Porodny prispevok. Mam narok?

livia1378
22. únor 2009

Ahojte vsetci. Hladam niekoho, kto by mi vedel poradit. Ja zijem a pracujem Anglicku uz 13ty rok. Trvaly pobyt mam na sk, som vydata za anglicana, mame aj slovensky sobasny list. Ja som teraz mala tretie babetko. Uz mam 11 a 8 rocne dcery, za ktore som neziadala ziadne porodne na sk ani som nic nedostala v Anglicku. Pocuvam od inych Sloveniek, ze som hlupa, preco som o porodne neziadala ba sk pri dievcatach. Tak teraz hladam radu...ak niekto vie, ci mam na to na sk narok, a tiez ako a kde sa to vybavuje? Musim ist na sk? Prosim vas, ak niekto pozna sk paragrafy alebo podobnu situaciu mojej tak mi prosim poradte. Dakujem

elena82
14. bře 2009

Ahoj,neviem ci ti dam presne info ale aby si dostala porodne na slov. musis byt 12 mesiacov pred porodom zdravotne poistena na slovensku bez prerusenia,treba ti potvrdenie od gynekologa ze si chodila pravidelne na prehliadky najpozdejsie od 3 meisaca,a potvrdenie od detskej doktorky-doktora te sa dieta dozilo 28 dna zivota,potvrdenia treba dat prelozit,vyplnis ziadosti,prilozis potvrdenia a preklad + vypis s poistovne ze si bola poistena na sk,a to musis urobit najpozdejsie do 6 mesiacov od porodu inak ti to prepadne.

jarka28
14. bře 2009

Livia1378-ja som vybavila vsetko aj porodne a aj rodicovsky prispevok mi bezi na SVK.....rodila som v UK,takze narok na to mas ....posli mi IP ak chces vediet viac a ja sa rozpisem..... 🙂

nika333
23. lis 2009

ahojte mamicky.ja sa chcem informovat ohladom porodneho a rodicovskeho prispevku.nas maly ma 12m a po skole som odisla pracovat do uk,zijem tu 2roky.porodne som nedostala a ani neviem ci mam na neho narok z sk.poradte mi na akom urade to mozem vybavit a ake papiere mam predlozit.obaja sme slovaci.dakujem za radu pekny den

nasstassja
23. črc 2011

@jarka28 ahoj!
ja by som mala zaujem o info ohladom porodneho. Zijem v Nemecku uz 7 rokov,mala ma 9 tyzdnov.Teraz pojdeme na SK.poistenie na SK uz davno nemam-kedze som poistena tu.je aj tak moznost dostat ten prispevok?Dakujem! napis mi prosim na Nasstassja@centrum.sk

martismarti
11. lis 2013

Ahojte vsetci, chcela by som sa opytat ci by mi niekto Mohol poradit Ako ist s vybavovanim porodneho prispevku a kto ma narok prosim. Zijem uz 13 rokov v UK, som vydata za anglicana ale mam trvaly pobyt na SVK.V juni 2012 sa mi narodila dcerka ale kedze som o nicom vtedy nevedela tak som o nic neziadala zo Slovenka alebo z UK. Ak je niekto kto o Tom vie potrebne info Ako postupovat pri ziskani prispevku, ake doklady, formulare potrebujem alebo co vsetko na to potrebujem budem velmi vdacna ak sa mi ozve. Velmi pekne Vam za pomoc vopred dakujem