Rodičovský příspěvek 2012. Jak to bude?

janulisek1988
18. čer 2011

Ahojky maminy co už jste na mateřské a pobíráte rodičovský příspěvek...chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte jak to bude po Novém roce s rodičovským příspěvkem?Jestli se bude taky vztahovat na ty matky co už pobírají rodičovský příspěvek na 4roky,(tzv. po dobu 9.měsíců 7600Kč a dále 3800Kč, tak jestli bych po Novém roce brala 3800Kč a nebo jinou částku? doufám, že mě pochopíte, o čem chci s Vámi diskutovat. děkuji za odpovědi.

jahudka80
10. led 2012

@maciik díky už jsem tam napsala tak uvidím, jsem z toho na nervy ... ☹

j.a.n.i
10. led 2012

@hojda Pokud máš aktuálně nárok na další PPM, tak je to špatně.

nany123
10. led 2012

@bocinka : Hele, koukala jsem na banku a RP mi chodiva v rozmezi 10.-14., vyjimkou byl ten prosinec. Ale asi to bude vyplacet kazdy UP nejak jinak, ne 😕

hojda
11. led 2012

@j.a.n.i Od 1.1. jsem nastoupila na mateřskou a tohle jsem chtěla jako podklad pro následující PPM, takže jim ten papír zatím posílat nemám? Je moc brzy? Díky

j.a.n.i
11. led 2012

@hojda Nejde o to, že je brzo, ale o to, že pokud ti ho vystavili s termínem té minulé, tak ti to na UP nevezmou.

nasekuratko
11. led 2012

Nevite nahodou, jestli si muzu zmenit rodicovsky prispevek ze 4 na 3 roky, i kdyz jsem nastupovala na "materskou" z pracaku?

j.a.n.i
11. led 2012

@nasekuratko Pokud měl k datu narození dítka partner nárok na PPM, tak ano, jinak ne.

maharall
11. led 2012

Ahojte holky, mám takový dotaz já jsem teď doma s dětma (mám dvojčátka) pobírám rodičák a dětem budou 20.7.2012 3 roky a dala jsem si mateřskou na ty 3 roky nevíte jestli by to šlo změnit na 4 roky teďka??? Omlouvám se jestli je to blbý dotaz ☹ , ale docela nad tím teď přemýšlím a lituji že jsem si to nedala hned na 4 roky. Děkuji předem moc za odpověď 😵 .

myska84
11. led 2012

@maharall mám pocit, že by to šlo, ale spočítali by ti, kolik peněz jsi už vyčerpala a kolik peněz ti zbylo na vyplacení. Doufám, že je to srozumitelný

hojda
11. led 2012

@j.a.n.i To chápu, když je to špatně, že mi to nevezmou, ale co mám udělat, aby mi tam napsali ty správné údaje? Mám jim znovu poslat žádost a doufat, že tentokrát pošlou údaje správné????

hojda
11. led 2012

@j.a.n.i Tak jsem si volala na OSSZ a tam mi řekli, že pokud jsem nastoupila na mateřskou v lednu, tak ty údaje budou mít až v únoru. Vtipné je, že mi dnes přišel dopis z ÚP, že jim ten formulář mám zaslat nejpozději do 16. února. Takže to moc času na to není, vzhledem k tomu, že se již dávno můžu nacházet v porodnici.

zuzi82
11. led 2012

@maharall Přehodit by to šlo, ale peníze budou zanedbatelné. Ty jsi za ty dva roky, co jsi doma vyčerpala už 182 000 Kč a strop na dítě je 220 000 Kč, takže by ti na zbývajících 19 měsíců, co chceš být doma vycházely necelé 2000 Kč měsíčně.

jarka23
11. led 2012

Holky prosím, jsme OSVČ do příští středy jsem na nemocenské a od čtvrtka nastupuju na mateřskou. Nemocenskou jsme si platila normálně. Jak se vybavuje mateřská? Co k tomu budu potřebovat? jak se postupuje? Děkuju za radu 🙂

martina2105
11. led 2012

holky prosim dotaz,tetka sem na RD ktery si chci nechat zvysit provedenim volby delky dokud nenastoupim na MD
a tak se chci zeptat,kdyz tuhle volbu provedu tak pro me plati automaticky nove podminky pro MD i RD??
snad je to srozumitelne,na socialce jsou neochotne
dekuji

maharall
11. led 2012

Jé, děkuji za bleskovou odpověď. No necelé dva tisíce je málo, ale nevím kolik bych dostala podporu ? Nevíte náhodou? Už nejsem zaměstnaná, neprodloužili mi v práci smlouvu když jem byla těhotná (měla jsem to na dobu určitou) no a teď s dětma se tam stejně vrátit nemůžu byli tam i odpolední a já jsem na vodění a vyzvedávání dětí ze školky sama ( a to ještě ani nevím jestli mi je vezmou do školky). Manžel dělá v Praze a je tam přes týden na ubytovně, domů jezdí jen na víkendy. 😝 .

myska84
11. led 2012

@martina2105 jestli to chápu dobře, chceš si změnit délku rodičáku? jestli jo, tak bys, teda podle mě, musela nastoupit na nový systém, myslím tím RD
@maharall podporu to nevím 😅

deyana
11. led 2012

@maharall pokud to dobře chápu, tak podporu nedostaneš, pokud budeš pobírat RP, na to nemáš nárok.. Jedině nějaké sociální dávky, to záleží na příjmu i partnera..

lenkapod
11. led 2012

@jahudka80 jsem zvědavá, co Ti odpoví. Nastupuji od února a žádost podaná v prosinci. Rozhodnutí došlo na pův. výši 7600,-, ale každá přepážka říkala něco jiného. Prý se to může ještě změnit. 😵

deyana
11. led 2012

@nasekuratko podle nového systému myslím že můžeš

maharall
11. led 2012

@deyana asi jsem to blbě napsala myslela jsem buď prodloužit RP nebo to nechat a až jim budou ty tři jít na pracák a hledat práci, omlouvám se že to píšu nesrorumitelně 😅

misaskul
11. led 2012

Holky prosím ještě jednou o radu. Je to opravdu podle "nového" tak, že si vyberu výši příspěvku, který chci měsíčně dostávat (např. 10.476 Kč) a ten budu dostávat do doby, než vyberu 220tis. (tedy cca 21 měsíců)??? DÍKY ZA ODPOVĚDI. 🙂

hojda
11. led 2012

@misaskul TAk jsem to taky pochopila.

deyana
11. led 2012

@misaskul já myslím že si zvolíš nikoli částku, ale délku v měsících, a tu přizpůsobíš částce, kterou chceš.. podle té kalkulačky teda jsem to tak pochopila, takže asi v podstatě to píšeš také správně, ale jen že si nevybíráš částku ale délku 😉

http://finance.idnes.cz/nova-kalkulacka-spocite...

misaskul
11. led 2012

@hojda
@deyana Díky. 🙂

d.aniela1
11. led 2012

@misaskul no ja byla na socialce a me rekla ze podle toho kolik chci mesicne penez dostavat podle toho se to rozpocita,,,a kdyz si to pak budu chtit vymenit tak co uz jsem si vycerpala,se odecte tech 220tisic takze nakonec kazda maminka bude dostavat jiny penize,

deyana
11. led 2012

@d.aniela1 fakt? tak to čumím 😀 to v tom zase budou mít všichni bordel tak to za chvíli zase změní 😀 😀

d.aniela1
11. led 2012

@deyana no rikala me ze jednou za tri mesice,ma narok,,na zmenu...jak se to zrovna,,,mamince bude financne vychazet a hodit,,

marinka
11. led 2012

Holky, prosím vás, a je tam pořád ta stejná podmínka, abych si mohla zvolit délku rodičáku, že musím být účastná 270 dní v předchozích dvou letech od narození dítěte na nemocenském pojištění? Vím, že už stačí, když to splňuje manžel,ale je to pořád těch 270 dní v předchozích dvou letech?? Nemůžu to nikde najít..
Děkuju!!!

deyana
11. led 2012

@d.aniela1 jj to jo, to vím, však na tohle je to fajn, manžel má sezonní práci, takže to asi využijem, jen teda nevím jak zaměstnavatel, když mu původně nahlásím 3 roky a nakonec se tam budu cpát o půl roku dřív, tak mě asi pošle do... 😅 to je trochu nedořešené, ale to už je na jiné téma, protože zrovna teď by se mi náramně hodilo už jít do práce a nejde to, ptž to mám domluvené do 3 let dítěte a dřív pro mě místo není 😅