Příjem v zahraničí, zdanění v ČR. Jsou úřady nápomocné?

binki
2. dub 2009

Ahojky, jak se vypořádáváte s daněmi v zahraničí a v čr? jsou úřady v čr nápomocné? jaké chtějí dokumenty? Uvítám vaše zkušenosti... 😠

yvetta
2. dub 2009

binki neviem, ktore urady myslis, ale ja som si podavala danove priznanie v CR a mam prijmy zo SR a v CR som rezident cize som zdanovala celosvetove prijmy cize aj prijmy SR, CR a na Financnom urade v Prahe vobec tomu nerozumeli - asi zavisi na ktoru uradnicku natrafis.... 😅 zenska pod ktoru som patrila ja v Prahe vobec nevedela zahranicne dane 😲 a sama z toho bola mimo ☹

binki
autor
2. dub 2009

yvetta: ano, finančáky 🙄 , jak jsi to vyřešila?

yvetta
2. dub 2009

no ja som si to nakoniec nastudovala, kedze som robila predtym uctovnicku....a uplne ku koncu som sa rozhodla, ze zo zivnosti zo SR nevykazem prijem, lebo sa mi to zdalo dost problematicke a ktovie ako by to dopadlo a uvazujem aj o zruseni zivnosti na SR, lebo nechcem mat stale problemy a ty odkial mas prijem z druhej krajiny?

binki
autor
11. dub 2009

já ne, ale mm, Turkey

gabinaf
13. dub 2009

můj mm měl příjem z Uk, Čr s nimi má dohodu o "dvojím danění", dopadlo to po dlouhém boji tak, že sice daně platí tady, ale sociálka a zdravotka se mu odvádí zpět do UK (ale má zde na vše nárok). Ted je nezaměstaný, nahlášený na pracáku, pojištovna taky ok. Bohužel jsme poctivý, od UK dostal vyšší nezdanitelnou částku vyplacenou ze svého spoření, české ministerstvo financí rozhodlo, že je nezajímá, že to jsou jeho úspory a tak bohužel budeme platit dost vysokou daň z příjmu.
Jestli může poradit, nehlásit v čr víc než musíte ☹

binki
autor
14. dub 2009

situace je taková, že v čr počítají s tou superhrubou mzdou a v zahraničí to tak není, na úřadě neví, jak to přpočítat, je to bordel...všechny dokumenty máme, řádně vše hlásíme, ale ikdyž je smlouva o zamezení dvojího zdanění, tak mu to tady nebudou dělat zápočtem, ale vynětím, takže netuším, co ještě vyšpekulují, platíme zdravotní tady i tam, ach jo a poradce taky neradí...

gabinaf
15. dub 2009

My to měli přes poradce a ta to všechno vyřídila. Stejná situace byla i u nás. Je to běh na dlouhou trať a nikdy vlastně nekončí ☹ česká byrokracie je nekonečná

binki
autor
16. dub 2009

jojo, poradce měníme 🙄