Prý bráním otci ve styku s dítětem, co to má být?

naty121212
17. led 2014

Ahoj. Už si připadám trochu jak blázen, tak by mě zajímaly Vaše názory. Mám ročního syna, s jeho otcem nejsem co bylo malému měsíc. Od jeho sedmi měsíců máme soudně stanovenou úpravu styku otce s dítětem, kterou dodržuji. Teď je syn nemocný, včera jsem s ním byla u lékařky, ta doporučila klid a pobyt doma. Psala jsem tedy otci, že dnes syna bohužel neuvidí, že syn je nemocný. On mi na to odepsal, že kontaktoval jeho lékařku a ta mu řekla, že stav syna není tak vážný aby si ho otec nemohl převzít. Bylo mi to divné, tak jsem jí volala a ona o žádném telefonátu s ním neví a znovu řekla "dítě je nemocné, dítě má být doma". Napsala jsem mu to a on si stále stojí na svém a pořád dokola mi píše, že pokud mu dnes syna nepředám bude to brát jako bránění ve styku s neopodstatněným důvodem. Co to má jako být? Nějaká zkouška?! Vůbec nevím co si o tom mám myslet 😒

petrajurinova
17. led 2014

@naty121212 řekni mu, že mu syna předáš, když ti donese písemně potvrzené s lékařčiným razítkem a podpisem, že synova lékařka souhlasí s tím, aby nemocné dítě bral pryč z domova. On si to může vykládat jak chce, nikde s tím neuspěje - i sociálka a každý soudný člověk ho s něčím takovým pošle do míst, kde záda ve své spodní části ztrácejí slušný název.

naty121212
autor
17. led 2014

To je hezky napsáno 🙂 Psala jsem mu, že ať se mi tedy doktorka ozve s tím, že syn s ním ven může, že já mám od ní poslední informaci takovou, že syn má být v klidu, doma a s matkou. On mi na to odepsal, že jí kvůli mým výmyslům nehodlá znovu rušit a že se jí mám ozvat já. Na to už jsem nijak nereagovala a prostě na něj kašlu. Předpokládám, že dnes tu bude bouchat na dveře a domáhat se syna ☹

aninousek
17. led 2014

Ahoj žádný papír bych nevyžadovala jednou je dítě nemocné ty si u doktorky byla zapsané to má a tím se není o čem bavit.Víc bych o tom s ním nediskutovala.Bud v klidu ono ho to přejde.

naty121212
autor
17. led 2014

Já si tohle samozřejmě taky myslím. Jen prostě nechápu ten důvod proč to dělá? Místo toho aby se zeptal co synovi vůbec je nebo jestli něco nepotřebuje, tak dělá takovouhle scénu?! 😖

blahova_andrea
17. led 2014

Nemocné dítě má být doma s matkou, zvlášť takto malé. Já nikdy nepochopila, že nám přítelova ex klidně poslala děti nemocné, ani o tom nikomu neřekla a nezabalila jim žádné léky! Právo i rozum je na tvé straně. Pokud chce dělat problémy, tak ty jsi krytá. Možná by nebylo špatné mít to potvrzení od dr., že má dítě zůstat doma i písemně. Nikdy nevíš jestli mu nerupne v bedně a nebude se syna domáhat třeba i s policií. Bylo by to pak celé rychlejší a jasnější 😉 Ale snad tě takový extrém mine a jen vyhrožuje.
Ten důvod proč to dělá ti tu asi vymyslet nedokážeme. Každý má jiné pohnutky pro různé činy a občas není do někoho vidět ani po x letech, co ho znáš. Podle mě je to vyloženě naschválista. Nejde mu o syna, ale o to, aby se mstil tobě. Kdyby mu šlo o syna, tak by se min. zeptat co mu je a pak by řešil, jestli je to tedy vážné a nechá ti ho a nebo si ho vezme a bude ho poctivě léčit u sebe doma. Nevím tedy kdo kdy a proč partnerství ukončil a jestli máte nové partnery apod...ale fakt mi to přijde jako naschvál a pomsta. Prostě není dozrálým mužem rozumně uvažujícím.

petrajurinova
17. led 2014

@blahova_andrea mě při přečtení úvodního článku napadlo, že asi "tatínek" chce na někoho udělat dojem a demonstrativně předvádět jak je úžasný otec a to bez dítěte nejde .

blahova_andrea
17. led 2014

@petrajurinova i tak se to dá vzít. pokud má novou partnerku a chce jít demonstrovat, jak moc se o dítě zajímá a stojí o něj, tak by to dávalo smysl. nebo třeba před svými rodiči. kdo ví. podle mě by to ale víc ukázal zájmem o zdravotní stav, nabídkou peněz na léky a rozumnou domluvou jiné návštěvy!

naty121212
autor
17. led 2014

Tak to dopadlo následovně. Ex samozřejmě přijel a opřel se do zvonku. Já jsem nereagovala. Když to bylo po několikáté zavolala jsem PČR. Bavili se i se mnou, dávala jsem jim na ucho dětskou lékařku, která jim potvrdila, že syn je opravdu nemocen. Oni, že to tedy půjdou otcovi nějak vysvětlit. Ten mi mezitím napsal, že jsem mu syna nepředala a neměla jsem k tomu žádný reálný důvod a že to bude řešit. ☹

petrajurinova
17. led 2014

@naty121212 on nevyřeší celkem nic, máš záznam o nemoci u dětské lékařky a přivolaná policejní hlídka o řešeném incidentu taky musí udělat záznam, takže ty máš důvod proč tentokrát syn nemohl na návštěvu k otci svědecky a úředně potvrzenou a on si může stěžovat tak maximálně na lampárně.

zuzuzuz
18. led 2014

@naty121212 ja s tim nemam (nastesti) absolutne zkusenost ale pokud po tobe otec ditete pujde a bude dycky neco takoveho resit na socialce stiznosti, pak bys mohla mit problemy prestoze nic spatneho neudelas... Ja bych se radeji poradila s pravnikem nebo primo se socialkou jak resit takoveto pripady nemoci nebo podobne situace vseobecne kdy se na predani nemuzete domluvit, at predejdes nejakym problemum ☹ a od policie si vyzadej zapis s vyjezdu, ten ti vydaji na osobni vyzadani, at mas dolozene ze lekarka s nimi mluvila atd...

naty121212
autor
19. led 2014

On na sociálku vůbec nechodí. Já tedy ano, i když velice nerada. On mi otec syna pořád dělá problémy, neustále mi hází klacky pod nohy a mě to už nebaví ☹ V podstatě nemůžu žít normální život, protože neustále musím řešit problémy s ním. Dělá si co chce a za všech okolností chce o všem rozhodovat. Všichni mi radí, abych už dala na soud úpravu styku s otcem, aby viděl, že mu pořád nebude procházet to co dělá, ale mě se do toho všeho znovu prostě nechce.... Ale už budu muset začít něco dělat...

delfilucka
20. led 2014

@naty121212 mě napadlo takové banální řešení. Proč tomu otci prostě nenabídneš náhradní termín? Sice nemusíš to je mi jasné, ale zase moudřejší ustoupí že... Něco jako mu říct, hele malej je teď nemocnej, doktorka mi řekla že má mít doma klidový režim, bude nemocný cca týden (podle toho co ti zhruba řekne doktorka). Navrhuji ti tedy náhradní termín příští týden ve středu odpoledne (jako dát mu konkrétní termín a čas náhradního styku). Souhlasíš? No a pak už to bude jen na něm. jenom s prominutím debil by to nepřijal. Ty budeš za super matku (jako že nabízíš náhradní termín i když bys nemusela) a on když to nepřijme bude za blba co mu nejde o dítě, ale o to aby se ti mstil.
Mnohdy si lidi mezi sebou dělají problémy zbytečně (teď nemyslím zrovna tebe) a přitom by stačilo trochu dobré vůle.
Ber to tak, že se na malého těšil, že ho po týdnu uvidí (nebo nevím jaké máte intervaly mezi styky) a tys mu na poslední chvíly řekla že ne a on je rozčarovanej a nevěří ti. A je mu to líto a kope nesmyslně kolem sebe.

naty121212
autor
20. led 2014

@delfilucka To víš, že mě tohle řešení napadlo. Jenomže jak už z předchozí praxe vím, když mu podám ruku, snaží se mi jí celou utrhnout. Takže já nabídnu náhradní termín, on se začne dohadovat, že chce jiný a víc. Já mu pořád ustupuji, dávám mu kluka nad rámec stanovených dnů, jen abych ty vztahy mezi námi nějak uklidnila, ale zjistila jsem, že se to akorát ve zlém otáčí proti mě. Vím, že tomu nijak nepřilepším, ale já už mu ustupovat nehodlám 😒

delfilucka
21. led 2014

@naty121212 chápu, ale zas na druhou stranu když mu nabídneš časově rovnocenný styk a poskytneš mu na výběr ze dvou dnů a on oba odmítne, tak fajn jeho chyba a dál se už nebavím. Nebudu licitovat apod. Má na výběr ze dvou rovnocenných náhradních styků (což si mu ani nabízet nemusela) - buď vem nebo nech být a žádný dohady apod. Jinak jedna drobná rada - když mu kluka dáváš i nad rámec stanovených styků - veď si záznamy, kdy a na jak dlouho a případně si schovávej sms, že ste se tak skutečně dohodli. Při dalším soudu se ti to bude hodit (a věř mi, že bohužel další soud až bude kluk starší určitě nastanou). Přeju pevné nervy 😉

dana17
30. led 2014

Naty já mám s otcem dítěte obdobnou zkušenost a dělá to vyloženě proto, aby se mi pomstil. Místní sociálka, učitelky v mš i samotná policistka jsou něj už alergické. Takže pokud se bude něco podobného ještě opakovat tak ho dá sama policije rovnou k soudu ať si ho tam srovnají. Neustále si vymýšlí lži o tom, že ho s přítelem týráme a že se o něj řádně nestarám. Už si z toho nic nedělám a sociálka je u nás v bytě už jako doma. Po roce a čtvrt už mám malého v péči a on si může trhnout nohou.