Povinné založení nového účtu pro rodičák

denousek
4. čer 2012

ahoj holky ted jsemse dozvedela ze nad chteji každému povinně založit nový účet na který budou posílat mateřskou a rodičák a všechn soc.dávky.co na to říkáte?sama to moc nechapu..slyšeli jste o tom už? neplatí to třeba jen pro ty co účet vubec nemají?aby se zrušily složenky?
prej byy měli snad přehled o tom co kupuje.. a jak to budu mít ten přehled?když ve članku píšou že to můžu přeposlat na ssoukromý účet---
zde je o tom něco ale moc to nechapu.

http://www.mpsv.cz/cs/12334

krtecci75
5. čer 2012

@ilonne když se exekuce strhává ze mzdy, nejde o trestný čin a všechny příjmy na uspokojení pohledávek jít nemůžou, ze zákona musí jednotlivci zbýt životní minimum rodiny, což nějakej rodičák zdaleka nedosahuje, šlo mi jen o to, jak to bude v tomto případě když člověk nemůže mít vlastní účet

ilonne
5. čer 2012

@krtecci75 To ne, já to pochopila, jakože si to někdo bere na ruku, aby to právě nemusel přiznávat do exekuce. Tak to si rozumíme 😉

krtecci75
5. čer 2012

@ilonne jj 😉

sarihy
5. čer 2012

Bože můj co je toto zase za ptákovinu ?? Ti už fakt neví, co by tady ještě zkomplikovali. Sakra práce !

danaruj
5. čer 2012

Upřímně doufám, že tohle někdo napadne u Ústavního soudu. Je to, dle mého názoru, přílišný zásah do práv. Musím mít kvůli hypotéce účet u jiné banky, každý měsíc tam musí přijít určitá částka, takže budu jak blb každý měsíc přeposílat celý rod. příspěvěk na jiný účet a nic tam nezbyde. Prostě jak psala @lucille85 někdo udělal pěkný tender a Česká spořitelna je vysmátá... Chápu, že složenky jsou drahé, ale pochybuju, že tohle bude levnější.

maciik
5. čer 2012

Miluju na Ceske republice tu rozmanitost...kazdy den me nas 🤐 re neco jineho 😠 jako v mem pripade je mi to asi jedno,kterou kartou budu platit,ale uz jen to,ze pro ni budu muset jet 15km tam a patnact zpatky s ditetem,ktere bojkotuje jakoukoliv prepravu a pak tam s nim cekat dv hoiny na neco,co nepotrbuju.... No Kocourkov hadra fakt...to si zas nekdo namasti kapsy 😠

ee.liska
5. čer 2012

no moc se mi to teda nelíbí :-/ Doufám, že tam ten internetbanking půjde. Ale i když si tam zadám trvalý příkaz na převod na můj účet, ze kterého mi jdou další trvalé příkazy na pojištění atd. tak to min ty tři dny půjde, to je docela zdržení. Mateřská je každý měsíc jinak vysoká, nechodí ve stejný den, no bude to docela mazec, než si na to zvykneme 😝

ee.liska
5. čer 2012

@danaruj jj přesně tak 😉

veronickalongipes
5. čer 2012

Nevím proč si myslím, že internetbanking bude zpoplatněný 🙂 jako mně je to celkem jedno, prostě jednou za měsíc z tama vyberu prachy a bude, ale je fakt, že mám bankomat na každém rohu.. no je to ptákovina, kterou stejně za čas zase zruší, protože to nebude fungovat jak si představovali a akorát v tom bude bordel jako ve všem..

denousek
autor
5. čer 2012

at nám na rodičák spíš peníze přidají krkouni!!!! nez nás ještě obírat !!

jajik25
5. čer 2012

je to pěkná pitomost,už neví co by si vymyslely................toť můj názor

petapete
5. čer 2012

Ahoj, co jsem se zatím dočetla, tak by to mělo jít i tak, že hned na ÚP se zadá číslo účtu, kam si to chcete nechat přeposílat a pak se to na tom S-kartovým účtu prostě zadá formou trvaláku a tudíž nikam každoměsíčně docházet zadat příkaz nemusíte😉. Je to prostě jen další buzerace a zvýšení administrativy + výnosný kšeftík pro spořitelnu - protože to vedení účtu jim rozhodně někdo zaplatí (i kdyby to bylo formou paušálu, tak to půjde z daní😖) a pokud si to člověk nepřevede, příp. nevybere celý na jeden pokus, tak ty ostatní výběry/příkazy k úhradě jsou zpoplatněný normálně podle sazebníku, takže tak...

petapete
5. čer 2012

@rye já teda pochybuju, že to vedení účtu a převod nebo výběr peněz bude zadarmo - spořitelna není žádný dobročinný ústav a 100% to má zaplacený - i kdyby ne z bezprostředního poplatku z dané částky a transakce, tak nějak paušálem od státu - a to jsou čí prachy? Nás všech, z daní a pojištění😖. A málo to rozhodně nebude, jim se to musí vyplatit, aby o to stáli...navíc k tomu to hospodaření s daty,...

@ladenka podle mě nejlíp to pak ten první měsíc prostě vydržet bez rodičáku a příkazy si zadat až ke konci měsíce...tím ti odpadne, že by se prachy zpozdily a někde zůstaly viset...takže možná na to myslet už teď a chystat si rezervu na ten první měsíc, ať to vystačí a pak budeš mít vlastně jeden měsíční rodičák v záloze navíc😉

jajik25
6. čer 2012

ahoj....chci se jen zeptat.....manžel je každý dva měísce na začátku roku na pracáku tak by mě zajímalo jestli by podpora šla zasílat na můj účet?On má totiž účet u jiný banky kvůli hypotéce,a pak by se podpora posílala na jeho účet kde by se strhávalo co je třeba.Podle mě by to neměl být problém ale člověk nikdy neví co si na něj nevymyslí 😉

ptjj
6. čer 2012

@ee.liska mateřské se to netýká, týká se to jen rodičáku a ten máš každý měsíc stejný

ee.liska
6. čer 2012

@ptjj díky za upřesnění, to jsem ráda 😉 🙂

ptjj
6. čer 2012

já tedy musím říct, že moc nechápu, co se tady řeší.......připadá mi to tu trochu jako populistický pořad ala Michaela Jílková.........myslíte, že na tom současném systému nevydělává nikdo? holt místo české pošty bude teď vydělávat česká spořitelna, jestli ono to není tak nějak jedno, pro nás, obyčejné smrtelníky, se skoro nic nezmění, takže nechápu, proč se tady z toho dělá takové zbytečné haló........nějak bylo, nějak bude, lidi si akorát neradi zvykají na nový systémy, to je celý........mě tedy nějaká S karta rozhodně nerozhodí 😉

denousek
autor
6. čer 2012

@ptjj on jestli převod nepujde přes net tak mě to teda rozhodně rozhodí!!

ptjj
6. čer 2012

@denousek dívala jsem se extra na novou žádost o rodičák, je tam přímo kolonka, kterou si zaškrtneš, že chceš ty peníze posílat na účet, který máš už někde vedený, takže podle mě žádný problém nebude 😉

denousek
autor
7. čer 2012

@ptjj no je zajimavy ze ja jsem tu žádost vypisovala v dubnu a nikdo mi nic nerekl mam uz rodičák nemela jsem na materskou narok.... tak jssem zvedava

moudivlacek
7. čer 2012

je to presne ja psala @ptjj , ja minuly tyden menila cislo uctu,kam me chodi rodicak (uz teda jen do sprna) a na formulari je primo kolonka,ze si prejete davku preposilat z Skarty na vas bezny ucet!!!! takze se to za zdarma vyresit takto 😉

denousek
autor
9. čer 2012
citun
7. zář 2012

Máte už někdo zkušenost s kartou?
Dosud mi chodil rodičák na účet,ale tenhle měsíc už mi nedorazil.Místo toho jsem ve schránce objevila oznámení o připravené kartě k vyzvednutí.Na formuláři jsem určitě vyplňovala poslání peněz z karty na účet,tak jsem z toho zmatená.Vůbec se mi nechce pořád přeposílat peníze. ☹

j.a.n.i
7. zář 2012

@citun Zkušenost nemám, nicméně dle informací by mělo jít nechat si nastavit trvalý příkaz přímo na UP při převzetí karty, takže by se to dál nemuselo řešit. Nicméně myslím, že by ti tenhle měl přijít ještě klasicky, protože si kartu zatím nepřevzala... mohlo se jen zpozdit rozesílání, já ho normálně taky už mívám a tenhle měsíc zatím nic a dopis žádný.

elvira
2. říj 2012

Tak si jdu ulevit...
Přišlo mi, že se v druhé půli října mám dostavit pro slavnou s-kartu... Rodičák mi končí na konci ledna.
Asi někdo nemá co na práci, než otravovat slušné lidi. Ble. 😝

j.a.n.i
2. říj 2012

@elvira Jelikož to těm úředníkům ukládá zákon a pokyn ministerstva, tak těžko budou dělat něco jiného...

elvira
3. říj 2012

@j.a.n.i - já to nemyslím proti úřednicím. Skarta mi připadá jako blbost celkově - těch důvodů je víc, navíc si myslím, že opravdu to mohli vymyslet tak, aby někoho neotravovali před koncem rodičáku...

jajik25
8. říj 2012

Ahoj holky,skartu si mám vyzvednout 15 října tak se chci zeptat jak to bude ten měsíc s penězma?To budu mít rodičák na kartě a na pracáku si to teprve můžu nechat poslat na svůj účet?Jen se chci ujistit jak to doopravdy je.Taky si myslím že je to celkem zbytečné pro lidi kterým končí rodičák.Mě končí v polovině listopadu tak už to taky mohly nechat být.Díky za odpověď

citun
9. říj 2012

@jajik25 Ahojky,já už si skartu vyzvedla.Hned na místě jsem vyplnila formulář na zasílání peněz z skarty na můj účet,takže jí mám jen na parádu. 😀 Jak to bude tenhle měsíc,to netuším,ale myslím,že dostaneš ještě rodičák normálně na účet,když jí ještě nemáš.Možná by bylo dobrý si tam zavolat a poptat se. 🙂