Rodinné přídavky, budu mít na nějaký nárok?

monahr
4. led 2014

Dobrý den,chtela jsem se zeptat,jestli nemate někdo zkusenosti s přídavkem na dite.Mala se narodila 10.11.2012 doted na ni beru rodicak.Cekame druhé miminko a moje znama mi poradila,abych si zkusila zažádat o příspěvek na dite do 6ti let veku dítěte.Ja bydlim v rodinnem dome u moji mamy s jejím manželem mym otcinem,ktereho nenavidim.......No a problém je v tom,ze barak je psany na mamu dostala ho do daru a ten jeji manzel tu jiz ma trvale bydliste cca 10let,mozna dele.No a kdysi mi bylo receno,ze se pouszuji prijmy lidi co obývaji spolecnou domacnost at v byte ci v rodinnem dome.No a to by diky nemu znamenalo,ze mi nárok nevznikne neboť jeho duchod je 10500,mama bere 110000kc a ja beru na malou 3800kc od státu,coz pry presahuje nakou castku.
Pritel tu bydli semnou,ale nemá tu ani prechodne bydliste.Vsechno si hradíme my sami i inkaso,nebot mama zivi toho blbce a tudíž ji nezbyvaji peníze na bezne věci.Ona ho vyhodit nechce a barak na me neprepise neboť vi,ze ja bych ho vyrazila okamzite.
Myslite,ze budu mit nárok na naky příspěvek?dekuji moc a preji hezky den.

ninive211
4. led 2014

@monahr Obávám se, že je to tak, jak píšeš - budou posuzovat příjmy všech členů domácnosti, tedy i matky a otčíma.

blahova_andrea
4. led 2014

@monahr ahoj, ne všechny dávky se myslím posuzují podle trvalého bydliště. příspěvek na bydlení se takto posuzuje, ale mám pocit, že přídavek na dítě ne. tam se uvádí myslím příjmy rodičů a počet jejich dětí. žádá se vždy v říjnu a uvádí se příjmy za celý předešlý rok.

monahr
autor
4. led 2014

@ninive211 dekuji za názor 🙂

monahr
autor
4. led 2014

@blahova_andrea dekuji za názor .-)

j.a.n.i
4. led 2014

@monahr Přesně tak, u přídavků na dítě se posuzuje pouze příjem rodičů. Akorát tedy hranice pro jeho přiznání je něco lehce přes 18tis., což je otázkou, zda se do limitu vejdete.

koliotte
8. led 2014

Ahoj, zrovna koncem prosince jsem si zkusila zažádat o rodičovský přispěvek, tak uvidím, jak to dopadne, ale naději si moc nedělám 😒 Dokládali jsme příjmy rodičů za rok 2012. Na společnou domácnost se nikdo neptá 🙂

j.a.n.i
8. led 2014

@koliotte Akorát to není rodičovský příspěvk, ale přídavky na dítě 🙂

koliotte
8. led 2014

@j.a.n.i. No jo, já se přepsala, to je ta mateřská demence 😉