RD, 2 předchozí zaměst., hypotéka. Mohu žádat o vratku?

elvira21
19. led 2009

Ahojky všem!
Jsem na rodičovské dovolené, minulý rok jsem byla na rizikovém (leden-duben) doma, pak MD a od října na RD. Měla jsem před tím vším 2 práce - hl. a vedl. pracovní poměr. Loni jsme si vzali hypo na bydlení. Mohu i tak žádat o "nějakou" vratku? Pokud ano, musím si to opět zpracovávat jen já sama nebo předložit vše hl. zaměstnavateli spolu s potvrzením o zdanit. příjmech z vedlejšáku?
Případně nemám nárok vůbec na nic, manža si hypo nárokovat nebude (OSVČ). 😢
Díky moc za pomoc. 😉

vojtisek2007
19. led 2009

elvira - proč by si manžel nemohl odpesat z daní úroky na hypotéce ???? samozřejmě že může ikdyž je osvč.

pepula
20. led 2009

Ahoj, já měla stejný problém před 2 lety, od ledna rizikové, pak MD a od listopadu RD. Papír na daně jsem
automaticky dala účetní a když bylo vyrovnání - ouha, vrátili mi asi 2200.-. Byla jsem z toho docela
vedle, účetní mi nic neřekla, že se to bude krátit, protože výdělek není celoroční /a nejsem si jistá, jestli mi to nevypočítávali jen z proplacené dovolené - jako jediný příjem, protože nevim, jak se bere nemocenská/, pak je MD a RD. Radši se poptej, abys nebyla překvapená jako já. Já už se pak nepídila po tom, z čeho se to vlastně vypočítávalo, tak ti pořádně neporadím. Letos uplatňuje přítel, máme hypotéku půl na půl, tak bude veseleji.
A proč nebude uplatňovat manžel? On to nemůže dát do daní, když je OSVČ? (nevim jak to vlastně je).
Jinak ti určitě něco vrátí, ale míň ☹