Příspěvek na bydlení. Kdo se v tom vyzná?

13. říj 2022

Kdo se vyznáte.
Aktuálně se budu stěhovat od manžela. V lednu bych si chtěla požádat o příspěvek na bydlení za 4. čtvrtletí. Ale jak je to v případě, že v říjnu budeme ještě bydlet spolu a listopad, prosinec ne? Mám doložit papír pouze za 2 m nebo i společné? Tj. dokumenty na 2 místa bydlení?

lencaa11
13. říj 2022

Musíte podat 3 měsíce po sobě a hlavně vše doložit na úřad od soudu a nechat manžela vyloučit ze společné posuzovánich osob pokud

autor
13. říj 2022

@lencaa11 to vím, ale dokládá se vždycky za čtvrtletí nebo můžu jakékoliv 3 po sobě jdoucí měsíce?

lencaa11
13. říj 2022

To určitě čtvrtletí teď se do konce října podává červenec ,srpen září ,když se budete stěhovat doložit říjen ,listopad prosinec

autor
13. říj 2022

@lencaa11 tak jsem si to myslela. Ale nevím, jak je to , když se v průběhu čtvrtletí stěhuju a je nás jiný počet (manžela budu vylučovat z příjmů).
Spíš jestli nemá někdo zkušenost...

lucye0
13. říj 2022

Myslím si, že jsem někde četla, když jsem to studovala pro sebe, že pokud neodbydlíš celé čtvrtletí, tak nedostaneš 100% příspěvku na základě tvých příjmů a výdajů, ale jenom 80%.

autor
13. říj 2022

@lucye0 To by mi nevadilo. Alespoň něco. Psala jsem už i na pracák a vypadá to, že se tam budu muset stavit 🙄 moc se jim to vysvětlovat nechtělo