Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

janulisek1988
18. čer 2011

Ahojky maminy co už jste na mateřské a pobíráte rodičovský příspěvek...chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte jak to bude po Novém roce s rodičovským příspěvkem?Jestli se bude taky vztahovat na ty matky co už pobírají rodičovský příspěvek na 4roky,(tzv. po dobu 9.měsíců 7600Kč a dále 3800Kč, tak jestli bych po Novém roce brala 3800Kč a nebo jinou částku? doufám, že mě pochopíte, o čem chci s Vámi diskutovat. děkuji za odpovědi.

ladaa20
9. led 2012

holky chci se zeptat do kdy chodi RP mam narok od prosince tak nevim mateřska vždy došla do 6 v mesici a chodi taky zpětně jak mateeřska (v lednu za prosinec atd)

kopa
9. led 2012

@monulkab
@nany123
@ladaa20
@anina32
Holky díky moc za odpověď. Už je mi to jasnější 😀 V tom aby se člověk vyznal 😝

fifca
9. led 2012

@kopa no, nevim do kdy máš ten dvouletej rodičák, ale podle toho novýho návrhu existuje fígl...necháš si dvouletou a těsně před koncem přejdeš na tříletou nebo čtyřletou variantu, oni ti nebudou dávat žádný peníze,ale stát za tebe bude platit zdravotní pojištění a ty si můžeš přivydělat

kopa
9. led 2012

@fifca hm 😀 😀 Rodičák mám do 10/2012. Zkusím se někde na to ještě zeptat 😉

m1rti
9. led 2012

@ladaa20 rodičák chodí zpětně, jako výplata ("až za odvedenou práci), tj. v lednu za prosinec atd.

j.a.n.i
9. led 2012

@rennca Pokud se narodil 1.2.2010, tak příjmy jsou za období 02/2009 - 01/2010.

j.a.n.i
9. led 2012

@matevik Tak v tom případě by nárok na PPM měl mít.

deniskakubicek
9. led 2012

@j.a.n.i moc dekuji za odkaz na formular 🙂 dnes mi dali na socialce jen papir potvrzeni davek o vysi RD, tak jsem rada, ze te tady mam 🙂

deniskakubicek
9. led 2012

Holky, jeste dotazek...dnes mi na socialce dali pouze papir pro manzela a to tenhle : Potvrzeni o naroku na davky (nahrady) ovlivnujici narok a vysi rodicovskeho prispevku... nic jineho mi nedali...to staci, aby to potvrdil v praci? A nebo potrebuje i ty papiry potvrzeni o dennim vymerovacim zakladu ovlivnujicim vysi rodicovskeho prispevku a Priloha k zadosti o:

jsem trosku zmatena, zase aby nelital do prace pokazde s jinym papirem, kdyz uz tam jede pozitri...

jde mi o to, ze chci jit na 2 lety RD a jde to pres nej, ale mame na to cas do brezna, pak se narodi druhe ditko a nestihneme to...diky...

rennca
10. led 2012

@j.a.n.i a to teda není stejný výpočet DVZ jako když mi počítali mateřskou?(to že chci ted zvýšit rodičák)to musím znovu k zaměstavateli aby mi to vyplnil když už to tam teda vlastně jednou mají? a v lednu už jsem byla na mateřské takže tu čátku by tam vlastně měli být taky ne?

bocinka
10. led 2012

Holky, mám dotaz, přišel Vám tento měsíc normálně rodičák???? Kamarádce chodí třetího v měsíci a pořád ho nemá.... 😒 Je samoživitelka, takže je to problém....
Mě má přijít dneska, takže nevím..... 😕

nany123
10. led 2012

@bocinka : Mne jeste nedosel - ale chodiva obvykle kolem toho 10teho, min. mesic jsem ho mela na ucte ovsem uz 2.12. ! 😕

j.a.n.i
10. led 2012

@rennca Měl by být stejný a měli by ho tam mít, takže bys už neměla dalšího dokládat.

rennca
10. led 2012

@j.a.n.i no snad budou.zítra se to dozvím 😉

vilibalda
10. led 2012

@bocinka Rodičák mi už došel (asi 6.1.).

bocinka
10. led 2012

@vilibalda díky
@nany123 a běžně chodil taky kolem šestého????

vilibalda
10. led 2012

@bocinka Tak to nevím, protože mi došel poprvé.

cleer
10. led 2012

Ahoj všem, chtěla bych se vás na něco zeptat.Mám 4 letý rodičák, protože jsem nepracovala, ale můj manžel v době narozená holky ano.A protože bych chtěla přejít na ten 3 letý rodičák, tak jsem zašla na sociálku a tam mi bylo řečeno, že na to nemám nárok, že mě se to netýká.A tak nevím jak to vlastně je.Něco jinýho čtu na internetu a něco jinýho mi řekly na sociálce.Můřete mi poradit?

pavlinka3
10. led 2012

@ cleer Já to teď řeším. Mám automaticky 4letý rodičák a chci přejít na nový systém (malému budou v únoru 2 roky, ale už rok chodím do práce a o hlídání se starají střídavě babičky) - malý půjde od dvou let do jeslí a když je možnost, že bych o rodičák nepřišla, tak proč toho jednou taky nevyužít......zatím jsem vždycky o peníze těma jejich změnama přicházela. Každopádně tatínek (manžel) prokáže, že měl nárok na PPM - dostala jsem na to dva papíry, jeden potvrdí zaměstnavatel a druhý OSSZ - jen to musím na úřad podat do konce ledna. Informovala jsem se telefonicky přímo jedné z úřednic a pokud matka nemá nárok, tak nemůže přejít na nový systém, ale pokud má otec nárok, lze to přes doložení jeho nároku provést.

cleer
10. led 2012

@pavlinka3 Děkuju, tak teď teda znova na sociálku.

kachen
10. led 2012

@cleer to by me tady zajimalo, ja chci jit na 2letou variantu.
@bocinka Mne uz prisel.

bocinka
10. led 2012

@vilibalda aha.... 😅

@kachen normálně, jo???? já teda pořád čekám.... dneska by to mělo dojít, ale pochybuju, když té kámošce to má zpoždění už týden.... 🤐

pavlinka3
10. led 2012

@cleer koukám, že jsi "od nás" 🙂 kdyby něco, tak já tyhle informace dostala telefonicky od paní Jakubové, která jim tam dělá metodika SSP a i na podatelně, kam jsem si šla vyzvednout ty papíry hned věděli, co chci - jen bohužel ten jeden papír neměli a chtěli, abych si pro něj zašla nahoru (nejsem blbá, čekat dvě hodiny kvůli jednomu papíru, tak jsem jim řekla, ať mi přesně řeknou, jak se to jmenuje a že si to stáhnu z netu 😀 )

maciik
10. led 2012

@cleer nenech se odbýt, je to jak píše pavlinka3, pokud byl otec zaměstnaný v době narození dítěte (a před tím 12 měsíců zpátky), tak stačí, aby manželova účetní vyplnila Příloho k žádosti o PPM, kde vyplní údaje o započitatelném příjmu, s tím pak zajde on (nebo ty) na ossz, tam z toho vypočítají denní vyměřovací základ (formulář na to by ti měli dát na úp nebo i na té socce by měl být, nebo i na netu) a ty si pak podle toho vyměřovacího základu vypočítáš kolik chceš dostávat peněz (na kalkulačce na rodičovský příspěvek) a vyplníš podle toho formulář Volba výše rodičovského příspěvku a s tím půjdeš na úp...

kachen
10. led 2012

@bocinka vcera jsem se divala na ucet a uz to tam bylo. na datum jsem se nedivala, bohuzel.

pavlinka3
10. led 2012

@maciik Přílohu k žádosti o PPM jsem na tom úřadě nedostala ☹ to jsem asi měla, že???

pavlinka3
10. led 2012

@maciik nebo když nežádám o PPM, jen dokládám, že na ní byl nárok, tak možná nemusím, ně??? už v tom mám zase guláš 😢

hojda
10. led 2012

@j.a.n.i Mohla bys se ještě zeptat k formuláři Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičkovského příspěvku? Přišel mi už vyplnění od ČSSZ, Mateřská mi navazuje na první rodičovskou, takže základy pro mateřskou mám stejný, jako u prvního dítěte, Jen mě zarazilo, že je tam vyplněné datum od do , kdy jsem byla na první mateřské, je to správně? Díky moc.

jahudka80
10. led 2012

Ahoj holky nevím jestli máte některá stejný problém jako já. Loni jsem si oběhala vše potřebné a schválili mě rodičák na 3roky s částkou 7600kč. Měl to na sebe manžel a teď to zas mám já a mají mě to začít vyplácet 1.1.2012 mám papír kde to mám již schválené. Ale volala mi paní ze sociálky že už to nejde že mi budou vyplácet podle nového. A to znamená že příjdu cca 1600kč. Ale manžel tvrdí že je to blbost když už mě to schválili v loni 2011 a to platil starý zákon a tak mě nemohou posuzovat podle nového zákona. Teď čakám až mi příjde nový výměr a máme se proti tomu odvolat to ale znamená že budu třeba 2měsíce bez rodičáku protože oni mají 60dní ze zákona na vyřízení ☹ jsem naštvaná a nevím co budem dělat těch 1600kč je pro nás dost 😠

maciik
10. led 2012

@jahudka80 já bych řekla, že pokud to někdo podepsal v tom loňském roce, nebo když o to manžel teda zažádal, tak by to měli vyplácet podle starého... Pak napiš jak to dopadlo, snad se nebudete muset nikde odvolávat a příjdou normálně penízky... Zkus napsat tady o radu jak to bude: kontaktni.centrum@mpsv.cz
@pavlinka3 no já myslím, že právě to je ten doklad, že na ni měl nárok manžel a podle toho na té socce vypočítají ten denní vyměřovací základ... Ale teda já jsem v tomhle taky amatér, jen jsem to minulý týden obíhala, takže j.a.n.i. odpoví určitě přesněji