Příspěvek na kojení. Víte o něm?

anysek1
4. pro 2009

ahoj holky, můj tchán mi teď říkal,že rómky u nich ve městě dostávají od sociálky tisíc korun za to,že kojí.nevíte o nějakém takovém příspěvku???nebo je to zas jen pro vybrané skupiny lidí.tím se nechci nikoho nikterak dotknout. 😝

tygrous
4. pro 2009

A jak to prokazuji, ze koji? To muze rict kazdy, ze koji😉

cazadora
4. pro 2009

no tak to by byl vrchol jako proč by za to měli mít peníze???(kdokoliv)

simlenka
4. pro 2009

To mi prijde jako blbost,kdyby na sunar,budiz,ale kojeni je zdarma,tak proc prispevek?

samik2008
4. pro 2009

tak to slyším teda poprvé to bude nějaká kravina nee???

petka80
4. pro 2009

A není to spíš že třeba dávají MM do nějaký banky mlíka a za to dostanou zaplaceno?

anysek1
autor
4. pro 2009

no mě to příjde taky jako postavené na hlavu ale prej je to pravda.no u mě už tady v této republice nic nepřekvapi.taky nevim jak by to prokazovali...

jijitka
4. pro 2009

Anysek - podle mě je to blbost, a i kdyby socka něco takového vyplácela, pak to budou dávat všem, nejen romkám. Neexistuje žádná soc. dávka určená výhradně romům i když to tak vypadá (oni tvoří 99% soc. slabých).
Mimochodem - o jaké město by se mělo jednat ??

Petka - tos nemyslela vážně, dokážeš si představit, kdo by to použil 😝 (taky se nechci nikoho dotknout)

jiji
4. pro 2009

Nesmysl, žádná taková sociální dávka neexistuje. Tak trochu vím, o čem mluvím, jsem z oboru 😉
Obzvlášť v dnešní době, když se škrtá, kde se dá, např. osekaná mateřská atd. 😝

jijitka
4. pro 2009

Jedině, že by to nějaký Kocábovec vyplácel z vlastní kapsy 😉

petka80
5. pro 2009

jijitka - jistěže vážně. Mlíko může dát do banky mlíka podle mě každý, já o tom teda moc nevím, ale určitě to tak nějak funguje 😉

anysek1
autor
9. pro 2009

jj mlíko může dat do banky každý kdo je zdravý,samozdřejmě se jim dělají nějaké ty testy...

mělo to být ze starého města...tak nevim..asi nás chtěli rómky jen popošťouchnout.i když manžel se v práci díval do papíru a rómka co má 2 děti a manžela v kriminále má na sociálce 25.000kč

pindruska
9. pro 2009

tady v té republice mně už nic nemůže překvapit... bohužel.

martinas73
9. pro 2009

jen taková perlička: víte, že od vás mlíko vykoupí za nějakých 350,- za litr? záleží na špitále, ale víte taky, že ho pak prodávají za cenu přes 1000,- Kč? MMCH, vy, které jste kojily, si jistě umíte představit, co to je odsát litr mlíka. a za tu cenu? ani omylem!

klara.t
31. bře 2010

Kamarádka (mimochodem je bílá, abych předešla nějakým dotazům) dostává v Mostě 900,- za litr. To je slušné přilepšení, protože mléka má neuvěřitelně moc.

misicka85
31. bře 2010

tady nějaké info pro ty co uvažují o prodeji MM:
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-5-77

výkupní cena záleží na porodnici, ve většině je to kolem 200-300Kč/l, prodejní cena je ovšem i mnohonásobně vyšší, někde dokonce až 1500Kč/l... docela mazec no...

j.a.n.u.s.
18. dub 2011

Neni to hloupost, takovy prispevek opravdu existuje. Ale urady vam to nereknou....
Kazdy mesic musite nosit na socku potvrzeni od lekare, ze kojite (50,- za potvrzeni), oni vam na socce pak daj litr. Ale je to pry jen pro socialne slabe(teda i pro samozivitelky.
Vyvstava otazka, ze by to mely dostavat spise maminy co nekoji na UM , ale to by nektere prestaly kojit jen kvuli prispevku...takze tak.

http://www.mojetehotenstvi.cz/prispevek-pro-koj...

bufina
18. dub 2011

No to je fakt už trapný... Stát šetří kde se dá a některý soc. dávky sou fakt postavený na hlavu...Si pak budou cigoši dělat děcka jen kvůli tomu co ze státu vyždímou za peníze... Většina z nich není ve finanční situaci aby si děcka vůbec pořizovali, jenže stát je v tom bohatě podporuje. A díky tomu snižují mateřský matkám co sou na RD max 2x za život 😝

reninecka17
31. srp 2011

je to pravda potrvdi vam to gynekolog a dostava se 1200

lucie_kol
31. srp 2011

@anysek1 Tak to je hodne vysoka socialni davka! By me zajimalo jak to delaji, normalni lidi nedostanou na nic 🙂.

lucie_kol
31. srp 2011

@bufina SOUHLASIM!!!! Opravdu pekny zakon, nechapu :( ze takove budou podporovat a mladym rodinam jeste uberou. Je to opravdu nefer. Pak se nedivim, ze nejsou penize, kdyz je nekdo dostane, ze koji sve vlastni dite! Protom kazda matka cche kojit sve dite, ale nekdo dostane a nekdo nic.

nasticka
31. srp 2011

@anysek1 cože? to je peklo! já se dvěma malýma dětma makám i na mateřské, abychom se měli dobře a cigánka, co má chlapa v kriminále (za slušné chování a pracovitost tam asi není, že...!) tak bere na soc. dávkách víc, než my si slušně vyděláme..to bych fakt zvracela..a ještě budou dostávat peníze za to, že kojí vlastní dítě? za co všechno jim bude stát ještě platit? 😠

vycu
31. srp 2011

@nasticka Žádný takový státní příspěvek není, a pokud ano, prosím o odkaz. Možná takové příspěvky mají jednotlivé městské úřady.

nasticka
31. srp 2011

@vycu já o to m nic nevím, ale viz výše..prý to existuje 😝 mně rozčílila už jen pouhá myšlenka na to, že by to byl reál

mufinka26
31. srp 2011

@nasticka souhlasím z tebou, tohle už je opravdu moc 😠

vycu
31. srp 2011

@nasticka A pokud to reál není... ale je fajn, že je možný to šířit dál, včetně toho, na koho máme být naštvaný... smutný

vycu
31. srp 2011

A možná by bylo vhodné si ověřit fakta.

katcha21
31. srp 2011

Rasizmus naruby 😠 Chjóóó
Se snad pojilu asfaltem a půjdu si pro prachy 😀

katcha21
31. srp 2011

@vycu I pokud je tohle výmysl, tak není výmysl kolik nepřizpůsobivý dostávaj na jiných dávkách! 😠
Tady je člověk potrestanej za to, že chodí do práce, např. letos porodný! Pro kohopak asi je!? Pro mě třeba nebylo! Ovšem já nemám dítě kvůli penězům na rozdíl od těch chudáků nepřizpůsobivých, kterým všichni jenom nadávají.

nasticka
31. srp 2011

@vycu nechápu v čem je problém? já tu nic nešířím, prostě se tu jen bavíme..někdo tuhle informaci slyšel, ptá se ostatních, co o tom ví a já to jen komentuju, mám na to prostě takový názor...a za to, že mně točí, že jistá "menšina" v tomhle státě má očividně možnosti, jaké ostaní nemají, se rozhodně stydět, ani omlouvat nehodlám

jijitka
1. zář 2011

i kdyby to byla pravda, tak nějak nechápu souvislost mezi kojením a sociální slabostí (nebo jak to nazvat). Vždyť to mléko teče (když je) zadarmo z chudé i bohaté matky, nebo ne?? To jako sociálně slabé si ty prachy cpou do podprsenky jako úplatek, aby bylo dost mléka 😀 😀