Příspěvek na bydlení. Měli jsme uvést i manželovu dceru?

kaleilah
3. lis 2009

Holky,mám dotaz, je to dost akutní. V domácnosti jsemjá, MM a náš syn. Vyplňovali jsme různý žídosti, dokládali přjmy a i výdaje na bydlení atd, a vždy jsme uváděli že máme jedno nezaopatřené dítě. Příspěvek na bydlení nám "utekl" o 9 kč ☹ MM bral z pracáku kolem 3,5-4tis, já jen rodičák... a z těch manžovo peněz ale chodí měsíčně ještě 2 tis na alimenty na jeho dceru, která s náma nebydlí. Měli jsme to tak taky uvést? Protože tím pádem my vyživujeme jakoby 2 děti..nebo se pletu? Máme tam jít a zkusit zažádat znova? nebo nemáme nárok? díky moc za odpovědi 😉

marecek4
3. lis 2009

nepotěším,ale nebydlí s vámi ve společné domácnosti-to je jedna věc,a výživné se nikde neuvádí jako výdaj-druhá věc,ale zkuste to znovu jak mu sníží podporu,nebo přes soud s předběžným opatřením,aby to platilo hned-nevím jestli to u alimentů jde-zažádat o snížení,za prvé nová vyživovací povinnost a za druhé ztráta výdělku a budoucí kdovíjaký,držím pěsti

jen pro zasmátí-známému na úřadě na dotaz z čeho má platit alimenty,když nemá tolik ani podpory oznámili že si neměl dítě pořizovat,o práci přišel kvůli zdravotnímu stavu po úraze

kaleilah
autor
3. lis 2009

manžel taky marodil se zádama po úraze, přišel po třech měs. do práce, dostal první den práce dovolenou a po dovče mu šoupli výpověď-propuštěn pro nadbytečnost 😠

Jinak MM zajde zítra na socku tak ještě zjistí co a jak, nepravuje od června, na podporu má nárok 5 měs, takže teď dostane poslední peníze (mimochodem 3200) 😠 domů donese tisícovku a s mýma 7600 ☹ ☹ není ani na nájem...

marecek4
4. lis 2009

tak si zažádejte o příspěvek ne bydlení-doložit nájemní smlouvu,placení nájmu,šeky od inkasa,za služby-jen si dej pozor,aby jsi tam náhodou neměla nějaké spoření,to by ti řekli at to použiješ na bydlení,stravu nebo jinou potřebnou věc,jako by spoření nebylo taky potřeba,a rozhodně příští měsíc už snad na něco bude nárok

marecek4
4. lis 2009

jo a taky si ověř,že pokud máte míň jak 1.4 životního minima tak nemusíš platit poplatek za televizi,kdysi mi na to došel domů od televizáků papír-je to sice stotřicet korun,ale každá koruna dobrá

kaleilah
autor
5. lis 2009

marecek-bydlím ve vlastním bytě, brala jsem si hypošku. Spoření nemáme, o ten přispěvek na bydlení jsem zažádala a unikl o 9 kč, jenže jsme nikde nedokládali že z manželovýk 3500 od pracáku jdou peníze ještě na alimenty. Včera byl na sociálce a dotal papír i kde je že platí výživný. Tak uvidim jak to dopadne teď

marecek4
6. lis 2009

tak držím pěsti