RD do prosince, může malý od září v MŠ po obědě spát?

luciusek
2. črc 2014

Ahoj holky, mám dotaz....budu na rodičovské do prosince, ale malý je přijatý od září do školky, Mám možnost se do práce vrátit dřív nebo jít na brigádu.Může mi malý ve školce spinkat, já pobírat dál rodičák a něco si přivydělat?

evabelk
2. črc 2014

Rodičák budete pobírat dál,přivydělat si při rodičovské můžete kolik chcete, jen s tím spinkáním si teď nejsem jistá. Dříve určitě, jak mamina pobírala rodičák, tak dítě musela brát poobědě,ale myslím, že to bylo zrušeno.Možná taky záleží na školce, ředitelce, jak to májí v řádu školky. A další věcí je, že u nás děti jsou sice přijaty od září,ale do školky mohou nastoupit až po 3.narozeninách. Takže znám zrovna 2maminy, co mají prosincové děti a do prosince budou platit udržovací poplatek, což je celé školné a děti jim nastoupí až v tom prosinci. Hodně to vše záleží na ředitelce...

aknildes
2. črc 2014

Může tam být od rána do večera, celý měsíc a Vy můžete chodit do práce a pobírat mateřskou...

irous
2. črc 2014

Budu to mít příští rok úplně stejné. Pokud ji ve školce přijali, tak by to mělo být v pohodě. Vy si v nejhorším můžete změnit délku rodičovské. Zajít na sociálku a říct, že chcete rodičovskou pouze do září. Peníze by Vám přepočítali, takže by jste brala víc.

jaja01k
2. črc 2014

Může být ve školce celý den, omezení je jen pro děti do dvou let. A k rodičáku si můžeš přivydělávat kolik chceš 🙂

kharik
2. črc 2014

děkuji za odpovědi, řeším totéž, s tím rozdílem, že já mám rodičovskou do ledna 2015 a syn přijat od září do školky