Přídavky na dítě, co má otec napsat do žádanky?

mimiki87
27. bře 2014

Maminky, chci se zeptat co ma otec napsat do žádanky, aby se se přestal posuzovat na předávkách na dítě? Syn je v mé péči, ale stalo se to, že v srpnu 2013 sociálka posuzovala i bývalého plat tudíž jsem bez 500,- i přes to že mam papír o svěření syna do me péče soudně ověřený. Tak mi prosím poraďte co tam napsat, děkuju moc 🙂

anina32
27. bře 2014

Potřebuješ potvrzení že nežijete ve společné domácnosti. Buď že má už jiné trvalé bydliště, nebo musíš zažádat o jeho vyloučení ze společně posuzovaných osob. Tedy aspoň tak to bylo před deseti lety. Jinak jako příjem se ti budou počítat i alimenty, takže je možné že nebudeš mít nárok na přídavky ani pak.

eliskabahnova
28. bře 2014

Presne tak musis preukazat ze nezijete v spolocne domacnosti, potom ti oni sami daju to rozhodnutie ze sa neposudzuje. Aspon my sme to tak mali aj ked mi to mame o dost zlozitejsie :(
najlepsie budes ked si zajdes za tou pani a povies jej ze spolu nezijete mozno by ti to doplatili aj spetne ale to zalezi od pani za okienkom...

snehurka845
28. bře 2014

Dcera to riesila nedavno,treba na socialke poziadazt o vyradenie partnera zo spolocne posudzovanych osob,plus dolozit zo sudu rozhodnutie o zvereni do osobnej starostlivosti. Samozrejme s partneromnemozete byvat v spolocnej domacnosti a dopltia to aj spatne.