Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

janulisek1988
18. čer 2011

Ahojky maminy co už jste na mateřské a pobíráte rodičovský příspěvek...chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte jak to bude po Novém roce s rodičovským příspěvkem?Jestli se bude taky vztahovat na ty matky co už pobírají rodičovský příspěvek na 4roky,(tzv. po dobu 9.měsíců 7600Kč a dále 3800Kč, tak jestli bych po Novém roce brala 3800Kč a nebo jinou částku? doufám, že mě pochopíte, o čem chci s Vámi diskutovat. děkuji za odpovědi.

ejinecinecinka
22. říj 2011

@j.a.n.i Moc děkuji

eni25
30. říj 2011

ahojky chci se zeptat mám dcerku má ted 2roky rodičák mam do 4 kdyz to schvali tak si od ledna muzu zadat na 3letou variantu? a to mi doplati temhle rok
?kdyz sem brala 3800? nebo jak vycerpam tech 220000?

j.a.n.i
30. říj 2011

@eni25 Pokud manžel/přítel pracuje, tak můžeš po novém roce žádat o změnu a tenhle rok ti nedoplatí, pouze od změny budeš brát více.

eni25
31. říj 2011

a co kdyz s pritelem nejsem? a sem vedena jako samozivitelka?

j.a.n.i
31. říj 2011

@eni25 Tak to máš asi smůlu a pokud si nemohla volit předtím, tak nebudeš moct volit ani teď. Pokud si předtím mohla volit a jen si to z jakéhokoliv důvodu neudělala, tak pak po novém roce volit můžeš.

kacenka1111
31. říj 2011

Ahoj, potrebovala bych poradit...Rodit bych mela v cervnu 12 a jsem vdana. Jsem momentalne na UP, pricemz jsem samo po skole pracovala, ale za posledni dva roky to nebylo v kuse, tak nejak cikcak...Davky nedostavam. Ale docetla jsem se tady, ze od noveho roku by mohlo jit zadat o vysi RD podle manzelova platu...Je to pravda? Tedy pokud to schvali...A taky o RD se zada po porodu. A na materskou asi nemam narok, ze? Anebo ano? Pripadne o materskou se zada kdy? Dekuju moc za radu.... 🙂

benjik
31. říj 2011

@kacenka1111 nejdn od nového roku,to jde už ted. je tu k tomu i diskuze,je to někde v sekci paragrafy. jen název už nevím

kacenka1111
31. říj 2011

@benjik jo, uz jsem to nasla, to se musi nejak alespon na jeden den prepsat na manzela mimi, ze?

j.a.n.i
31. říj 2011

@kacenka1111 Jojo, letos se to musí na chvilku přepsat na otce, od příštího roku už by se to nemuselo přepisovat.

kacenka1111
1. lis 2011

@j.a.n.i diky, to by bylo super, ne? 🙂

j.a.n.i
1. lis 2011

@kacenka1111 Jo, přijde mi, že u téhle změny někdo myslel, což se zas až tak často nevidí 🙂

deniskakubicek
1. lis 2011

Ahoj holky, taky mam otazecku, snad mi poradite... mam 17m chlapecka a cekam miminko na brezen 12, ale po skole jsem nepracovala, vyhodili me kvuli tehotenstvi, takze proste odpracovano nemam a soupli me hned na 4 letou variantu... az budu zadat o rodicovsky prispevek na nove miminko, tak bych to mela hodit alespon na den na manzela, abych mohla mit 3 letou variantu? a kdyz budu v 6ti nedeli, tak nebudu brat zadne penize? Diky moc 🙂

ladybugie
1. lis 2011

@deniskakubicek hodit to na manžela můžeš, ale mateřská jako taková je nepřenositelná. Těch 28 týdnů je prostě psaných na tebe. Rodičovskou už potom na manžela napsat můžeš. Nějak mi ale nesedí info, že tě vyhodili kvůli těhotenství, protože to se nesmí.

deniskakubicek
1. lis 2011

@ladybugie ja byla ve zkusebni dobe, diagnostikovali nam, ze miminko mit nemuzeme, tak jsem vysadila prasky a zadarilo se, to se proste nedalo cekat, ze? rekla jsem to v praci a napsali mi vypoved ve zkusebni dobe ☹ jasne, materskou vim, ze je neprenositelna, ale tu ja mit nebudu, budu pobirat hned rodicak...

amalka2741985
2. lis 2011

Ahoj děvčata poradte co dělat ted 7.listopadu mi končí tříletá dovolená a v lednu mám termín porodu mám jet na pracák nebo co mám dělat díky

ladybugie
2. lis 2011

@amalka2741985 nech si napsat neschopenku, pokud jsi zaměstnaná

amalka2741985
2. lis 2011

to právě nejsem

j.a.n.i
2. lis 2011

@amalka2741985 Bud se můžeš přihlásit na UP nebo se na zdravotní pojišťovně nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let a zdravotní za tebe bude taky platit stát.

amalka2741985
4. lis 2011

ale od pojištovny nedostanu žadné peníze

j.a.n.i
4. lis 2011

@amalka2741985 To ne, od UP dostaneš cca 3500,- ale je otázka, zda se ti to vyplatí nebo ne.

petrajda
4. lis 2011

holky něco o změnách jsem už slyšela,ale to že se bude moci mateřská vypočítat i z platu otce bez těch harakiri jsem nevěděla. To se bude moci vypočítat i v případě,že jsem osvč?A bude on muset na ní jakoby nastoupit nebo ne?

j.a.n.i
4. lis 2011

@petrajda Tak mateřská se podle platu otce rozhodně počítat nebude, ale bude možné vybrat rodičák pokud bude mít otec teoretický nárok na PPM aniž by na ni musel nastoupit. A půjde to i v případě, že jsi OSVČ.

maciik
7. lis 2011

Ahoj, jestli tomu dobře rozumím, tak ten zákon o tom, že od příštího roku si budou moct vybrat délku rodičáku i maminky, které by letos musely jít na 4letý, je schválený? Týkalo by se to i mě? Syn je narozený v květnu, nejpozděj v únoru musím zvolit délku. Už jsem se tady na to jednou ptala, ale pořád jsem na vážkách 😅

j.a.n.i
7. lis 2011

@maciik Není to tak úplně pravda, i teď si mohou přes otce vybrat i maminky, které sami mají nárok jen na čtyřletou, po novém roce se změní akorát to, že bude vyřízení výrazně jednodušší, nebude určena doba do kdy je třeba vybrat a volba půjde měnit. Ale stále bude platit, že jeden z rodiny musí mít odpracováno...

maciik
7. lis 2011

@j.a.n.i jj, to vím, že to teď jde, ale to papírování a lítání po úřadech je šílenost tady u nás, ke všemu někteté úřednice to tak ani udělat nechtějí, takže pro nás je to záchrana 🙂

j.a.n.i
7. lis 2011

@maciik Tak to jestli něco chtějí nebo nechtějí udělat nehraje roli, pokud člověk přinese vyplněné papíry, tak je vzít prostě musí...

deniskakubicek
9. lis 2011

Holky, ted jsem nekde cetla, ze od noveho roku budou brat maminky na 3 lete variante 6100Kc, co je na tom pravdy? a u 4 lete varianty je to stejne?

j.a.n.i
9. lis 2011

@deniskakubicek Pokud zvolí 3 letou v aktuálním slova smyslu, tj. do 3 let věku dítka a nemají nárok na PPM, tak to vychází na cca 6000,- pokud na PPM nárok mají tak na cca 7100,-

deniskakubicek
9. lis 2011

@j.a.n.i diky moc!

radka_b
10. lis 2011

Prosím nevíte, jak to je teď s rodičovckým příspěvkem? Četla jsem v blesku,že schvalili,že si maminky můžou sami volit délku mateřské a vztahuje se to i na ty 2 roky nebo to pořád zůstává stejně, že tu 2letou berou podle výdělku? Děkuji