Povolená cizí jména v ČR. Musím někam psát žádost?

januskaababoo
15. lis 2006

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti s cizim jmenem pro miminko v CR? Musim nekde psat zadost? Nebo dokonce za to platit? Pro holcicku Elisabeth, pro klucika Phillip, tatinek je anglican, ale jeste neni muj manzel...s koncovkou -ova, uz mam jasno...to je v matrice uz napsane a neni problem ji vynechat... 🙂

Ale s tim jmenem mi to neni jasny, pomuzete mi? 🙂

lpa
4. pro 2007

nevíte kdy sklaví svátek Mike? 😉

lpa
4. pro 2007

neviš kdy slaví svátek Mike? ☹

kristi
4. pro 2007

Mike je asi Michael, takze asi na Michala

denousek
4. pro 2007

holky mrknete sem ....vlevo kdyz napisete jmeno tak vam vyjede kolik je jich v čr tim padem zjistite zda soutady povolena...ja jsem treba chtela vojtecha ale je to takove tvrde a je jich tady moc...ale tak napisem jen vojta tecj je tady jen 43 tak nas bude 44 😵

tamecat
4. led 2008

Ahoj,chtěla bych se optat,zda nekdo nevíte jestli je u nás povolené dívčí jméno Meg.

kristi
4. led 2008

Meg asi ne, ale Megan urcite

andrealiskova
30. lis 2009

Já jsem teda se jmény měla menší problém, tedy spíše s Adelaide, paní na matrice mě přesvědčovala, že povolená je Adelaida.

gabri80
29. čer 2010

@lucenek
@lenycka
@andik
@petty

Ahoj holky,
chci se zeptat...Která máte knížku od Knappový?
Můžete se mi prosím podívat, zda je možné dát dceři jméno Christine Ella?

Díky moc
Gábina

lenycka
30. čer 2010

Gabri, bohužel nemohu sloužit, knížku nemám, ověřovali jsme si jméno na matrice.

tamazight
9. srp 2011

Kdysi jsem měla něco na vedení s paní Knappovou - potřebovala jsem "odsouhlasit" své druhé jméno a udělat kosmetickou změnu u prvního (aby to sedělo dohromady). Paní Knappová se mnou mluvila jako bych byla na hlavu padlá a paní na matrice ze mě dělala úplného pitomce. A to obě jména zní poměrně evropsky 😎 Za pár let budu potřebovat odsouhlasit severoafrická jména pro děti. Myslím, že budu kvůli tomu muset na ulrazvuku zjistit pohlaví a začít oběhávat instituce několik měsíců před porodem :-P

erinacek
11. dub 2012

Milé maminky, mohu se zeptat zda nám dovolí dát dceři jméno Anabel nebo Anabell? V kalendáři je pouze Anabela, tak mám strach aby nám to nezamítli z dovodu toho, že je to spíše zkomolenina.

stepanka17
24. kvě 2012

Ahoj, chci se taky zeptat,když chci dát holčičce jméno ELLA, tedy se dvěma L, jestli to projde normálka, stačí vyplmit na formulář nebo musím mít nějaké "povolení". 🙂 nebo jako to nazvat. Děkuju za radu.

antymania666
1. únor 2013

@januskaababoo tak co ta elis..my chceme dat elizabeth a taky nevime jstli to rpojde

ilona137
12. únor 2013

@lucisa
Ahoj Luciso,prosimtě mohla by ses mi do té knížky podívat,jestli mohu dát holčičce jméno Kaila a kdy by měla svátek? Děkuji moc

lucisa
12. únor 2013

@ilona137 ahoj, tak bohužel, Kaila u nás v seznamu není, našla jsem jen Kaira - jako ženské arabské jméno.
A když jsem se dívala na statistiku naší republiky na www.kdejsme.cz , tak jsem našla 3 nositelky tohoto jména, tak to znamená, že 1) je to povolené, ale asi jen na žádost nebo 2) se jedná o cizinky, příp, dítě cizinců
http://www.kdejsme.cz/jmeno/Kaila/hustota/

tamazight
24. dub 2013

@ilona137 Koukni sem, jsou tu i jiné varianty:
http://www.20000-names.com/origin_of_baby_names...
Jinak jméno můžeš dítěti dát jakékoliv za předpokladu, že takové jméno někde existuje a nejedná se o zdrobnělinu 😉 A je fuk, jestli jsi cizinka nebo ne 🙂 Je ale pravda, že u některých jmen musíš mít punc, že sis ho nevymyslela. Kromě Knappové to dělá ještě jakýsi ústav, teď jsem zapomněla jméno ☹

enah
4. črc 2013

@lucisa ahoj ako ste teda museli postupovat pri Kaile? Je potreba to riesit uz rped narodenim - aby nemali v porodnici reci, alebo staci po porode? My chceme Sinai a ta je na kdoejsme taky uz jedna.) tak doufam, ze to znamenha, ze ji budou na matrice znat.D

lucisa
4. črc 2013

@enah to bude omyl, my nemáme Kailu, to jsem odpovídala uživatelce @ilona137 , která jej zřejmě chtěl miminku dát. Zkus se jí poptat, jak to teď mají, jestli nějak žádali nebo si to rozmysleli 😉

ashleymichelle
1. srp 2013

Ahojky chtěla bych se zeptat jestli jméno pro kluka Matteo a pro holku Maya jsou povolené, moc se mi líbí a nechtěla bych české.. Nebo popřípadě nevíte podobné a povolené? Děkuji mooooc za odpověd

mamimkajana
7. pro 2013

ahoj mam dotaz je u nas v česke republice povoleno jmeno pro kluka Lucas ? nebo tobias nebo Matyas ?

kurwava
24. led 2014

Mě se brzy narodí holčička mohla bych jí dát jméno Tanja nebo něco podobného ale abych jí říkala Tanja ? Děkuji 🙂

kurwava
25. led 2014

Jestli je to jméno Tanja nebo něco podobného povolené tak bych chtěla vědět kdyby měla svátek. Děkuji 🙂

sapfo
29. led 2014

Seznam jmen a inspiraci v zahraničních jménech jsem našla na těchto stránkách:
http://svatky.centrum.cz/jmenny-seznam/
Líbilo by se mi nějaké francouzské.

erinyekleio
21. črc 2014

Ahoj,
vím, že to zní divně, ale lze dát dítku i jméno po řeckých bozích. Máme v plánu holčičku pojmenovat Erínye,pokud se nám na podruhé zadaří právě holčička. Partner je kyperský řek,ale řijící tady 🙂

ramottka
27. dub 2015

Tak já to mám zase trošku jhovýchodně asijské 😀 líbilii se mi různá další indonéská jména, ale to by tady v česku lidi asi moc nedali, už to slyším ty keci... takže obě strany zatím souhlasí se jmény Timothy Lie pro kluka a Eva Madewi pro holku ..tak jsem zvědavá jak se s tím matrika popere 😀

hromka35
2. čer 2015

@ramottka ahoj, jsem zvědavá, jestli ti ta jména na matrice prošla? také budu dávat dvě jména a zřejmě s tím bude mazec, můj chlap je z afriky a chtěl by nějaké "jejich" jméno, já nemám nic proti ale netuším co na to matrika řekne..

nonnni
2. čer 2015

@hromka35 nebude. Kamaradka take davala vice jmen, manzela z Mozambiku a jen k zadosti pripojila vyznam onoho jmena v tom a tom jazyce a problem nebyl zadny.

Ja mam dceru se jmenem, ktere je jedine v CR, ale je fakt, ze nam ho zaregistrovali na zaklade toho, ze mela uz vydany rodny list v zahranici.

hromka35
2. čer 2015

@nonnni Jé děkuji, a to význam toho jména stačí jen jako stažené z netu nebo to musí mít nějaký ofic.charakter? ještě jsem se nebyla ptát tak jen takto zjišťuji, pujdeme na matriku v nejbližších dnech

nonnni
2. čer 2015

@hromka35 ona to mela z netu s tim, ze to jmeno ma takovy a takovy kulturni vyznam a navic tam ziji, i kdyz se v CR nachazi dost casto. Maximalne po tobe budou chtit poplatek. Jo a take dala seznam lidi s tim jmenem, to lovila z FB, aby jako bylo zrejme, ze jde opravdu o jmeno..

rafaelo201629
29. čer 2016

Ahoj 🙂 zdravím vás tu všechny, potřebovala bych poradit čekáme chlapečka a chtěli by jsme s přítelem dát jméno Santiago. Nevím jestli musím dát žádost a by jsme to mohli mít i v kalendáři a by měl svátek a nebo to nepůjde vůbec. 🙂 Děkuji za odpověd 😉