Povinné založení nového účtu pro rodičák

denousek
4. čer 2012

ahoj holky ted jsemse dozvedela ze nad chteji každému povinně založit nový účet na který budou posílat mateřskou a rodičák a všechn soc.dávky.co na to říkáte?sama to moc nechapu..slyšeli jste o tom už? neplatí to třeba jen pro ty co účet vubec nemají?aby se zrušily složenky?
prej byy měli snad přehled o tom co kupuje.. a jak to budu mít ten přehled?když ve članku píšou že to můžu přeposlat na ssoukromý účet---
zde je o tom něco ale moc to nechapu.

http://www.mpsv.cz/cs/12334

jajik25
9. říj 2012

@citun díky,tak ono je to celkem jedno proto že když si vyzvednu hned toho 15tého a nechám si to na místěpřeposlat na můj účet tak tam budou peníze nejpozději do dvou dnů takže by to neměl být takový problém,aspoň teda doufám.Jen nevím jestli se díky skartě nebudou zpožďovat peníze i příští měsíc.Taky nechápu proč mi jí vůbec dávaly když jí za dva měsíce stejně nebudu potřebovat.Nevíš náhodou jak je to s koncem rodičáku?Jestli se bude vracet?Nikde sem to nenašla.Ale jinak díky za odpověď

citun
9. říj 2012

@jajik25 Myslím,že se vracet nebude.Můžeš se prý s ní i identifikovat na úřadu práce a kdyby jsi brala jakékoliv jiné dávky např. přídavek na dítě atd.🙂 🙂 🙂

jajik25
9. říj 2012

@citun my stejně na přídavky nárok nemáme ani na nic jinýho takže mi pak bude nejspíš k ničemu 😉

citun
9. říj 2012

@jajik25 Můžeš si jí zarámovat! 😀

jajik25
10. říj 2012

@citun 😀

jakelina
10. říj 2012

Holky nevíte některá, jeslti se ta karta musí aktivovat, ikdyž si peníze nechávám přeposlat na můj účet tak jako třeba
@jajik25 .Zkouším se tam dovolat a nikdo mi to nebere. Nechce se mi kvůli tomu jít hledat někde bankomat a zase projet naftu nebo platit autobus

jakelina
10. říj 2012

@citun a ty jsi si tu kartu aktivovala??? Děkuji???

citun
10. říj 2012

@jakelina Přes bankomat.Dneska mi už úspěšně dorazily peníze. 🙂

citun
10. říj 2012

@jakelina Nevěděla jsem jestli si jí mám aktivovat,když jí nebudu používat.Pro jistotu jsem to udělala,co kdyby mi pak nepřišly peníze. 😉

jakelina
10. říj 2012

@citun děkuji, tak tam budu muset zajet.

evie1
11. říj 2012

Když si necháš přeposílat peníze jednorázovým trvalým příkazem, který zadáš přes ÚP (dají ti formulář), tak kartu vůbec aktivovat nemusíš a pohyby na účtu můžeš sledovat na internetu na www.skontakt.cz Alespoň tak mi to bylo vysvětleno přes klientské centrum.

terelka11
8. lis 2012

ty karty jsou naprosto k ničemu. mateřské přišli teď na normální účty těm,co skartu ještě nemají,a my co jí máme tak nic! to je výborný,nejdřív nám něco vnutí,a nakonec jsme na tom hůř než ti,komu je ještě "nevnutili" . Upřímně se máme asi na co těšit,doteď v tom měli málo bordel,tak proč si nepřidělat další,že??? 😠

luznicarka
11. lis 2012

@terelka11 mě teda rodičák chodí každýho 10. týho a když je to víkend tak přijde buĎ v pátek tak jak se i teĎ stalo a nebo v pondělí 🙂 a mám s-kartu. Nepřijde mi to jako problém chodí stejně jak chodil před tím.

terelka11
11. lis 2012

@luznicarka mě teda rodičák příšel dýl než mi chodil na mojí kartu normálně. posledních několik měsíců mi chodil hned začátkem měsíce,okolo pátého. nyní mi kamarádky bez s-karty psaly že už jí mají,já jí dostala na s-kartu dýl. pro mě to je problém i v tom že se neorientuju v dávkách,protože se mi to přeposílá na můj účet a už tam chybí popisky co to vlastně přišlo. jelikož se mi výše některých dávek mění skoro každý měsíc,neustále se musím dopočítávat jestli mám všechno. smysl takového opatření není,stejně neuhlídají kdo za co utácí,akorát tím všechno komplikují.

luznicarka
11. lis 2012

@terelka11 mě taky asi 3 měsíce chodil rodičák brzo jenže em buzerovala tak mi to rychle ustálili na toho právě 10. tého a myslím že jakmile dostane někdo s-kartu tak automaticky začne dávky dostávat k 10. každého měsíce , ale jako chápu že je nepříjemný když s tím počítáš a oni ty peníze přijdou třeba jen o 3 dny pozdějc sama sem to na začátku zažila u syna michodili hned od začátku tak jak měli a teď to bylo každej měsíc jinak jednou na začátku jednou v prostřed hrůza, ale já sem holt držka už a prostě sem prudila každej měsíc ( cca 3 měsíce to bylo) a najednou se ustálilo to posílání tak jak to je teď. Jako myslím že tam kde chtějí hlídat kam ty peníze dou tak sou n akartách omezení jako výběr a tak takže někde to význam asi mít bude, ale pro normálního člověka, kterej s dávkama nešachuje jako někteří to prostě je zbytečnost navíc ☹ třeba vůbec si neumím představit že bude dostávat na tudle kartu peníze moje tchýně nebo tchán ☹

wiwiane
14. lis 2012

můžete se juknout na ceník http://www.skontakt.cz/static_sportal/cs/Obchod...

takže za převod na jiný účet zaplatím 6Kč? 😝 😲

Provedení trvalého příkazu (trvalé platby) 6,–

wiwiane
14. lis 2012

nebo na toto nastavení se to nevztahuje ?
Nastavte trvalý příkaz.
na kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR:
Pokud si celou dávku přejete převádět na jiný účet hned po jejím připsání, nastavíte si tuto službu na kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR. V takovém případě nezadáváte ani pevné datum ani částku, vše je dáno termínem výplaty a výší dávky.
Zaměstnanec kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR s vámi vyplní formulář s požadovanými údaji. Jejich správnost potvrdíte podpisem a formulář předáte k založení do evidence.

luznicarka
14. lis 2012

@wiwiane nevztahuje je to zdarma když si to necháš rovnou udělat na pracáku 🙂

wiwiane
14. lis 2012

@luznicarka díky já poslala i ofiko dotaz, tak jsem zvědává co z nich vypadne 😝