Příspěvek na kojení. Víte o něm?

anysek1
4. pro 2009

ahoj holky, můj tchán mi teď říkal,že rómky u nich ve městě dostávají od sociálky tisíc korun za to,že kojí.nevíte o nějakém takovém příspěvku???nebo je to zas jen pro vybrané skupiny lidí.tím se nechci nikoho nikterak dotknout. 😝

benjik
1. zář 2011

Možná to mají některá města jako své vlastní rozhodnutí a platí to ze svého rozpočtu. Ale snad logicky je ekonimicky výhodnější dítě kojit,to si spočítá kdokoliv. tak na co platit,za něco díky čemu člověk šetří a má to zadarmo. spíš by se mělo víc přispívat mamnkám,co mají dítko na nějakém spešl um,třeba proti refluxu a podobně.

kvetinka7
15. zář 2011

U nas na socialce prispeevky na jidlo "socialne slabe" matky taky dostavaji..pry aby mely zdrave silne mliko.Kdyz je socialni pracovnice chtela odmitnout,rekly: Na to mame pravo! .. klasika.
"S normalnima "lidma se pak skroro ani nepobavi a kdyz se zeptate,na jek pridavky mate narok vy,tak se jen jizlive zasmeji..na nic 😠 😖

pindruska
24. lis 2011

Dnes čtu článek a vzpomněla jsem si na tuto diskuzi. Takže je to opravdu tak. Příspěvek na kojení existuje a bude zvýšen v příštím roce z 1050 na 1100 korun. Viz. http://www.novinky.cz/finance/250978-lide-s-die...

mark333
11. únor 2012

To mi reknete, kde se to ti cikani dozvi, kdo je o tech vsech socialnich davkach pouci, pochybuju, ze lezi v knizkach a procitaji internet!!! ja si vsechno musim zjistovat sama, nikdo mi navic nic nerekne. fakt bordel!

1983hr
11. únor 2012

U nás jsem byla svědkem kdy to mamince nedaly a pak tam přišly cikánky a dostaly to. To víte oni aspon u nás dostanou vše.Znama pracuje v textilu a cikanky se jí smějí jak je blbá že ony za 10000kč nevstaly ani s postele.Nebo příklad jde cikanka na uřad a říká pani socialko měla jsem v plech.krabičce schovane kč na najem a omylem je vyhodila.Takže potřebuju jednorazovou davku jinak me vystěhujou.A věřte nebo ne dostala jí.

1983hr
11. únor 2012

@mark333 U nás jim pomáhají ruzne organizace.Např.Charita,ta jim obvolá uřady,dá oblečení,sežene podnájem atd.pak maji nějakyho romskyho poradce.No a proč nepomaha někdo nám ?Nejsme romové-oni jsou diskriminovaní.

barbarik
12. bře 2012

Pěkná sviňárna. Jsem chronický pacient a kvůli lékům synka nemůžu kojit, co bych za to dala... A umělá výživa fakt není zadarmo.

miriam1981
30. bře 2012

Ano, holky a existuje i dnes. Bydlím v Chomutově a tady vyplácí kojícím matkám ( podotýkám ne všem) 1200,-Kč.
Mě to řekla sousedka- romka, která má 1. dítě, že to bere a je to prý dávka na pokrytí zvýšených nákladů na stravu kojící matky.... Došla jsem si tedy na úřad,odkud ona ty peníze bere a tam mě poslali slušně do pr.... ! Já mám 3 děti a 4.se narodí každým dnem, avšak bílá a se zaměstnaným manželem, takže prd, nárok mají jen sociálně slabé rodiny 😉 to, že my živíme kupu dětí z jednoho platu a ubohého RP,manžel dře jak kůň, naše děti chodí na kroužky, mají vše co chtějí a potřebujou a ti sociálně slabí to proházej v automatu to úřad neřeší.......

mysiiickaaa
30. bře 2012

nechápu proč se soc. dávkám říká soc. dávky, ať to rovnou pojmenují jako Dávky pro romy a cikány a je to vyřešené 😠 , mám kamarádku matku samoživitelku, na mateřské měla 2 práce a jelikož se snažila být samostatná tak ji sebrali přídavek na dítě, asi odměna za snahu, chlap jí dluží výživné za 3 roky (3000/měs), soud mu určil, že jí to má splatit ve 3 splátkách do určitého data jinak ho zavřou jelikož už má podmínku, první splátku měl 40 000,-, dal jí 18 000,-, druhou a třetí jí nedal,počkala ještě půl roku jestli nezaplatí a podala nové oznámení, případ dostal jiný soudce, ten jí sdělil, že má být spokojená, jelikož dostala těch 18 000,- a ten její bývalý z toho vyšel jako chudák a podmínka nepodmínka sedět nešel takže si o našem státě opravdu nedělám žádné iluze 😅

miriam1981
30. bře 2012

to je ten náš ubohej českej stát :(

levandule_vanilkova
30. bře 2012

Zajímalo by mě, jestli se já nebo mé děti jednou dožijeme toho, že z naší země vymizí tzv. bílý rasismus, jestli stát bude pomáhat lidem podle toho jak si kdo zaslouží ne podle toho jak u toho vypadá před Evropskou unií a jestli někoho v čele státu cosi nakopne a začne v našem absurdistánu něco dělat. Nebo se obávám toho, že odsud budou pozvolna mizet lidi, které už nebude bavit žít ve státě, který je celému světu pro smích a nakonec tu zůstanou jen právě oni nepřizpůsobivý....a pak už jim můžou vyplácet dávky třeba za mlíko z každýho prsa zvlášť 😀

petrakol
30. bře 2012

😅 dávka na pokrytí zvýšených nákladů na stravu kojící matky... to snad není možné... zrušit nebo dát všem.

@levandule_vanilkova 😀

jarkalada
30. bře 2012

kojit ale nemůže každej,ať už je důvod jakýkoli/zdravotní atd/ a UM stojí minimálně tolik, co by měla stát zdravá výživa pro kojící matku, ne-li víc, že - u nás např. jedna pixla Nutrilonu 300 Kč - máme s dvojčaty na 3-4 dny. A to UM nesmí ze zákona být ve slevě, aby motivovali kojení.
Kdo mi na to dá příspěvek? Jenže taky nejsem sociální případ, že jo.. 😎
I kdyby dávali jako motivaci příspěvek 10tisíc, tak když to nejde, tak to nejde, přece..

mikovapavla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikovapavla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikovapavla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mikovapavla
23. črc 2013

@mysiiickaaa vždyt na těch soc. jsou i vaší tak proč naražite.

mysiiickaaa
23. črc 2013

@mikovapavla my bílé to asi nevíme, protože si radši najdeme brigádu než bysme se šly ponižovat na úřad a děti máme, protože je chceme vychovávat z lásky a né kvůli tomu, že nám za to někdo dá peníze 😉 a myslím, že když už chceš bojovat za vás tmavé tak to jde slušně, takto zase jen ukazuješ, že to co se tady píše je pravda, znám i slušné romy ale je jich opravdu minimum...

jeesina
27. črc 2013

příspěvek na kojení opravdu existuje,ale bohužel asi neeee pro nás bílý ☹ stát se hold těch černých bojí,proto jim vše radši dají...nedavno jsem seděla s dcerou u doktora(zdůraznuji,že má mateřská je 3800kč) a vedle mě seděla ,,černá" paní a rozčilovala se tam,že bere místo 13 500kč jen 13000kč mateřskou (na jedno dítě) .prý jí vzali 500kč přídavek.tak si tak pořád říkám,proč oni nás furt rozlišují??proč furt ,,černý" tvrdí že jsme rasisti?že je nemáme rádi?já myslím,že je má stát radši než nás,když jim přispívají na automaty,cigára,chlast apod...jejich děti chodí špinavý,neupravený,dělají jen dluhy přitom peněz mají jako šlupek..tak kam to dávají????musím uznat,že ted čekám druhé miminko a přísahám bohu,že o příspěvek na kojení si zažádám..pak uvidíme koho více uznávají 🙂

kacenka2001
7. lis 2013

Jsme v ČR, tady jde vše, viz odkaz!!!!

http://www.denik.cz/ekonomika/kojite-muzete-zad...

vycu
11. lis 2013

@kacenka2001 Jenže paní autorka článku lže, to není dávka, která by se vyplácela na ruku, pouze se o ní zvyšuje základ pro výpočet dávek v hmotné nouzi.

kacenka2001
11. lis 2013

Kdo nepobírá hmotnou nouzi, nemá nárok na tuto dávku, pokud pobíráte zažádáte si o dávku dietního stravování v době těhotenství a v době kojení, kterou musíte mít potvrzenou nejdříve gynekologem, po narození dítěte pediatrem. Dávka se vyplácí do jednho roku dítěte a zpětně se o ni žádat nedá.

aveb
13. lis 2013

Muzu se zeptat kde si ten tiskopis mohui vyzvednout? Nebo jestli mi da detska doktorka sama nejake potvrzeni? Dnes k ni jdeme na 8m prohlidku, tka bych moc potrebovala vedet kde si muzu ten tiskopis vyzvednout, nebo jak vypada. Dekuji.

hankalp
14. lis 2013

Tento prispevek podle vseho opravdu existuje a to podle zakona č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi a provadecich predpisu. Mimo jine maji podle tohoto zakona pravo na prispevek osoby z důvodu dietního stravování
a) u diety nízkobílkovinné , b) u diety při dialýze , c) u diety nízkocholesterolové při hypercholesterolemii nebo hyperlipoproteinemii atd a je tam i i) u diety v těhotenství a při kojení do 1 roku věku dítěte .
Takze neni to prispevek za to ze nekdo koji, ale prispevek na dietu, kterou by tato kojici zena mela drzet.
Blizsi informace zde.

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/k...
Prijde mi to uplne na hlavu
a) co maminky co kojit nemohou i kdyz by chtely (UM neco stoji)
b) na prispevek v hmotne nouzi zase budou mit narok zase jenom "chudacci", takze bezna maminka u ktere v rodine nekdo pracuje opet ne.

llluckaaa
14. lis 2013

Při minulé návštěvě měl náš pediatr žádost o příspěvek v ruce a ptal se, jestli jsem o tom slyšela 😀 Prý mu to přijde jako hrozná kravina, že on má potvrzovat něco, o čem nic neví. Je to jen o tom, že se zeptá matky, jestli kojí, ona mu odpoví ANO, a on jí to pak potvrdí. A ve skutečnosti možná kojí a možná nekojí.

hankalp
14. lis 2013

Tak vidim ze uz jsem prisla s krizkem po funuse, uz tu reagovali jini. At je to jak je to, i kdyz by castka nebyla vyplacena primo na ruku, ale pouze by se o ni zvysoval zaklad pro vypocet davek v hmotne nouzi jak pise
@vycu - nekdo je tady proste uplne nesmyslene zvyhodnen.

anetapap
31. pro 2013

A nedělal si z vás spíš srandu? 😅 Zdá se mi to divné, to může říct každý že kojí... 😲

dahet11
8. zář 2014

Tak za prvi sem romka plne kojim, maly jsou 4 mesice,a nedostala sem prispevek na kojeni, sem sama, beru jen 8100...Tak nerikejte ze jen romky to dostavaj...

uzivatelkalucie
19. zář 2014

Jedná se o zvýšení částky živobytí u lidí v hmotné nouzi z důvodu dietního stravování. Tato částka např. pro matku samoživitelku s jedním dítětem je 3140,-Kč + 1100,- Kč. Lze uplatnit do 1. roku dítěte.
Já sama mám cca 200 klientů na dávkách hmotné nouze a tenhle příspěvek nevyplácím nikomu. K této dávce je třeba mít potvrzení od gynekologa a mě osobně můj doktor vynadal, že to psát bezvýznamně nikomu nebude a ať mu tak nikoho neposíláme. Prej je to děsnej trend v plzeňském kraji. Já pracuji v jiném kraji, takže mě můj doktor vzal na milost 🙂