpadá, jelikož je to tvé dítě .je však pravda, že nemusíš být zapsán také do rodného listu a to potom si myslím, že alimenty se neplatí. ovšem druhá varianta je, že budeš platit do 18-ti let věku dítěte.pocházím z rozvedené rodiny, tahanice u soudu o alimenty jsou vážně nechutné, takže je fajn, když se rodiče domluví předem, jelikož to odnese akorát dítě.
chápu emoce kolem a péči o mimčo, každá chce to nejlepší. 🙂
ale nevím, dřív alimenty dva tisíce měsíčně byly extrémně vysoké a dnes by najednou každá chtěla pomalu pět tisíc měsíčně na dítě. ano odvíjí se to od příjmu a podobně, ale dítě stvořili dva a oba se mají stejně podílet. to je můj názor. moje mamka musela vystačit s 800 kč na mě i sestru.

megy
16. únor 2012

jinak další varianta je, že přítel tvé ex převezme péči o dítě, adoptuje ho, pak tvá povinnost odpadá,, ikdyž v dnešním státě není nic jistého 😒

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@weri1 protože i nová rodina je nová vyživovací povinnost, nejen děti z rozvedeného manžekství nebo děti, které nežijí s otcem. Navíc pokud je ženatý, je tady i vyživovací povinnost na manželku na mateřské, takže má dvě nové vyživovací povinnosti - manželku a dítě

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@megy Tak to jste měli ještě nižší alimenty než byli na mě a to jsem myslela, že jsem extrém. Dnes jsou alimenty na jedno dítě čtvrtina platu
Pokud nový manžel adoptuje dítě, tak si otec může požádat soudně o zrušení placení alimentů, ale musí s tím souhlasit obě strany. Pokud to nepomůže, otec může žádat o snížení alimentů, protože v rodině jeho ex vznikly nové okolnosti - plat nového manžela.

lenka5731
16. únor 2012

@evzeniegrandetova jenže nový manžel nemá vyživovací povinnost na cizí dítě 😉
k jeho příjmu se může jen přihlížet v tom smyslu, že matka neplatí např. náklady na bydlení sama.

weri1
16. únor 2012

@megy já ani na otázku neodpovídala ta je stolet stará 🙂

lenka5731
16. únor 2012

@evzeniegrandetova tuhle problematiku sleduju to několik let, a fakt jsem neslyšela o případu, že by biologický otec uspěl se snížením výživného jen proto, že se matka dítěte znovu vdala - pokud se zároveň výrazně nezměnily okolnosti na jeho straně (už půl roku pracuje za poloviční plat) a nebo např. na straně dítěte (přestalo chodit do školy, kde je školné 10.000) 🙂

weri1
16. únor 2012

@megy 800,- ale v které době že jo....a až bude tvoje dítko na světě uvidíš kolik stojí a čím starší tím je dítko nákladnější....stačí se podívat jen na boty, které teď kupuji co 2 měsíce. a to jsou pálky

weri1
16. únor 2012

@evzeniegrandetova a tak přála bych ti aby to bylo jednou v tvém případě...já neříkám nehorázný alimenty, ale prostě ať se chlap stará finančně i po rozvodu, dítě je pořád jeho a chlap, kterej chce alimenty snížit, je pako, ptž tak ubírá svému dítěti a to nechápu

kaculka46
16. únor 2012

@weri1 ale já jsem nikde nezmiňovala,že musí platit pořád,jen pokud je matka na MD a to je snad v pořádku.

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@weri1 a já bych ti zase přála, aby bylo jedno v tvém případě, tže si nemůžeš dítě dovolit, protože tvůj platí alimenty své "bývalé" z dvoutýdenního úletu, která má každé dítě s jiným a zneužívá toho

lenka5731
16. únor 2012

@evzeniegrandetova no a ten muž u toho "dvoutýdenního úletu" snad nebyl? nebo nevěděl, že ze sexu vznikají děti? nebo ho ona nutila s pistolí u hlavy?

to jsou teda argumenty 😒

kaculka46
16. únor 2012

@evzeniegrandetova To je dobrý,tak ne že chlap neumí vydělat a postarat se,bývalka je viník,že chce alimenty.

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@lenka5731 Samozřejmě, že byl a je to jeho napůl jeho vina. Jenomže pani hodila na dva roky otcovství na někoho jiného a přišla až po dvou letech s oznámením, že má děcko, poté, co ji ten dotyčný údajný otec na to přišel. A ten můj "pako" jak jste ho nazvali, se k tomu postavil tak, že dobrovolně bez soudního příkazu jí nabídl finanční pomoc.
Jenomže JÁ mám strach, že jednoho dne přijde soudní příkaz a jeho bývalá mu dá doplatit všechny alimenty dozadu, neboť "pako" si neschovává složenky, dává jí penízky naruku. To JÁ jí nevěřím a bojím se toho, že jednou na vlastní děcko nebudu mít díky ní.
Neodsuzujte o čem nic nevíte. Každá mince má dvě strany a svobodná matka nemusí být vždycky ta chudinka ublížená

megy
16. únor 2012

@weri1 máte pravdu, bylo to před 9-ti lety, kdy jsem ukončila psychický teror od soudu a neplacení od biologického otce. věnovala jsem mu při soudu ty prachy, které mi dlužil na výživném za několikaleté období, protože jsem to nemohla už dál snášet, zvlášť, když všechny prostředky byly využité a nedostávaly jsme kolikrát nic. nevím, zda sis jako dítě tímto prošla, že takto reaguješ a přeješ tady někomu různé situace.
já s moji sestrou jsme musely chodit k soudu jako děti každý rok a to ne jednou, jelikož biologický otec si s dalšími ženami pořídil děti a nechoval se zodpovědně a odnášely jsme to my. když náš biol. otec opustil mamku a nás, měla posledních 10 kč v kapse, takže pro mě je moje mamka hrdinka, že to s námi zvládla i za těchto podmínek. musela, nic jiného ji nezbylo.mamka za nás bojovala co mohla, ale zbytečně - soudy byly kolikrát jiného názoru.ale to je jiný případ

souhlasím však s @evzeniegrandetova že svobodná matka nemusí být vždycky ta chudinka ublížená a to je fakt.

najdou se i takové, které při příjmu i 30tis si řeknou o 5tis na dítě a žijí s dalším přítelem, který se o ně stará a podobně ( to byl příklad )

nepřijde mi fér tady hodnotit jen jednu stranu. je hodně samoživitelů otců, kteří se starají o děti a klobouk dolů, protože to není také pro ně jednoduché a kolik jim platí na výživném pro děti matky ??? zamyslel se tady někdo nad tím ?

weri1
16. únor 2012

@evzeniegrandetova můj manžel má děti z předchozího manželství, ale to vím od začátku vztahu a s tím jsem prostě musela počítat, že platit alimenty bude a nikdy by mě nenapadlo mu říct ať je sníží !

weri1
16. únor 2012

pletou se tu hrušky s jabkama. končím s diskusí papa 😉

martaska78
16. únor 2012

@evzeniegrandetova Nepřečetla jsem celou diskuzi, ale měla jsem kamarádku se stejným problémem, manžel platil alimenty "na ruku" bez potvrzení a soud mu nakázal zaplatit vše znovu. Bohužel to neplatil ani z účtu, aby se to dalo dohledat, dejte si na to pozor 😖 , potom se dostali do dost velké finanční tísně i když měli splátkový kalendář

evzeniegrandetova
16. únor 2012

@weri1 já to nevím od začátku vztahu a ani přítel to neví od začátku vztahu. JAko každá matka chrání svoje děti, tak já musím chránit svoje taky, i když zatím jenom potenciální. Výživné děcku neberu, prostě mám strach a snažím se chránit před takovými jako je jeho bývalá a to by měli dělat i soudy - chránit zájmy VŠECH dětí, ne jenom jednoho.