RD+práce. Komu prokazuju důvěryhodné hlídání dítěte?

schelinta
6. říj 2011

Jsem na rodičáku a ještě dva roky budu, ale teď se mi naskytla možnost jít do práce. Jak to tedy je? Zjistila jsem si, že můžu zároveň pobírat rodičovský příspěvěk i chodit do práce, ale potřebuji mít zajištěné hlídání. Hlídat u nás bude babička, takže do školky ještě nepůjdou. Hlídání ovšem musí být prokazatelné a důvěryhodné.. Moje otázka proto zní- komu to prokazuju? Zaměstnavateli nebo na sociálku? Jak se to prokazuje?
Jestli s tím máte někdo zkušenosti, prosím poraďte mi. Díky 🙂

leporelo
6. říj 2011

Ahoj, jsem v podobné situaci, dceři je rok a pracuji na částečný úvazek. Na hlídání mám hlídací paní. Pobírám současně plat i rodičák. Nikomu jsem nic prokazovat nemusela.

jajik25
6. říj 2011

Příští rok budu v podobné situaci a zajímalo by mě jestli plat musí být v určité výši aby nevzaly rodičák?Díky

kammka
6. říj 2011

já jsem v 11ti měsících dcery začala chodit na noční několikrát do měsíce a nikomu jsem nic neprokazovala... prostě nesmíš dát dítě do předškolního zařízení. když se o ně starají členové rodiny, je to v poho...

boban
6. říj 2011

taklhe jsem to měla vloni a nikomu jsem nic neprokazovala..budeš pobírat rodičovský příspěvek a zároven plat...🙂

anitram18
6. říj 2011

Pokud nedáš dítě do školky nebo jeslí ( a to podle mých informací jak státních, tak sokromých), tak nikomu nic neprokazuješ. Je to tvoje věc a vydělat si můžeš, kolik chceš. Jsem měla nejdřív info, že pokud je dítě do soukr. školky, tak ti rodičák nevezmou, ale paní z pracáku, který mi vyplácí rodičák, mě vyvedla z omylu. A prý dělají ve školkách kontroly. Některé školky či jesle inzerují, že o rodičák nepřijdeš, ale pokud tam proběhne kontrola a oni na to přijdou, tak prý ano. Tedy pokud přesáhneš limit 5dní v měsíci 😉 ale asi taky záleží jak kde, tak se poptej u vás