Rozvod, roční dítě. Budu mít nárok na příspěvky?

enja
28. dub 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit. Měla bych nárok na nějaké příspěvky od státu pokud se rozvedu s manželem a dcera zůstane v mojí péči? Zvolila jsem si mat. dov. na 3 roky, za byt zaplatím 7100 Kč měsíčně. Mám vůbec na něco nárok?
Děkuji za odpovědi.

popelka.miri
28. dub 2009

Ahoj enja, já jsem rozvedená od vánoc. Rozhodně máš nárok!! Dojdi si na sociálku a zažádej si o sociální příplatek a příspěvek na bydlení. Taky ti doporučuju kouknout na www.výplata-výpočet soc.příplatku. Tam si sama lehko spočítáš jaké máš s malou životní minimum a na jakou dávku máš nárok, podrobně ti to tam samo spočítá příplatky 😉 .Jako matka samoživitelka máš nárok na doplatky od státu, pokud by malá měla časem větší náklady, tak bych neváhal zažádat i o zvýšení alimentů. Taky máš nárok, jelikož jsi na mateřské na své výživné od exmanžela po dobu trvání mateřské. To ti určí buď soud nebo po dohodě s ex. podepíšete dohodu s ověřenými podpisy. Já teď taky žádala na sociálce za 1.čtvrtletí a teď čekám, kolik mi budou doplácet 😉 .

enja
autor
28. dub 2009

Děkuji moc, už jsem se tam mrkla. Myslíš, že mám šanci získat od manžela alimenty pro natálku 2000Kč a pro sebe taky 2000Kč?

popelka.miri
28. dub 2009

Záleží na tom, kolik tvůj manžel vydělává. Můj bývalý u soudu dal potvrzení, že bere 15500, což byla blbost. Na sociálce jsem zjistila, že bral do 17000 Kč! A soudce rozhodně nebyl na jeho straně, byl to ale soud o upravení poměrů dětí před a po rozvodu. Takže nejdřív musíš na sociálku, na odbor péče o děti a tam s tebou sepíší návrh na podání o úpravu poměrů dětí..Pak bude tenhle soud, tam ti určí alimenty na díte. Buď se dohodnete s manželem, ne bo dáš návrh ty a soud to buď potvrdí nebo ne. Ale já ti radím ze své zkušenosti, radši si řekni o víc než o míň 😉 , za to nic nedáš!!! A co se týče výživného pro tebe, tam je to po rozvodu horší, že je to o dost míň 😠 , než před rozvodem, ale to nic, hlavně trvej na těch alimentech, sociálka ti to stejně tak jako tak musí doplatit 🙂 ..Jestli má tvůj manžel víc jak ten můj, tak bych si řekla i o víc. Já si řekla o 5000 na všechny 3 děti a to mu soudce ještě řekl, že má 3 děti a ne jedno!! 😉

popelka.miri
28. dub 2009

Nejdřív se tedy musí konat soud o dětech. Tam s tebou půjde sociální pracovnice a může soudu navrhnout částku výživného, ale s tou ty nemusíš souhlasit!! Mně se to takhle stalo a soud se mě zastal 🙂 . Tak se holka nedej a nestyď se říct si o peníze. Jde přece o malou a dítě je i jeho 😉

enja
autor
28. dub 2009

Děkuji za radu, jak to čtu, tak to zní docela složitě, ale když to zvládli jiní, tak musím taky.

popelka.miri
28. dub 2009

Není to ani tak složitý jako spíš náročný na psychiku. Když proti tobě u soudu sedí člověk, do kterého jsi vložila naděje a máte spolu dítě a nakonec skončíte tam...Ale až to všechno skončí...bude to už dobrý 😉 . Ten soud o dětech je nejpozději do měsíce a hned jak nabude právní moci tenhle rozsudek tak se může konat rozvod.Hlavně si zajdi na ten odbor péče o dítě, bez toho se to nehne.