Porod před koncem RD. Na sociálku mám jít po porodu?

mami29
27. črc 2011

Holky mam dotaz. Jsem na rodicaku na 4 roky (pred nastupem jsem studovala, takze mi vznikl narok pouze na 4letou variantu). V rijnu mi konci na Milu a ted na konci srpna mam termin porodu.
Na socialku mam jit az po porodu druheho ditete? Nebo jeste pred?

kalo
27. črc 2011

Určitě před. Dají ti k vyplnění papíry, které tam odneseš ještě v měsíci,ve kterém porodíš,abys dostala peníze ještě za ten samý měsíc

akdar1
27. črc 2011

Rekla bych, ze do porodu druheho ditete budes dostavat rodicak na prvni ditko. Dnem porodu se to utne a bude ti vyplacen uz jen na to druhe - zrejme opet ctyrleta varianta... Na socialce bych se jinak poptala...

vojtisek2007
27. črc 2011

@mami29 - do porodu budeš pobírat rodičák na Mílu, pak až porodíš, tak dnem porodu formulářem - hlášení změn - na něj rodičák ukončíš a rovnou od dne porodu zažádáš o rodičák na nové mimi - stačí poslat do 30ti dnů po porodu, klidně v jedné obálce - doporučeně nejlépe. Oba tiskopisy - hlášení změn i žádost o rod.příspěvek si můžeš stáhnout na www.mpsv.cz - státní sociální podpora.....k žádosti o rodičák musíš přiložit rodný list dítěte a kopii tvé a manželovi občanky.