Povinné založení nového účtu pro rodičák

denousek
4. čer 2012

ahoj holky ted jsemse dozvedela ze nad chteji každému povinně založit nový účet na který budou posílat mateřskou a rodičák a všechn soc.dávky.co na to říkáte?sama to moc nechapu..slyšeli jste o tom už? neplatí to třeba jen pro ty co účet vubec nemají?aby se zrušily složenky?
prej byy měli snad přehled o tom co kupuje.. a jak to budu mít ten přehled?když ve članku píšou že to můžu přeposlat na ssoukromý účet---
zde je o tom něco ale moc to nechapu.

http://www.mpsv.cz/cs/12334

lucille85
4. čer 2012

@denousek To je k té nové S-kartě. Ta se začne od června vydávat všem, kteří mají nárok na pobírání nějaké dávky, kterou vyplácí Úřad práce-tj. podpora v nezaměstnanosti, rodičovský příspěvek, přídavky na dítě, příspěvky pro osoby zdravotně a tělesně postižené aj. Mateřskou má pokud vím stále pod sebou sociálka. Nicméně bude to vypadat asi tak, že až půjdeš žádat na úřad práce o rodičák, tak Ti pak přijde oznámení o tom, kdy si můžeš vyzvednout tu kartu (bude jako klasická platební karta + ZTP to budou mít i jako průkaz). Logicky k té kartě Ti zřídí účet, na který pak v příslušný den v měsíci pošlou danou dávku. První výběr z bankomatu je myslím zdarma, další snad budou už zpoplatněny a jelikož to celé bude mít pod palcem Česká spořitelna, tak to půjde vybrat bezplatně jen v jejich bankomatech. S kartou půjde i normálně platit v obchodě, samozřejmě i převést peníze online na jiný účet by neměl být problém....Povinně platit s kartou budou muset ti, u nichž je podezření na zneužívání dávek, ale jak budou mít ošetřený jednorázový výběr (zda to těmto lidem třeba zakážou) to nikde uvedeno není...Dle mého zbytečná další administrativa, těch kterých se to má dotknout tak těch se to nedotkne...A samozřejmě nejvíc se na tom napakuje Česká spořitelna, to je asi všem jasný 😠

kajovaevicka
4. čer 2012

@lucille85 Já teda opravdu nechápu, jak je možný, že z těch peněz, co dostaneme jako rodičák musíme povinně zaplatit vedení účtu (protože pochybuju, že to za nás bude platit stát) a budeme z toho platit poplatky za výběry z bankomatu. Z almužny, co člověk dostane nám ještě budou brát peníze za věc, o kterou nikdo nežádal... hnus

denousek
autor
4. čer 2012

@lucille85 ale ja uz rodičák pobírám.na materskou mi nevznikl nárok takze uz beru rodičák hned od porodu a nikdo i nic nerekl.. a ja už účet mám a chci to posílat tam!tak co s tim jako?dalsi ucet nepotrebuju!!

lucille85
4. čer 2012

@kajovaevicka Základní informace o sKartě

•sKartu bude vydávat Úřad práce ČR.
•Informaci o tom, že si sKartu může vyzvednout, zašle klientovi Úřad práce ČR dopisem.
•Dostane ji každý, kdo bere některou ze sociálních dávek (kromě důchodů a nemocenského).
•Klient ji bude předkládat při každé návštěvě Úřadu práce ČR.
•Vydání karty i vedení účtu je zdarma.
•Ke každé sociální dávce je možný jeden výběr z bankomatu ČS zdarma nebo jeden bezhotovostní převod zdarma.
•Platba sKartou v obchodě a možnost zjistit zůstatek účtu v bankomatu ČS budou také zdarma.
•Fungovat bude jako normální platební karta, ale platit s ní budou muset povinně jen lidé, u nichž je podezření na zneužívání sociálních dávek.
•S sKartou nebude možné platit v baru nebo herně (neumožní to jejich terminály, které nebudou autorizované ministerstvem práce).
•Na sKartě bude uvedeno její číslo, jméno a příjmení držitele, identifikační číslo v systému ministerstva a platnost karty. V případě speciální karty, která bude sloužit jako průkaz osoby zdravotně postižené, zde bude navíc fotografie držitele, stupeň zdravotního postižení a datum narození.

Kopírováno z odkazu od@denousek- vedení účtu je zdarma, stejně tak jeden výběr nebo jeden převod zdarma...další výběry platíš ze svého-taakže nejlepší budeš mít když si to prostě vždycky převedeš celý na svůj účet, kde máš normálně peníze a hotovo...

denousek
autor
4. čer 2012

@lucille85 jo když to pujde že 🙂 to jsou idioti fakt!!vrr

kajovaevicka
4. čer 2012

@lucille85 Tak to jo... takže sotva tam přijdou peníze, tak si je zdarma převedu na svůj účet... a budu ho tím pádem používat jen jednou za měsíc... Výýýýborná informace díky🙂

lucille85
4. čer 2012

@denousek klid, prý zaačnou obesílat lidi někdy od června, takže Ti prostě dojde dopis z úřadu práce, že si máš dojít vyzvednout kartu-dostaneš k ní samo i číslo účtu a PIN...A každej měsíc jako dote´d Ti dojde na tenhle účet (který Ti povedou zdarma, nic neplatíš) rodičák...Nejjednodušší budeš mít, když si to pak hned ten den jak to dojde na tenhle účet celý přepošleš na ten svůj normální a víc se o to nebudeš zajímat...jeden převod měsíčně bude zdarma...Jako mě to přijde taky jako sponzorování Český spořky, ale co naděláme ☹ to máš jak ty povinný pasy pro miminka....kocourkov hadr...

lucille85
4. čer 2012

@kajovaevicka stát to vedení účtů za všechny platit opravdu bude, ale asi všichni víme, z čích peněz to půjde- z našich daní 😝 ale ona jim Česká spořka jistě udělá nějakou "výhodnou" cenu 😀

denousek
autor
4. čer 2012

@lucille85 no dobre ale v tom pripade pokud to cele pujde ppřevest tak to nemá žádný smysl a nic neuhlidaji---

ladenka
4. čer 2012

já si myslela, že je to jen proto, aby zrušili složenky a tudíž, že těch co si nechávají rodičák posílat na svůj vlastní účet, že se to týkat nebude, ale jak tak koukám, tak se to týká všech bez výjimky, to je zase kravina 😝

denousek
autor
4. čer 2012

no jestli se to bude dat cele hned nekam převest nebo cele hned vybrat takk je to bezpředmětné...

lucille85
4. čer 2012

@denousek no to jsem psala-nemají nikde specifikovaný jak to přek to přesně ošetří u těch, u kterých budou mít podezření na zneužívání dávek-jestli jim výběry a převody zakážou a budou tou kartou moct jen platit...a smysl to má-někdo si na tom hodně vydělá 😀

olgas
4. čer 2012

@lucille85 Holky, a ty převody zdarma se budou dát dělat přes nějaké internetové bankovnictví nebo to budu muset jak trotl jezdit každý měsíc do města do spořitelny, aby mi to převedli? A čekat další 3 dny, než ty peníze budou na mým účtě. 😠 To je taky bezvadný. 😠 Pokud mi ten dopis vůbec dojde, protože jsme se stěhovali .Sice jsem jim poštou doporučeně posílala změnu bydliště ,ale kdoví jestli to tam mají. A už vidím zase ty davy lidí na tom UP , kdo tam má s dětmi čekat dvě tři hodiny a podobně. 🙄 A od kdy ty peníze nebudou už posílat na ty naše stávající účty?

denousek
autor
4. čer 2012

@olgas no nebo nejdriv by ti hlavne melo prijit info dopis domu... ale taky prave doufam ze to pujde pres net páč do mesta nejezdim vubec!jen vecer max do tesca 😀

lucille85
4. čer 2012

@olgas já doufám že to půjde i přes internetbanking, jinak by to bylo dost na pikaču... 😝

denousek
autor
4. čer 2012

nic jdu spát i kdyz me to sere a četla bych o tom a četla.no ráno moudřejší večera stejne to nezměním..dobrou noc!

olgas
4. čer 2012

@lucille85 no se právě obávám ,že ten náš stát to ani jinak než na pikaču vymyslet neumí. 🙄

pusolamy
4. čer 2012

@lucille85 : ahoj a nevis tedy jestli slozenky zustanou nebo ne?ja nekde v televizi totiz slysela ze slozenky normalne zustanou.

lukza
4. čer 2012

také by mě zajímalo zda to bduu moc převést z učtu na učet bez poplatku a rychle a né že to ještě o nějaký den opozdí myslím hkavně uvěry atd.teda stejnak vymyslí vždy takové prasečiny s prominutím at si sociální dávkx dávají na učet ale rodičák to mužou snad nechat jak to je vždyt to jsou tvoje peníze a mužeš je klidně prohrát v baru ale přídavky atd to beru at mají pěkně přehled

lucille85
4. čer 2012

@pusolamy složenky asi zůstanou jen u těch příspěvků, kterých se toto netýká důchody, nemocenská)...

michamicha
4. čer 2012

@pusolamy já někde slyšela, že složenky taky budou, ale si za tu složenku budeš muset zaplatit, jakože za vytištění a odeslání tý složenky, ale co je na tom pravdy, to nevim 😅

smudlinka10
4. čer 2012

😀 😀 to je švanda 😀 😀 nejsme v ČR? 😀 😀 😀

luznicarka
5. čer 2012

Takže jinými slovy každý měsí mě to bude stát 25,- kč za dráhu protože samo v našem vidlákově nemáme bankomat přes kterej bych ty peníze přeposlala a tudíž budu platit dráhu abych si dojela do nejbližší vesnice kde je bankomat protože nepředpokládám že k tomu účtu mi bude fungovat servis24 kdy bych si peníze převedla on-line☹

diviska
5. čer 2012

ahoj holky, tak já se toto poprvé dověděla od TV nova když mě odchytli a ptali se mě na to...neměla jsem k tomu žádné info, tak jsem řekla, že mi je to fuk. Teď teda můžu s klidem říct, že je to další šaškárna a způsob jak utratit miliardy...achjo :(

rencaboch
5. čer 2012

no to je pí*ov*na 😀 zrovna jsme se s manžou dohodli,že zrušíme jeden účet a budeme mít společnej a oni vymyslí toto.Jen by mě zajímalo...jestli si budeme moc přeposlat všechny peníze, nebo tam budeme muset nějakou tu 2stovku nechat? Další dvěstě nechat na vlastním úč. a nakonci měsíce jíme suchej chleba 😀 Jsem zvědavá až mi ten dopísek příjde 🙄 Ten kdo to vymyslel by měl jít k psychiatrovi 😅

krtecci75
5. čer 2012

A co když má někdo exekuci a nemůže mít svůj účet kvůli zablokování, to jako se může s těma šušněma co posílají rozloučit?

rye
5. čer 2012

Je to úplně jednoduché - nastavíte si přeposílání peněz trvalým příkazem na svůj účet a nebude vás to nic stát. Asi budou zmatky než se to nastaví. Za vedení toho účtu se nic neplatí a je tam myslím jeden převod nebo výběr měsíčně zdarma. Trošku doufám, že to povede k tomu, že rodičák bude chodit pravidelně jeden den v měsíci. Co se mi vůbec nelíbí je to, že Česká spořitelna dostane zadarmo data spousty lidí a bude je smět používat...

ladenka
5. čer 2012

Jo, ale na kdy si nastavit trvalý příkaz? To by se musel stát opravdu zaručit, že to bude posílat pravidelně např. 7. den v měsíci, protože pošle to o den později a ty budeš čekat jak pitomec, banka už příkaz neprovede. A pak to neustále hlídat. No a jak víme, tak jsme rádi, když rodičák přijde v rozmezí několika dnů, ale jednou jsem čekala i tři týdny a sociálka v poho, mají na to do konce měsíce, takže nijak nepochybili. 😝

denousek
autor
5. čer 2012

no děfčata myslite že složenky zustanou?pak je to bezpředmětné a složenky zustanou!!! a v tom pripade bych to chtela sozenkou jak dalsi ucet!na poste vyberu a hned vlozim na ssvuj 😠 😠 😠

ilonne
5. čer 2012

@krtecci75 Tak hlavně, když má někdo exekuci, mají jít všechny příjmy na uspokojení věřitelských pohledávek. Pokud zatají nějaké příjmy, tak se taky může jednat o trestný čin poškozování věřitele.

Ale jinak mě to taky pěkně štve. Koukám, že tenhle stát nemá problém s financema, pokud může vynakládat prachy na takovéhle věci.