• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přerušení rodičáku. Stačilo to úřadu jen oznámit?

25. února 2009 
Ahoj maminy,

ráda bych se zeptala na zkušenost těch z vás, co také přerušovaly (ideálně letos) pobírání rodičovského příspěvku kvůli nástupu na další mateřkou. Jestli jste šly jen na úřad oznámit (či zavolaly), že vám ten rodičák už nemají platit, a stačilo to, a nebo chtěli něco víc. Já jsem si naivně myslela, že stačí, když jim to oznámím, měla jsem s sebou ještě kopii mojí žádosti o mateřskou (takový ten papír od doktora), a oni děsně pruděj a chtěj potvrzení od zaměstnavatele, že jako fakt na tu mateřskou nastupuju a v jaké výši bude etc. Mně to přijde padlé na hlavu, když jim jen chci sdělit, že už od nich nechci peníze, a oni po mně požadujou, abych nějak doložila, že mám nárok ty peníze nechtít :slight_smile: (a hlavně teda pořádně nevím, kde to lejstro sehnat a kdy mi ho kdo dá, protože na mateřskou nastupuju později než 6 týdnů pře termínem, takže se to počítá jinak než normálně - tudíž bych to lejstro musela shánět těsně po porodu..). Tak bych ráda věděla, jestli to jsou jen roupy našeho úřadu, nebo to takhle je všude.
15. pro 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren - já to taky letos řešila - ten formulář se jmenuje "hlášení změn" (https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=ZmOH080101304&SSID=541) a k tomu jsem přiložila jako "důkaz kopii tý žádosti co ti vystavuje gyn., že máš od toho a toho nástup na mateřskou.....já to tam celý jenom poslala, a pak mi přišlo vyrozumění, že mi dávku odebírají...nic jinýho nechtěli.
15. pro 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren ja som si chcela prave nejake to tlacivo vyzdvihnut a nic tam nemali.a uz sa teda tesim na to vybavovanie.
vojtisku to hlaseni na tych strankach pise ze je to chyba.bude to platit i pristi rok?
15. pro 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
nasla som nejake aktualne tlacivo na to hlaseni zmen.
vojtisku myslis ze toto je ok?
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=ZmOH080101304&SSID=577
15. pro 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
androna - mě zase háže chybu ten tvůj odkaz - ale na těch stránkách MPSV ten formulář je a přímo se jmenuje hlášení změn - a platit bude i přístí rok - mění se pouze formulář hlášení změn trvalého bydliště a způsobu výplaty dávky, tenhle zůstává stejný
15. pro 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisku to je divne.je to hlaseni zmen takove vseobecne tlacivo takze to by malo stacit a k tomu papier o nastupu na matersku a najlepsie poslat postou.i minule som posielala vsetko postou a bola to lepsia komunikacia nez osobne.
gedren tak to skus takto :sunglasses:
15. pro 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky - to hlášení změn - formulář jsem dala do alba - k Elišce, tak se na to koukněte, jestli potřebujete, je to k hlášení všeobecných změn - já to tak posílala......
15. pro 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisku diky to je ono co som nasla.
15. pro 2008 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Diky holky - ta stranka s formularema je fakt uzitecna! Tak ja to asi zkusim udelat tak, ze v lednu vyplnim ten formular zmen, prilozim kopii toho papiru od doktora, poslu, a uvidim :slight_smile: Oni se na me jeste dneska taky tvarili, ze jdu moc brzo ;) (jsem si rikala, ze kdyz nastupuju na materskou 1. 1., tak je nejvyssi cas, ale asi jsem se mylila :slight_smile:)

Nastesti ta frajle, co si dneska vymejslela kraviny, neni primo moje urednice, zastupovala ji, tak doufam, ze ta moje a nadto pri pisemnem styku bude spolupracovat lepe :slight_smile:
15. pro 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gedren, uz asi pozde, ale treba se bude hodit nekomu jinemu. Ja sve urednici zavolala a nasledne ji zaslala mail, kde zadam o ukonceni vyplaceni rodickovskeho prispevku. Zadny formular, zadne dalsi papiry...
25. únor 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek