Prodloužení RD kvůli nepříznivému zdr. stavu dítěte

sisstin
23. únor 2010

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, kde by se daly stáhnou formuláře na toto prodloužení rodičovské dovolené. Hledala jsem to na portale mpsv, ale asi neumí hledat nebo jsem slepá 😅 😅 Syn má lehkou psychomotorickou retardaci se závažnější retardací v oblasti expresi řeči 😉 ve svých 28m je zhruba na 18-20m ve všech oblastech( motorika, psychosociálno atd.). Prognozy máme do budoucna docela dobré, bud se to srovná samo..nebo to ale může být dysfázie.

Zatím nám jak psycholožka, tak neurolog nedoporučuje MS od 3let (ani školku speciální, syn je na nás dost psychicky závislý), potřebné posudky mít budu. Zajímalo by mě, jestli je tu zde někdo, kdo prodlouženou rodičovskou dovolenou získal( netýká se fyzického postižení, či nemoci), opravdu jen na "opoždění" a psychické problémy? 😕 Moc velké šance nám nikdo nedává, v CR je to opravdu zaměřeno spíše na ten fyzický zdravotní stav- ten má syn více než dobrý 😉

Pokud toto prodloužení nezískám, tak nemám bohužel nárok na nic( příspěvek na péči se nás netýká) a trošku netuším, co od synových 3 let mám dělat 😒

Díky za všechny rady 😉

korduna1
23. únor 2010

Ahoj sistin, zrovna hledám to samé a narazila jsem na tebe se stejnou otázkou. Mě zas malá pořád marodí s angínami, chřipkami, ale tak hodně, že jsem s ní prakticky pořád doma a teď v červnu mi končí Rodičák a já jí nemůžu dát ani do školky. Chci to říci pediatričce, ale nevím, abych se nějak neztrapnila. Nevím zda to není jen pro opravdu závažná onemocnění. Nevíš o tom něco více a to bě to doporučila pediatrička?

sisstin
autor
23. únor 2010

korduna: ahoj 😉 tak jsem něco našla 😉 musíš si zajít na sociálku pro ten formulář 😉 tam ti dají i formulář pro dětského lékaře, ten ho vyplní( všechny vaše nemoci, diagnozy atd.), a zašle na posudkovou komisi 😉 ta pak rozhodně, bud vám to rovnou zamítne...nebo si vás pozvou a dle toho se zařídí 😉 bohužel na častou nemocnost nevím nevím, jestli byste to dostali 😒 ten prodloužený rodičák se dává většinou na víc jak 55% postižení - jenže pak v reálu závisí na té komisi, jak se vyspí 😒 ...ale rozhodně bych to zkusila, za to nic nedáš 😉

mně bylo řečeno, at s tím moc nepočítám...syn je "jen" opožděný, diagnozu zatím nemáme( u nás hrozí vývojová dysfázie - porucha mozku v oblasti řečového centra)...na diagnostiku jdeme znovu v červnu, jenže to už je pozdě...to vyřízení rodičáku někdy trvá i 3/4roku!!! . Zatím nemluví vůbec, a to porozumění( byt se to od druhého roku rapidně zlepšuje), má opravdu max. na 20m, navíc trpí úzkostnými stavy při změnách a bojí se cizích lidí 😒 Ta školka je od 3 let opravdu nereálná, když to půjde stejným tempem, jako doposud..tak bude ve 3 letech na úrovni 2-2 a 1/4 letého dítěte 😉

korduna1
23. únor 2010

Díky za zprávu. Za zkoušku nic nedám, spíš to zamítnou, ale já si fakt nedovedu představit jí dát do školky. Dnes má zas angínu a dr mi řekla, že za celou praxi neviděla tak často nemocné dítě a to nikam ani nechodíme, protože všude něco chytla. Taky jsem četla jak se tvůj syn bojí cizích lidí, malá spíše dětí, moc si nechce s nimi hrát, je bojácná už i z toho důvodu si nedovedu tu školku představit...

sisstin
autor
23. únor 2010

kordu: jestli je malá opravdu tak extrémně nemocná, tak to podle mě zas tak nereálné není 😉 určitě to zkus, ale asi co nejdřív..já si jdu pro ten formulář zítra 😉 nevím, jak je to u vás na Kladně..ale tady v Pce to opravdu trvá i půl roku a déle 😉 Syn zas není nemocný vůbec, v životě nebral ani kapky proti kašli...u nás je to všechno o tom psychičnu 😒 což je právě nevýhoda 😒 v CR se s tím moc nepočítá 😒

korduna1
23. únor 2010

Jenže nemá žádnou konkrétní diagnosu, testy na imunologii dobré, je to fakt divné. U nás na Kladně trvá vše dlouho, tak to určo bude trvat také dlouho. Ale ještě jednou díky.... 😉