RD+práce na půl úvazku. Pojištění za mě platí stát?

petronelie
1. únor 2010

Ahoj maminky,věděla byste mi některá dát odpověď na můj dotaz?
Jsem nyní na rodičovské dovolené a začala jsem pracovat na půl úvazku. Od zaměstnavatele jsem dostala pracovní smlouvu a zajímalo by mne, zda za mne on platí soc. a zdrav. nebo to platí stát? Či půl napůl? Mám nárok na dovolenou? Je pracovní smlouva v pořádku nebo bych měla mít dohodu o provedení práce? Existuje nějaká hranice kolik si mohu vydělat?
Předem děkuji za odpovědi a přeji příjemný den.

moninka
9. kvě 2011

akorát mě ještě napadlo, je nějak určené jak dlouho může být dvouleté dítě ve školce, myslím počet hodin denně?

vojtisek2007
9. kvě 2011

@moninka ano, dvouleté dítě může být maximálně 5dnů v měsíci - klidně na celý den, dovršením tří let může chodit buď 4hodinny denně, nebo už těch zmiňovaných 5dnů v měsíci.

moninka
9. kvě 2011

@vojtisek2007 myslela jsem to tak, že pokud by šla do té soukromé školky ve dvou letech, jestli vemou tak malé dítě na celé dny

vojtisek2007
9. kvě 2011

@moninka to asi záleží na té které konkrétní školce,ale když může jí na 5celých dnů, tak proč by nemohlo jít normálně jako větší dítě - u nás ve státní je podmínka aby bylo bez plen - i na spaní a trochu ovádalo sebeobsluhu - oblečení a jídlo....myslím si, že každá soukromá školka to má nastaveno podle svých kritérií, švagrová dává obě děti do soukromé - vychází cca 8.000/měsíčně na jedno a ten mladší tam nastupoval když měl 2r a 4 měsíce a na spaní po obědě ještě pleny měl a nebyl s tím ve školce žádný problém,taky tam mají ve třídě 10dětí, takže není problém se více věnovat, když vezmeš státní, tam je 20-25dětí na ty samé dvě učitelky...ale zase ty ceny a ne všude soukromé školky jsou....

moninka
12. kvě 2011

@vojtisek2007 děkuji 🙂

ruzovka
10. srp 2011

ahojky, prosím o radu,jestli někdo nevíte, jak je to s dodatkem k pracovní smlouvě. Mám smlouvu na dobu neurčitou,plný úvazek(pracuju jako učitelka 1. stupně ZŠ). Od září ukončuju předčasně rodičovskou dovolenou a mám podepsat dodatek ke smlouvě, ve kterém se mi dočasně sníží úvazek a změní se pozice na učitelku 2. stupně.Tato změna by měla platit do 31. 6. 2011. Předpokládám, že dodatek mění pracovní smlouvu a smlouva tak už není na dobu neurčitou ale na dobu určitou!!! Lze toto v dodatku ošetřit takT, že bude uvedeno, že po jeho uplynutí se vracím do původního pracovního poměru a smlouva platí ve svém původním znění?

j.a.n.i
11. srp 2011

@ruzovka Dodatek je prostě dodatek k původní smlouvě, takže pokud je tam uvedeno, že se úvazek mění tak a tak a pozice tak a tak s platností do 31.6. (2011 to asi nebude 🙂 ) a ostatní ustanovení smlouvy se nemění, tak je smlouva stále na dobu neurčitou a automaticky se po uvedeném datu vrací na to původní. Ale bez přečtení původní smlouvy a dodatku ti to nikdo 100% nepotvrdí.