Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

janulisek1988
18. čer 2011

Ahojky maminy co už jste na mateřské a pobíráte rodičovský příspěvek...chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte jak to bude po Novém roce s rodičovským příspěvkem?Jestli se bude taky vztahovat na ty matky co už pobírají rodičovský příspěvek na 4roky,(tzv. po dobu 9.měsíců 7600Kč a dále 3800Kč, tak jestli bych po Novém roce brala 3800Kč a nebo jinou částku? doufám, že mě pochopíte, o čem chci s Vámi diskutovat. děkuji za odpovědi.

j.a.n.i
2. čer 2012

@kozlenka Ano, stačí, ale pokud máš na mysli přejití ze 4 leté na 3 letou u dítka, které je již na světě, tak není podstatné, zda si platí teď, ale zda si ho platil k datu narození dítka a 270 dní před tím.

kozlenka
2. čer 2012

@j.a.n.i Děkuji za radu, myslím, že v té době si ho již platil, ale s odmlkama, neboť přes zimu je na pracáku. Pokusím se tedy podat žádost a buď vyhoví nebo né. Ještě jednou děkuji za ochotu 🙂

j.a.n.i
2. čer 2012

@kozlenka Jojo, určitě to zkus, jinak těch 270 dní nemusí být vcelku, stačí v součtu za poslední 2 roky, podstatné je pouze to, že ke dni narození dítka musel být zrovna OSVČ platící to nemocenské a ne na UP.

rorryandrejka
4. čer 2012

Ahoj holky!prosím chtěla jsem se zeptat kolik berete rodičák?já jsem si nechala posílat 7300 a mám 8měsíčního chlapečka,rozhodli jsme se s chlapem že až bude malému rok tak bysme se chtěli snažit o druhé miminko,tím pádem mě napadlo že bych si už ted nechala rodičák zvýšit,ale nevím na kolik-máte někdo stím zkušenost?poradíte?děkuji moc!

lajcikova
4. čer 2012

mužu se zeptat za jak dlouho vám došlo rozohodnuti o porodnem?a rodičáku?už to budou dva týdny.co sem dávala žádost 😕

jancip
4. čer 2012

Holky, kdy jste žádaly o rodičák? Ještě před ukončením mateřské? A zaměstnavatele jste kontaktovali sami? (kvůli tomu, jak dlouho plánujete zůstat doma)

j.a.n.i
4. čer 2012

@jancip Asi 14 dní před ukončením mateřské. A zaměstnavatele musíš kontaktovat sama, jeho starost to není.

hermina
5. čer 2012

Zdravím. Nevíte, prosím, někdo, zda si mohu nějakým způsobem zajistit zvýšení peněžité pomoci v mateřství? Mám trvalý pracovní poměr, momentálně jsem na RD. Pokud bych chtěla cca za půl roku až rok nastoupit na MD, má smysl si platit nějaké dobrovolné sociální pojištění (třeba na základě živnostenského oprávnění)? Lze to vůbec? A jak dlouho a jakou výši bych případně měla platit. A nebo ještě druhá možnost - mělo by smysl pracovat u nějakého jiného zaměstnavatele na pracovní smlouvu? Popřípadě existuje ještě další varianta, jak si co nejvíce zvýšit PPM? Jaká je vlastně maximální výše? Moooc děkuji za odpovědi.

hermina
5. čer 2012

Jsem to napsala jinam, než jsem chtěla... Ještě to zkopíruju do MD - RD - opět MD...

holesov
8. čer 2012

Zdravim,chci se zeptat,kamarádka na mateřskou nárok nemá,ještě ted pobírá Rd na dcerkukterá má 3 roky.V září ale má termín a nastoupí asi hnedka na Rd když nemá nárok na mateřskou že? a nevít jak to bude s Rd kolik bude brát? chtěla by jít na 4 roky,to tam bude mít těch 7600kč do 9 měs. a pak těch 3800kč do zbylích 4 let? nebo jak to ted prosím je?

j.a.n.i
8. čer 2012

@holesov Jojo, bude mít hned od porodu rodičák a pokud chce jít na ty 4 roky, tak nemusí nic řešit, jen požádá o rodičák a je to 7600,- do 9 měsíců a pak 3800,- do 4 let věku dítka.

martuli
9. čer 2012

Holky, muzete mi poradit, jaky je pro tento rok strop materske? Kolik maximalne mohu dostat? Dekuju

j.a.n.i
9. čer 2012

@martuli Nějakých 30 000,- pokud máš fakt tak vysoký příjem, že by se tě strop týkal.

martuli
9. čer 2012

dekuju za odpoved

boobinka
10. čer 2012

prosím o radu... Malá se narodila 5.9.11 první příspěvek mi byl vyplacen 12.10.11, zatím jsem 7X dostala 7600Kč, ale dcerce je už 9 měsíců, takže teď už mám očekávat 3800Kč ?

j.a.n.i
10. čer 2012

@boobinka Ne, ještě v červenci přijde 7600,- za červen.

boobinka
10. čer 2012

@j.a.n.i děkuji za odpověď, takže 8x je vypláceno po 7600Kč ? myslela jsem že 9x 😒

j.a.n.i
10. čer 2012

@boobinka Jak 8x? Je to 10x a vychází ti to 😎

boobinka
10. čer 2012

jsem v tom zamotaná, děkuji za objasnění 😉

martuli
11. čer 2012

A jeste se zeptam, syn mel v kvetnu 3 roky, prijde jeste rodicak nebo ne?

j.a.n.i
11. čer 2012

@martuli Ano, přijde.

martuli
11. čer 2012

Dekuju, a pokraceny podle casti mesice?

j.a.n.i
11. čer 2012

@martuli Nene, celý, tedy pokud si na další mateřskou nastoupila až v červnu, jinak se ti bude krátit podle vyplacené mateřské.

martuli
12. čer 2012

Takze se vezme rodicak - materska a zbytek poslou?

j.a.n.i
12. čer 2012

@martuli Jo, akorát budou chtít abys jim doložila papír, kolik máš tu mateřskou, bez tohodle papíru to nepošlou, budou na něj čekat, pokud si tedy nahlásila že na ni nastupuješ. Pokud si to nenahlásila, tak přijde rodičák celý a pak budou chtít ten rozdíl vrátit.

martuli
12. čer 2012

Dekuju za radu, ta kto tam musim hned zitra zavolat

andulkaavetrelec
12. čer 2012

@j.a.n.i Ahoj, prosím tě, co si mám vzít na úřad, když jdu o rodičák žádat?

j.a.n.i
13. čer 2012

@andulkaavetrelec Vyplněnou žádost, podepsanou jak od tebe tak od partnera, RL dítka, tvůj OP, partnera OP, papír o výši PPM potvrzený od OSSZ.

jancip
13. čer 2012

@j.a.n.i OP od manžela musí být taky?

j.a.n.i
13. čer 2012

@jancip Ano