Problém s nadměrným hlukem, jak to můžu řešit?

jijitka
27. črc 2012

Ahoj, prosím uvítám každou radu, jak můžu řešit problém nadměrného hluku u našeho domu. Jedná se o trochu složitější záležitost - v celé oblasti se buduje kanalizace, s hlukem s tím spojeným jsem samozřejmě smířená a neřeším. Co mi ovšem začalo dost vadit je, že výstavba u nás už je ukončená, nicméně hluk pokračuje nadále, protože náš soused dal (spíše pronajal) k dispozici svůj pozemek pro jejich další práce. Což je svážení hlíny, její opětovné nakládání bagrem na náklaďáky atd. A to všechno se děje asi tak 5m od našich oken. Podotýkám, že majitele pozemku se to moc nedotýká, protože jeho dům je relativně daleko od všeho dění, navíc celý den není nikdo doma, takže nejvíc postižení jsme my, přitom se nikdo předem neptal na naše stanovisko. To, že máme malé dítě soused samozřejmě ví, ví i to v jakém okně spí (je to strýc mého přítele - jo, není nad příbuzenské vztahy 😝 ).
Nemáte tedy někdo třeba osobní zkušenost nebo nepracujete v oboru kde se takové záležitosti řeší? Já už z toho mám fakt nervy na pochodu a vidím rudě.

j.a.n.i
27. črc 2012

@jijitka Obávám se, že pokud dodržují noční klid, tak s tím moc nenaděláš, neboť nepředpokládám, že by tenhle hluk překračoval denní limity. A hlavně pokud ta stavba stále pokračuje, tak je určitě povolená, tak tím spíš se moc bránit nedá.

jijitka
autor
27. črc 2012

@j.a.n.i tak nějak jsem to tušila. Mě spíš zaráží, že i když bezprostředně sousedíme s používaným pozemkem, nikdo se neptal na náš názor nebo souhlas. Tady je to bohužel spíš o ohleduplnosti pana strýce, kde bych čekala, že nám alespoň oznámí co a jak dlouho se tu bude dít. Ale to už je do jiné diskuze 😀 Každopádně děkuji..

slundo
27. črc 2012

pávně bohužel nezmůžeš nic, tohle je o domluvě. Ale uplně tě chápu....nám přestavovali barák když se malej narodil- celý léto a podzim, okna, střecha prostě komplet. A co můžeš dělat.....

lendy1
28. črc 2012

@jijitka myslím, že nezmůžeš nic. Pokud je dodržen noční klid, tak smůla. Bydleli jsme dřív v centru města. Když se narodil malej, tak začali rekonstrukci restaurace u naší ložnice a pokojíku malého. Neexistovalo otevřít okno a bylo zrovna léto. Když po několika měsících skončili, začal dům vedle opravovat střechu a fasádu-na úrovni našich oken. No a pokračovalo to strhnutím domu a následnou stavbou nového domu u našich oken v obyváku. Samozřejmě, že to neměli postavené hned, takže jsem si takto užívali 2 roky ☹ A neptal se nás nikdy nikdo na nic.