RD s 1. dítětem a MD s 2. dítětem. Seberou mi rodičák?

lucicineccka
3. črc 2009

Ahoj holky mám otázečku,máme roční holčičku a jsem s ní doma na tři roky,ale přemýšlela jsem jak by to bylo s mateřskou nebo celkově s penězma kdyby jsme si udělali druhý mimi a mě přitom ještě měl bežet rok rodičák??To by mi ho sebrali,nebo bych dostávala na obě děti když malé by byli teprve 2 roky??Nebo jak je to když při mateřský dovoleny znovu otěhotníte?Seberou vám vše nebo dostáváte na obě?,Děkuju

many
3. črc 2009

lucicineccka - no já slyšela, že když bych měla třeba po roce druhý dítě, tak prostě budu furt brát jen těch 7 600,- pokud myslíš teda tohle 😒 taky to mám na 3 roky a proto až bude mít malej 2 roky tak vynechám prášky a vlítnem na to ať to stihneme 😀 a nebo už druhý mít nebudeme a nebo až později 😉 ale spíš to asi bude ta první varianta

kaleilah
3. črc 2009

luci já to mám tak jak myslíš ty, jestli jsi byla zaměstnaná a po dobu poírání rodičáku ti neskončila smlouva nebo nemáš výpověď, tak až se narodí druhý mimčo, budeš brát rodičák jen na to mladší dítě, na starší zaniká a myslím že si můžeš vybrat na jak dlouho to chceš. Kdybys zaměstnaná nebyla, dostaneš automaticky ten delší rodičák na 4 roky. Takže penízky se berou jen na to mladší dítě 😉

sheherazada
3. črc 2009

kaleilah, je to přesně tak🙂

gabrielamikes
3. črc 2009

Přesně tak to mám já automaticky budu doma s malou čtyři roky nebo tak to mám dany a až ji bude 21 měsíců budu brát je tech 3800kc na místo 7600kc ☹

ladida.l
3. črc 2009

Já si myslím, že se po narození druhého dítěte pokud je první mladší 4 let a pokud stále trvá pracovní poměr pobírá po narození druhého mateřská (nikoliv rodičovská) v obvyklé době (28 týdnů) a zaniká nárok na rodičovský příspěvěk na první dítě, po 26 týdnech rodičovská podle vybranné délky....

lucicineccka
autor
3. črc 2009

já jsem právě měla smlouvu na dobu určitou,ale vyšlo mi to n aodpracovaných tech 270dní takže sem se vešla do ty ppm a pak mi dali ten rodičák..takže i když by malé byly jen 2roky..prostě by ten rodičák zaniknul a brala bych na obě jen 7600 ??To je ale blbý a vlastně bych i s druhm musela na 4 roky,když už nejsem zaměstnana??

kaleilah
4. črc 2009

luci právě když nejsi zaměstnaná, a ty 4 roky musíš... to je dost na nic že si nemůžeš vyrat, jediný řešení by snad bylo aby šel na rodičák manžel jestli je zaměstnanej a po měsíci by se rodičák převedl na tebe-koukni do diskuze paragrafy, píše se o tom hodně, tam poradí líp, abych neřikala blbosti 😅 jo a na obě bys brala 7600 jen do těch 21 měsíců, pak bys měla na obě dohr 3800 😕